Telemach!!!

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.512
5
38
Citat:
Uporabnik rollingstones pravi:
Ure na digitalni telefoniji še niso uspeli urediti in v mesecu maju še kar kaže zimski čas!?!
stupid-1.gif
Za vse na svetu je kriv Telemach, kajne? Ni.

smirk-1.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
GSMobil, a si toliko prijazen pa kar pri koritu preveris kdo je kriv za redno kilav zvok na Sport TV1, kadar so prenosi hokeja (vseeno ali je to SP ali EBEL). Zvok komentatorja je pogosto tak, kot ce bi ga spustil skozi lossy kodek s prenizkim bitrateom (ali pa skozi pretirano agresivno nastavljen notch filter, ce si to lazje predstavljas). Kdaj je to se posebej ocitno, kdaj pa niti ne izstopa toliko.

Je to krivda SportTV, njihovega "dobavitelja" signala ali, no, pac vas ? Ne bom trdil 100%, ampak se mi zdi da v bliznji ostariji, kamor grem gledat kaksne tekme, teh tezav nimajo (TV je pa preko Siola, IPTV).
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Evo, ze spet zjeban zvok (Slovenija : Latvija), tisti tip (Tilen ?) govori kot da ima kroglico iz sodniske piscalke v grlu.

Telemach Gorenjska, imate drugi normalen zvok ali je tudi zjeban ? (ce je tudi drugje isto, potem je kriva SportTV in ne Telemach)
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.512
5
38
Radirko: gorenjska dobi signal iz glavne postaje v Ljubljani. Sem zdajle šel prav preverit in je zvok čisto bp (Slovenija : Latvija).

Potrjeno še iz strani dežurnega na sprejemni postaji. Zvok štima.
 
Nazadnje urejeno:

Pokovc

Pripravnik
22. mar 2011
233
1
16
Radirko, pri meni na Lastovki Krim ( enaka digitalna shema kot Ljubljana) deluje glas tako kot mora.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Hm, prej sem pozabil omeniti, da je to na analognem programu, tako da niti TV ne more biti kriv. Kot zakleto se pa dogaja najraje pri hokeju (isto je bilo med prenosi EBEL).

Do konca tekme je bilo isto. Ce se bom spomnil, bom v soboto posnel, ker mi zre zivce.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
No, analogni programi so se vedno na voljo. Narocnina je "digitalna", a v tem primeru gre za star TV in nikogar ne gane tisto digitalno, omenil sem pa zato, da ne bi kdo pomislil, da je morda artefakt TVja (kar bi bilo cisto mozno, ce bi bil recimo kodek malo bugast).
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.512
5
38
Pri Telemachu bo kmalu v ponudbi (v povezavi z internet paketom) tablični računalnik Viewsonic Viewpad 10s. Cena? Okoli 200€.
 

DrDtttttttt

Zelenc'
6. maj 2011
5
0
1
dans sem dobil digitalno tv, in mi med nekaterimi kanali traja 10-15 sekund da preklopi, to definitivno ni normalno, a slučajno kdo ve kaj bi lahko blo narobe?
 

Rotty

Pripravnik
22. apr 2010
459
0
16
Črnuče
A se še komu Cisco že par ur posodablja znov in znova in znova in znova in...? Če ga daš iz štroma za 10 minut se v prvo postavi, po parih minutah, pa spet ringlšpil v nedogled!
 

DrDtttttttt

Zelenc'
6. maj 2011
5
0
1
Citat:
Uporabnik DrDtttttttt pravi:
dans sem dobil digitalno tv, in mi med nekaterimi kanali traja 10-15 sekund da preklopi, to definitivno ni normalno, a slučajno kdo ve kaj bi lahko blo narobe?

a kdo ve?
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Evo, zdajle med Slovaska : Ceska (SportTV1) je spet isto, vsake toliko (10-15 sekund ?) se oba slisi, kot da bi imela kuglico v grlu. Ni mi reci, da drugi spet nic ne opazite ?