Telefonski priključek 1400m oddaljen, koliko TVjev, kakšen DSL speed?

5. apr 2015
1.332
690
113
Pozdrav.

Torej, ima kdo izkušnje, kakšna povezava je sprejemljiva za 2 TVja, da delujeta nemoteno prek telefonskega priključka 1400m oddaljenega od centrale? Tehnikčanka na T2 mi ocenjuje na 10 do 15mb povezavo, zadeve še nimam priklopljene. Kaj to pomeni na dejanski DL, če naprimer sta 2 TVja hkrati prižgana? 0,04kb/s?

Oz. koliko kb/s "požre" en HD kanal?

Hvala za info.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113
Sam sem imel na cc 1800m oddaljenosti od centrale cc 11Mb/s downloada in cc 1Mb/s uploada na ADSL tehnologiji (lahko da so me proti koncu priklopli tudi na VDSL ne vem pa ne). V glavnem pri tej hitrosti je bilo možno gledati na dveh tvjih. Ali kombinacija 2xSD kvaliteto ali pa 1xHD in 1xSD. Pri tej drugi kombinaciji je potem ostalo še kakih 2MB/s za internet. Je pa na koncu vse odvisno od kvalitete parice, ki pride do tebe.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.471
859
113
Sam sem imel na cc 1800m oddaljenosti od centrale cc 11Mb/s downloada in cc 1Mb/s uploada na ADSL tehnologiji (lahko da so me proti koncu priklopli tudi na VDSL ne vem pa ne). V glavnem pri tej hitrosti je bilo možno gledati na dveh tvjih. Ali kombinacija 2xSD kvaliteto ali pa 1xHD in 1xSD. Pri tej drugi kombinaciji je potem ostalo še kakih 2MB/s za internet. Je pa na koncu vse odvisno od kvalitete parice, ki pride do tebe.
Imel do pred kratkim precej podobno situacijo - ista razdalja, malo višji DL in nižji UL. Istočasno obe televiziji samo v SD, kombinacija (HD in SD) je že kockalo, o dveh HD hkrati sploh ni treba govorit. :)
Včasih je še ob večernih urah malo kockalo ob dveh SD hkrati. Internet pa bolj kot ne za osnovno srfanje.
 
Nazadnje urejeno:

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Pozdrav.

Torej, ima kdo izkušnje, kakšna povezava je sprejemljiva za 2 TVja, da delujeta nemoteno prek telefonskega priključka 1400m oddaljenega od centrale? Tehnikčanka na T2 mi ocenjuje na 10 do 15mb povezavo, zadeve še nimam priklopljene. Kaj to pomeni na dejanski DL, če naprimer sta 2 TVja hkrati prižgana? 0,04kb/s?

Oz. koliko kb/s "požre" en HD kanal?

Hvala za info.

To je verjetno zračna razdalja, kabla je pa verjetno še precej več. Okrog 15/2 na VDSL2 - lahko računaš, cca. 2 HD kanala hkrati ob ustreznem kodiranju.

Pri A1 imaš v ponudbi modem, ki kombinira DSL linijo z LTE prenosom - s tem ti vsaj podvojijo pasovno širino. IPTV sicer še vedno dela zgolj preko DSL povezave.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic
5. apr 2015
1.332
690
113
Jop, da pridem do 15/2 sm tk zmagal :/

Treba bo kopat za optiko jbg. cca 500m, vmes pa gozd in travniki.. jop mission impossible glede na eko-fašiste, če se lahko tako izrazim :)

Hvala za info, bom sporočil, kakšno žalost imam, ko bo tako daleč. Ampak bolje nekaj kot nič. Če ne ta satelit. LTE baje tam ne pokriva dobro.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.471
859
113
A ni A1 hibridni modem črtal iz svoje ponudbe? Pa če se ne motim, je bil na voljo samo na določenih območjih.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113
Ja na koncu je tudi verjetno odvisno katerega ponudnika se izbere in kaj ponudnik ponuja glede porabe pasovne širine za tv kanale.
Sam imam telekom in tam je pri prej omenjeni hitrosti delovalo HD+SD na dveh televizijah. Neka meja kjer je nehalo delovati je bilo do tam 9,5Mb/s ( od časa do časa se je sinhornizacija podrla). Mogoče je kak kanal v določenih kombinacijah prej zakockal ampak približno je pa to kar držalo.
Na vso mojo srečo so letos spomladi pripeljali do hiše optiko. Od takrat naprej je čisto druga zgodba. :)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.260
5.819
113
pri taščici
Dober km od centrale sem imel 20/4 linijo in 3 TV brez nekih hudih težav. Je pa res da nisem pogosto.imel HD kanalov. Ampak če sem ga imel samo na enem, ni bilo.panike
 

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.596
67
48
Pozdrav.

Torej, ima kdo izkušnje, kakšna povezava je sprejemljiva za 2 TVja, da delujeta nemoteno prek telefonskega priključka 1400m oddaljenega od centrale? Tehnikčanka na T2 mi ocenjuje na 10 do 15mb povezavo, zadeve še nimam priklopljene. Kaj to pomeni na dejanski DL, če naprimer sta 2 TVja hkrati prižgana? 0,04kb/s?

Oz. koliko kb/s "požre" en HD kanal?

Hvala za info.

Enaka situacija kot pri tebi - max 8/0,75 boš imel.

lp
 
  • Wow
Reactions: BornSkeptic

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.343
383
83
Samo internet - komot gre shajati.
TV je na kabelski.
A kabelski operater ne omogoča interneta?

Sicer zanimiva tema, ravno imam idejo zamenjat Telemachov stari Silver trojček (ker ga dejansko ne rabim) za A1 fix net na xDSL. 20/1 internet mi je načeloma dovolj, z doplačilom ponujajo 40/20, ampak niti pomislil nisem, da je lahko že 20/1 nedosegljivih (zračna razdalja cca 1km).
 
5. apr 2015
1.332
690
113
Razmišljam celo o Voyo naročnini in samo internet plačujem. Bom poizkusil to lidl promo 60 dni, ko bo "konekšn" pa da vidimo, kako se bo obneslo. Je pač odvisno katere programe najpogosteje gledamo(oto, brio, kanal a, rtv, kak pro7,...) in roko na srce 170+ programov niti ne utegnem preleteti :) mogoče me kak HD program zamika ampak youtube android tv pomoje tudi pomaga.

Nekako treba najti nek optimum.

Edit: čeprav podatki so podatki tako ali drugače verjetn..
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.343
383
83
Da odgovorim na svoje vprasanje zgoraj, odgovore sem dobil od lokalnega zastopnika A1:
A1 VDSL, razdalja do centrale cca 650m, realno lahko racunam na 12-15 Mbps.
Ostajam na Telemachu.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113
Ali je do vas zelo slaba napeljava. Ali je 650m zračne razdalje in gre kabelj dosti dlje naokoli do tebe. Ali pa je malo na pamet rekel.
VDSL pri normalnih pogojih bi moral bp iti preko 20Mbps na taki razdalji.
Sicer pa, če ti net dobro dela na kablu tudi ni neke potrebe po prehodu.