Telemach!!!

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Imam 15-sekundni video, ki je dolg 27 MB (pa bojda nekaj kompresiran, vsaj koncnica je .mpg). V njem se lepo slisi v cem je tezava. Kako zdaj to spravim nekam ? Video ne moja doma, pa Youtube so cigani, ki zelijo izvesti identity theft, pa se od Googla so, za kar sta mi Julian Assange (nesejne, bil je Dick Cheney) in Ron L. Hubbard povedala, da so zli, torej jim ne gre nicesar zaupati.

Aja, pa se dodaten problem je v prekodiranju - ne morem zagotoviti, da ne bodo v videu se dodatni defekti, ki jih v originalu ni. A ce dam .zip na kaksen Rapidshare ali kaj podobnega, bo sploh kdo pogledal, glede na to da se nikomur na Telemachu ne da premakniti med hokejem in dejansko poslusati komentatorjev dlje kot do tam, ko ugotovi, da se jih priblizno slisi ?

Ne morem verjeti, da sem edini s to tezavo, ker je (kot ze receno) program iz analogne sheme in ga vsak dobi serviranega povsem enako, ne glede na to kaksen TV ima. No, obstaja cisto majhna teoreticna moznost, da bi cisto slucajno bil kateri od lokalnih ojacevalcev (najbrz jih je nekaj na poti od Ljubljane do sem ...) nastavljen tako, da bi imel hecne intermodulacijske ucink ravno na frekvenci, kjer se nahaja avdio za doticni kanal. Tega ne morem preveriti drugace kot da Telemach prestavi SportTV1 nekam drugam v svoji shemi ...
 

DrDtttttttt

Zelenc'
6. maj 2011
5
0
1
Citat:
Uporabnik DrDtttttttt pravi:
dans sem dobil digitalno tv, in mi med nekaterimi kanali traja 10-15 sekund da preklopi, to definitivno ni normalno, a slučajno kdo ve kaj bi lahko blo narobe?

a noben ne ve?
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik DognerDJ pravi:
Radirko, očitvo vse boli k*** za analogni Šport TV !

Jah, evidentno. Danes je bilo isto, kakor da ni ze to dovolj slabo, da je celo tekmo zraven svoje domislice lansiral Ivo Mozgan ... Od bivsih hokejistov sta dobra komentatorja Vnuk (njemu gre se posebno dobro, se vidi da je bolj zgovorne sorte) in Suvak; Hiti, Jan in Seme pac ne. No, se celo Seme bi nekako bi nekako bil
rolleyes-1.gif



Najbolj bizarno se mi zdi, da se nadvse ocitno slisi v cem je problem in vsak, ki je kdaj pri predvajanju muzike prisel dlje kot do gumba Play, bi to takoj opazil (v mnogih predvajalnikih se notch filter, ki izreze relevantne frekvence, imenuje "karaoke effect"). Slisi se kot komad Believe od Cher.


Zelo ocitno se slisi pri "... and I can't break through ..." (cca. 0:36 v posnetek) in potem seveda naprej skozi celo muziko, enkrat bolj, drugic manj ocitno, povsem identicno kot na SportTV. Kdor je kdaj slisal koga od tistih ljudi na kaksni drugi TV ali v zivo, bo takoj opazil da je nekaj mocno narobe.

Vcasih sem dopuscal tudi moznost, da bi bila krivda na strani VPK, ki je produciral prenose iz EBEL za SportTV, a sem ob tem prvenstvu opazil, da je isti drek med reklamami (prej jim nisem posvecal pozornosti oziroma je bila to priloznost za lulat, zdaj so pa TV timeouti vsako tretjino dvakrat ...).
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Aja, pa se dodaten problem je v prekodiranju - ne morem zagotoviti, da ne bodo v videu se dodatni defekti, ki jih v originalu ni.
Če je MPEG, potem so že dodatni defekti, ki jih v originalu ni.
Zakodiraj v DiVX ali h.264, 2Mbyte bo več kot dovolj, saj je poanta na zvoku, ne pa sliki, pa vrži na prvi file share site.
Prej še poslušaj, če res zveni enako kot original.
 
Nazadnje urejeno:

DrDtttttttt

Zelenc'
6. maj 2011
5
0
1
opomnik mi tudi ne deluje na sprejemniku , nastavim opomnik za neko oddajo ki se začne čez xx minut in pol nič, sploh se nič ne zgodi ko se začne oddaja.
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
826
41
28
ksz:

Še komu na Discovery-u med reklamami nenormalno skoči glasnost navzgor ? Konkretno sem to opazil pri oglasu za Chrysler.
Glasnost je naenkrat tako visoka, da te kar ušesa zabolijo.
bonk.gif
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.685
757
113
Citat:
Uporabnik Dale pravi:
ksz:

Še komu na Discovery-u med reklamami nenormalno skoči glasnost navzgor ? Konkretno sem to opazil pri oglasu za Chrysler.
Glasnost je naenkrat tako visoka, da te kar ušesa zabolijo.
bonk.gif

Boljše TV ji imajo funkcijo, različno jo imenujejo, različni izdelovalci, izenačevalnik zvoka, ki ti znivelira tak zvok na normalo in zmeram enako jakost.
 
Nazadnje urejeno:

Steve

Guru
13. avg 2007
9.947
1.833
113
ve kdo mogoče če se da iz sprejemnika, ki snema na disk, te posnetke kak spravit na računalnik?
 

tomx

Zelenc'
10. maj 2011
11
0
1
Ali je na Lastovki tv(krvavec) tudi kanal Premier League HD, tako kot na navadnem digitalnem paketu?
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.391
3.789
113
davorinm.wordpress.com
Ej Telemachovci. A prav predvidevam, da ste dobili letos kar precej novih uporabnikov? Ker že sam razmišljam, da bi preklopil.

t-2 optike očitno ne bom dočakal. :S
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.981
15
38
Bled
A se samo meni dogaja, al je spet ena sprememba v programih. Zdejle prižgem in ni več poptvja in akanala? :S
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
826
41
28
Citat:
Uporabnik Suunto pravi:
So še komu obljubili na Telemachu (marca 2011), da bo prvi mesec brez naročnine lastovka trojček Krvavec?

Meni preko ZS. Obljuba pa kot kaže tudi pri meni ni izpolnjena. Dobil sem račun za april, imam S+ HBO+Cinemax in dodatno naroænino za osnovni paket. Na računu je postavka za trojček in HBO / Cinemax naročnino.

GSMobil ?
confused-1.gif
 
Nazadnje urejeno: