Tenda, montiranje na fasado hiše

matej_

Guru
25. okt 2007
2.099
636
113
Zdravo!
Rabil bi en hiter nasvet. Prebral sem že podobno temo o tem in me dejansko zanima stanje avtorja oz. njegove fasade.

Torej:
Kupil bom tendo 400*250 v bau bau za rečmo 150€. Jaz bi rad to imel namontirano na fasadi nove hiše katera ima stiropora za izolacijo 8cm. Kako to izvesti?
1.opcija: Kupiti dovolj dolge šraufe in dobro privijačiti v steno hiše, s tem da bi nosilec (3x nosilec pride) slonel na fasadi oz. bolje rečeno na stiroporju. Problem tukaj bi lahko nastal da bi stiropor pri vijačenju in montriranju ter kasnejšemu odpiranju in zapiranju tende popokal oz. se deformiral.

2.opcija: izrezati košček stiroporja v fasadi in vgraditi nekakšne distančnike in potem na te distančnike našraufati nosilce za tendo. problem bi bil. ko bi recimo čez par let tendo dol metali bi grdo zgledalo, poleg tega bi malenkostno bila uničena tudi fadasa
frown-1.gif



3.opcija: kupiti malo večjo marelo za teraso kot jih imajo na kakšnem gostinskem vrtu in pač pospravljati vsaki k*** dan. problem tukaj je da je to res zadnja opcija pa še grdo zgleda
frown-1.gif
pa še najdražja opcija j.

Kaj svetujete?
Ima kdo dejanske izkušnje z fiksiranjem tedn, markiz na fasado katera ima izolacijo vsaj 8cmm stiroporja?


hvala
smile-1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
marela

æe pa naj bo tenda..greš v..vicoma..je za 129 taka. pol pa vijaki. dolgi. pa dva svedra, pa votla cev. luknja za cev skozi fasao, v beton luknja za vijake. vijak skozi cev. dobiš trdo oporo
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.539
1.143
113
Celje
na stiropor ničesar ne naslanjaj, sploh pa ne tende.....

Jst bi ti priporočal naslednjo zadevo. (malce je odvisno kak material imaš ampak predvidevam, da je modul opeka)
Zvrtaš luknjoskozi stiropor in v opeko ( v stiropor malce večjo). Kupiš namensko lepilo za vijake (hilti, patex, ...) v luknje vstaviš čepe, ki jih prav tako kupiš (plastična ali kovinska mrežica mrežica). čepa nafilaš z lepilom in vanje potisneš navojno palico, ki jo prej odrežeš toliko, da bo iz fasade gledala še kakšne 3 cm ( jst bi vzel debelo vsaj 10mm).Pustiš pol urce da lepilo prime. Na navoj potem našraufaš matico (jst to po navadi naredim preden lepim in potem samo vstavim), tako globoko, da je ravna s steno (namesto distančnika, na to matico se bo naslonil nosilec tende) Natekneš nosilec in zašraufaš še drugo matico. Pritegneš "po pameti", da ne obrneš zalepljenega vijaka.

Tako jst klime montiram na demit fasado in se še najbolje obnese!
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.483
1.052
113
Jest bi samo to rekel... Vijaki morajo priti obvezno do cegla, opora mora biti tudi na ceglu in ne na stiroporju... Pomisli kakšna je sila ročice ob kakšnem vetru...
wink-1.gif


Pri nas smo se pred kratkim dajali samo s stojalom za zastavo
bonk.gif


Edit: typo
 
Nazadnje urejeno:

Emaster

Guru
Izključen uporabnik
1. sep 2007
1.070
528
113
...v senci...
...ej, če bi prebral, bi videl da sem naredil 15 cm luknje in distančnik, da sem prišel do betona...

frown-1.gif
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.099
636
113
tak kupil sem 240mm dolge šraufe z plastičnim vložkom, kateri je prvih 10cm bo služil kot distančnik v ciglu bo pa nadaljnuh 140mm še, tak da bi moglo držat. sj če bo veter pa to se tnda niti ne bo odpirala oz. se bo zaprla. hvala za ideje
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Citat:
Uporabnik igi pravi:
na stiropor ničesar ne naslanjaj, sploh pa ne tende.....

Jst bi ti priporočal naslednjo zadevo. (malce je odvisno kak material imaš ampak predvidevam, da je modul opeka)
Zvrtaš luknjoskozi stiropor in v opeko ( v stiropor malce večjo). Kupiš namensko lepilo za vijake (hilti, patex, ...) v luknje vstaviš čepe, ki jih prav tako kupiš (plastična ali kovinska mrežica mrežica). čepa nafilaš z lepilom in vanje potisneš navojno palico, ki jo prej odrežeš toliko, da bo iz fasade gledala še kakšne 3 cm ( jst bi vzel debelo vsaj 10mm).Pustiš pol urce da lepilo prime. Na navoj potem našraufaš matico (jst to po navadi naredim preden lepim in potem samo vstavim), tako globoko, da je ravna s steno (namesto distančnika, na to matico se bo naslonil nosilec tende) Natekneš nosilec in zašraufaš še drugo matico. Pritegneš "po pameti", da ne obrneš zalepljenega vijaka.

Tako jst klime montiram na demit fasado in se še najbolje obnese!

aplauz.gif
tako se tudi luči montirajo po stari ljubljani na take fasade.

Bi pa za tendo uporabil kar 12mm navojno palico, pa hilti hit je prava zadeva za fiksiranje zadev v opeko in beton.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.539
1.143
113
Celje
Citat:
Uporabnik matej_ pravi:
tak kupil sem 240mm dolge šraufe z plastičnim vložkom, kateri je prvih 10cm bo služil kot distančnik v ciglu bo pa nadaljnuh 140mm še, tak da bi moglo držat. sj če bo veter pa to se tnda niti ne bo odpirala oz. se bo zaprla. hvala za ideje

Ko boš zmontiral nam poročaj, kako ti je uspelo prepričati plastične čepe da držijo v modul opeki.... še s kakšnimi specialnimi sem imel resne težave, zato me resno zanima!
 

Kara_Demz

Pripravnik
7. avg 2007
506
0
16
Pri modularni opeki je velik problem zvrtati luknjo skozi njene stene, ne da bi se te stene polomile. Če imaš to luknjo pravilno napravljeno, bi moral vsak PVC vložek držati, kot treba.
Največkrat se pa pri vrtanju te vmesne stene v ciglu porušijo, ... pa imaš!
 
Nazadnje urejeno:

matej_

Guru
25. okt 2007
2.099
636
113
fantje , mal sem se zmotil, nisem jaz gradil hiše zato sem tak napisal.
Vrtalo bi se v plato ne v opeko. vseeno se pa graditelj hiše boji to narediti, brez distančnikov. meni je vseeno, kak bo naredil, jaz sem tendo pripeljal oni so pa rekli da jo bodo zmontirali. do konc mesca ko bom prevzel hišo želim da je tenda zmontirana kot smo bili zmenjeni =) bom poročal.