Telemach!!!

Sasek21

Pripravnik
25. feb 2023
56
0
6
26
Maribor
Okej ali mi operater zaračuna prehod k drugemu operaterju naprimer k A1 če sklenem pogodbo pri njih oni pa samo uredijo preklic pogodbe z trenutnim operaterjem Telemach zadnja 2 leti opažam kakšen nateg je Telemach nekateri pa že dlje časa opaže to
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Pozdravljeni,

Zanima me, ali pri Telemachu mobilne storitve onemogočijo, ko poteče pogodbena vezava? Poleg tega me zanima, ali obvestijo stranke o poteku pogodbe. Hvala za odgovore
Telemach kliče stranke pred iztekom vezave in jim “grozi”, da jim bo potekla POGODBA. S tem ustvarjajo vtis, da bodo uporabniki ostali brez storitev, ce ne podpisejo novega aneksa z vezavo. Potem jim recejo, da jim bodo poslali “novo pogodbo” na dom. Jim posljejo, uporabnik podpise in je vezan.

Se je zgodilo moji mami, so jo klicali ob potrku pogodbe za fiks. Sem jih jaz potem klical nazaj pa nazjal, pa prekinil pogodbo.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Po ceniku prekinitev stane 10€ ...


https___telemach_si_download_terms_cenik-najpogostejsih-administrativnih-stroskov_6793.png


Ceprav naj bi ze skoraj dve leti to slo brez stroskov pri starem operaterju, ce nisi vezan z aneksom...

 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.468
113
Sem že enkrat reševal podobno situacijo, ko so obljubili, da pogodbo pošljejo in se jo lahko pregleda in potem podpiše (nisem bil na lokaciji), oni pa so poslali pogodbo, ki je postala veljavna s podpisom dostavljalcu. Sicer mi jo je potem uspelo stornirati ampak kaže pa na precej čudne prakse.

Da mesečnih klicev iz zmeraj novih 070 številk ali rabim še mobilno telefonijo sploh ne omenjamo.
 

Sasek21

Pripravnik
25. feb 2023
56
0
6
26
Maribor
Telemach kliče stranke pred iztekom vezave in jim “grozi”, da jim bo potekla POGODBA. S tem ustvarjajo vtis, da bodo uporabniki ostali brez storitev, ce ne podpisejo novega aneksa z vezavo. Potem jim recejo, da jim bodo poslali “novo pogodbo” na dom. Jim posljejo, uporabnik podpise in je vezan.

Se je zgodilo moji mami, so jo klicali ob potrku pogodbe za fiks. Sem jih jaz potem klical nazaj pa nazjal, pa prekinil pogodbo.
Naj kr pokličejo 2 leti sem na vikendu na Hrvaškem blizu slovenske meje in sem brez signala imam na voljo samo mobilni signal od A1-HR saj imajo drugi hrvaški operaterji slabši signal na moji lokacij saj sem bolj v dolini med hribi pisala sem non-stop na Telemach da naj naredijo pogodbo z A1-Hr in še do zdaj ni bilo nič z njimi zato bom prešel na A1-SI oni imajo urejeno pogodbo z A1-HR
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.327
3.423
113
Somo narod so pa res ovce.

In vsaka pogodba na daljavo se da brez problema razveljavit.

Samo ona v poslovnih prostorih je jebena.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.327
3.423
113
To že.
Ne pa da ti DHL prenese kuverto ti podpišeš prejem, pol si pa ovca.

Po tem takem bi lahko vsak pošiljal pogodbe za kar nekaj in potem terjal ljudi.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.363
988
113
Celje
Obišči stran
Še huje je - podpis na tablico je enako “močan”.
Mislim, da ni tako "hudo".

Prejšnji teden sem podpisal pogodbo za prenos ene številke na Telemach. Danes klical in preveril zakaj še ni prenešeno in ugotovili, da je bila napaka v zapisani telefonski številki na pogodbi.
Grem ponovno v poslovalnico in naredijo novo pogodbo (upam, da tokrat pravilno). Seveda potem ugotovimo, da je stara (napačna) še vedno aktivna in seveda vezana za 24 mesecev. So naredili samo preklic in je kao to to.

Za težavo sicer nisem direktno kriv (čeprav dejansko sem na tablici podpisal napačno številko). In teoretično bi lahko težili. Vendar mi je gospodična omenila, da do 14 dni lahko pri njih prekličeš sklenjeno pogodbo brez težav.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
KSZ:

za insajderje... kva je bucko Janči (član uprave TM) ušpiču da so ga skenslal in prepovedal vstop v stavbo? :)

to da je zelo rad "smučal" poznamo še iz T2 :valjamse: