Telemach!!!

tad3y

Pripravnik
23. nov 2007
198
14
18
Super, hvala za pomoč. Mogoče obstaja ta splitter tudi brez navoja, če obdrži enake karakteristike, ki pa bi naj bile 1x IN, 2x OUT, 5-2400MHZ ali je še kaj druga pomembnega?

Lp
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.249
6.461
113
pri taščici
Kaj bi telemach rad v lj zakljucil z analognim signalom?
Vceraj me klicala neka puncara, in je na vsak nacin zelela da grem iz S trojcka na digitalnega. Ker se tu telefona ne uporabljam, gledam 10 tv kanalov in nekaj MB pokurim na forumih v tistih nekaj dneh ko sem "doma" se mi zdi trapasto da bi se vec placeval, pa se dva daljinca, pa se kak 24 mesecni aneks in podobno.... Hvala, ze sedaj placam za telekomunikacije 3x vec kot za elektriko(rtv, telemac, gsm).
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Hanzi, lepo ji razloži, da naj te prestavijo na digitalno, če to njim kaj koristi in jim prav pride a samo za isto ceno, kot sedaj.
 

1107

Pripravnik
13. avg 2008
161
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Kaj bi telemach rad v lj zakljucil z analognim signalom?
Vceraj me klicala neka puncara, in je na vsak nacin zelela da grem iz S trojcka na digitalnega. Ker se tu telefona ne uporabljam, gledam 10 tv kanalov in nekaj MB pokurim na forumih v tistih nekaj dneh ko sem "doma" se mi zdi trapasto da bi se vec placeval, pa se dva daljinca, pa se kak 24 mesecni aneks in podobno.... Hvala, ze sedaj placam za telekomunikacije 3x vec kot za elektriko(rtv, telemac, gsm).

Telemach ne bo zaključil z analognim signalom, bo pa vedno manj kanalov na analogni, ker rabijo frekvenčni prostor za digitalno tv, internet, VoD,...
 

jendomen

Pripravnik
30. apr 2008
357
11
18
Domžale
Citat:
Uporabnik DJ_Beat pravi:
Tvoj strosek.. Zgleda takole:
D-02-2400.JPG
Zakaj pa tehnikom ob montaži nisi omenil da rabiš priklop za dve TV.
Meni so dali tak "razdelilec" za 10Eur (1 leto nazaj) in nimam nobenih problemov z signalom.
Oni ti častijo priklop ene TV, vse ostale priklope TV pa moraš kriti sam(razdelilec, kabel)
 

HyperFrance

Zelenc'
14. apr 2011
1
0
1
Ima kdo probleme da mu zvok ne dela na HBO?
Jaz sem izklopo podnapisi, in od takrat ni več zvoka. Potem probal vklaplat izklaplat podnapise, vklaplat izklaplat zvok.
Vklaplal izklaplal Cisco iz elektrike, pa nič ne pomaga. Na vseh ostalih kanalih pa je zvok.

Imam pa telemach pa Cisco, ko ni snemalnik.
 

tad3y

Pripravnik
23. nov 2007
198
14
18
jendomen: so vedeli, vendar ga niso dali.

Sem pa pravkar ugotovil, da je kockanje povzročal nekvaliteten kabel.

Zadeva rešena :)

Lp,
 
Nazadnje urejeno:

nightfire

Pripravnik
4. sep 2007
857
0
16
MB
danes ima tudi telemach malo probleme s TV
že celi dan slika in zvok skačeta kot da bi imel diapozitive vsaj pri meni je tako na Ciscutu HD snemalniku
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Pa Fox Life se stalno zaklepa (imam paket z vsemi programi). Žena že ***** da bo odpovedala naročino (gleda večinoma samo to)
 

rollingstones

800. registrirani uporabnik
3. sep 2007
514
0
16
Rožna dolina
Citat:
Uporabnik Desty pravi:
Bistvo je, da so spet nekaj prčkarili po programski shemi in so programi pomešani ali pa jih sploh ni.

Na STB sprejemniku Handan CV-7000 se nam kanali pomešajo vsakih 14 dni!
jezen.gif

Odkar Telemach ponuja Cisco sprejemnike je s posodobitvami za Handane kar lepo pozabil.

Naredil sem reset sprejemnika, dal tovarniške nastavitve, še prej pobrisal vse kanale, vendar je zadeva zopet ista...
Več kot 1 leto je model 7000 deloval zelo dobro, vse do trenutka, ko so začeli vrli "Telemahovci" brkljati po frekvencah.
10.gif

Od takrat naprej je zadeva skrajno moteča, nastaviš shemo, kar ti vzame več kot uro časa za vseh 140 + kanalov...
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Mah, mešajo jih tudi nam, ki imamo DVB-C sprejemnike, kjer ni potrebnih nobenih updateov. Mene je že minilo da bi ji že ta n-tič ponovno nastavljal in jih imam kar tako nametano.

Zato pa bi res lepo prosil uporabnika GSMobil ali pa koga drugega tukaj gor, če dela na Telemachu, da pove: zakaj se dela toliko sprememb v pri programih in ali bo kdaj konec s tem, da si vzamem čas, nastavim in bo držalo vsaj kakšno leto...
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.685
757
113
Citat:
Uporabnik jendomen pravi:
Citat:
Uporabnik DJ_Beat pravi:
Tvoj strosek.. Zgleda takole:
D-02-2400.JPG
Zakaj pa tehnikom ob montaži nisi omenil da rabiš priklop za dve TV.
Meni so dali tak "razdelilec" za 10Eur (1 leto nazaj) in nimam nobenih problemov z signalom.
Oni ti častijo priklop ene TV, vse ostale priklope TV pa moraš kriti sam(razdelilec, kabel)

Tisti, ki je tak delilnik montiral je bil Kekec, ker obratno spusti čez napajanje, kar je nedopustno na kabelskih sistemih, saj lahko sesuješ sistem z minimalnim znanjem, te delilniki se uporabljajo, ko rabiš kaj napajati po istem kablu, v tvojem primeru, pa jim spusti nazaj 220V, seveda prej odklopi svoj TV, boš videl koliko veselja bo ... se pa seveda lahko zaščitiš pred tem, da kdo tebi naredi, zadevi se reče galvanski ločilnik .
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.685
757
113
Res skozi nekaj serejo na obali so še analogne kanale premešali ne vem pa ali so v zadnjih 14 dneh spet digitalne zmešali ali ne, ker imam spet težavo na weekendu, ker nobeden ne gleda TV se mi kartica zaklene pa ne vem ali naj na novo kanale iščem, ali čakam , da se odklene ???? Na kateri kanal dati, da se odklene ????
 

jendomen

Pripravnik
30. apr 2008
357
11
18
Domžale
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Citat:
Uporabnik jendomen pravi:
Citat:
Uporabnik DJ_Beat pravi:
Tvoj strosek.. Zgleda takole:
D-02-2400.JPG
Zakaj pa tehnikom ob montaži nisi omenil da rabiš priklop za dve TV.
Meni so dali tak "razdelilec" za 10Eur (1 leto nazaj) in nimam nobenih problemov z signalom.
Oni ti častijo priklop ene TV, vse ostale priklope TV pa moraš kriti sam(razdelilec, kabel)

Tisti, ki je tak delilnik montiral je bil Kekec, ker obratno spusti čez napajanje, kar je nedopustno na kabelskih sistemih, saj lahko sesuješ sistem z minimalnim znanjem, te delilniki se uporabljajo, ko rabiš kaj napajati po istem kablu, v tvojem primeru, pa jim spusti nazaj 220V, seveda prej odklopi svoj TV, boš videl koliko veselja bo ... se pa seveda lahko zaščitiš pred tem, da kdo tebi naredi, zadevi se reče galvanski ločilnik .

Kako pa v koksalni kabel spustiš 220V, saj nima kaj tam iskat, oziroma nimaš nobenega znanja če to narediš. A ti misliš da telemach nima vgrajenih varoval.
confused-1.gif

Pa tudi nisem siguren če je ravno tak, imam zadevo v dozi za omaro in je ne mislim premikat.