Tečaj angleščine

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Pozdravljeni,
zanima me, če mi lahko priporočite kakšen dober tečaj angleščine v Ljubljani, kamor bi med počitnicami poslal dva osnovnošolca.
Ali kje mogoče celo garantirajo uspeh? Tole šolanje na daljavo je pri angleščini pustilo eno veliko prazno luknjo in ko sem se ta vikend učil z njima, sem ugotovil, da je njuno znanje katastrofa..

Hvala!
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
ne moreš garantirati uspeha, ker je uspeh odvisem od dveh, predavatelja in učenca.
jaz bi v tem primeru bolj razmišljal o inštruiranju, da se dela točno tisto izgubljeno.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.497
991
113
Garancije ni nikjer. A si ziher, da bi čakal do počitnic? To je še mesec pa pol, vmes se nadgrajuje in obdeluje novo snov... Se strinjam z mnenjem pred mano, da bi mogoče bolj zalegle inštrukcije. Pa btw, samo med počitnicami? To je 5 dni - kaj naj v naredijo v 5 dneh?
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Živjo,
mislil sem na poletne počitnice - 2 meseca. Do takrat upam, da bomo nekako poštukali..
Inštrukcije smo že imeli, pa je bila "inštruktorca" premalo stroga in se nista nič naučila.. 300€ je šlo v luft..
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.497
991
113
Saj zakaj misliš, da bo na tečaju kaj drugače? Da se kaj naučita, morata mulca tudi sama kaj narediti, žal zaenkrat drugače ne gre. V šoli lahko cvek fašeta, pri inštrukcijah še tega ni, torej ni načina, da bi inštruktor/-ica ali predavatelj/-ica na tečaju bil "strog" in ju kaj naučil, če sama tega nočeta.

Edino prednost tečaja vidim v tem, da bosta 2 meseca vsak dan sedela in poslušala in se bosta prej ali slej po načelu osmoze kaj naučila. ;) Ampak a si ziher, da ne boš s tem dosegel edino, da jim zagreniš počitnice in s tem angleščino?

Ne vem, na tvojem mestu bi probala z več motiviranja (če je dosti denarja pri hiši, potem mogoče nagradni izlet v angleško govoreče območje, če se naučita) in z več kontrole (da greš večkrat z njima čez snov in se ti lahko pohvalita kaj sta se naučila oz. vidiš kako se učita ali ne učita). Za kazenske pristope imam tudi nekaj idej (kaj, če morata sama plačevati tečaj/inštrukcije, dokler se ne naučita?!), ampak verjetno tudi tebi ne manjka idej za primerne kazni. ;)

Aja, pa mogoče izkoristi še možnost dodatnega/dopolnilnega pouka na šoli, ki ju obiskujeta.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pozdravljeni,
zanima me, če mi lahko priporočite kakšen dober tečaj angleščine v Ljubljani, kamor bi med počitnicami poslal dva osnovnošolca.
Ali kje mogoče celo garantirajo uspeh? Tole šolanje na daljavo je pri angleščini pustilo eno veliko prazno luknjo in ko sem se ta vikend učil z njima, sem ugotovil, da je njuno znanje katastrofa..

Hvala!
Imaš tečaj učenja v alfa stanju. Tu se uči v spanju in se bosta naučila, tudi če se nočeta.
 
  • Haha
Reactions: AndrejEnej

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
A obstaja tudi kak šiht v alfa stanju?


Tole bi pa jaz tudi.

Sicer je pa pri učenju vsega, ne samo angleščine, bistven interes učenca. Če ga snov ne zanima, bo gledal skozi okno in mislil na (vstavi po želji) tako pri pouku kot pri inštrukcijah in na počitniškem tečaju. Če imata kakšne hobije ali se za nekaj posebno zanimata, bi jima nabavil literaturo ali pripomočke izključno v angleškem jeziku. Če ju stvar res zanima, se bosta počasi pregrizla tudi skozi angleščino. Pa OS na laptopu v angleščini, filmi brez podnapisov in podobni načini vzbujanja interesa...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Brez veze. Ko bosta mulca dovolj stara, da bosta na trgu dela, bo stroj prevajal bolje kot 90 % ljudi, ki misli zase, da tuji jezik res znajo. Smisel učenja tujega jezika je že mimo. To je bilo pomembno za nas.
Stroj pa še dolgo ne bo dosegel človeka v logičnem sklepanju.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
In ko si v tujini, boš za naročilo piva in sporazumevanje z natakarjem uporabljal "stroj za prevajanje". In ko ti v firmo pride tujec, se boš z njim pogovarjal s pomočjo stroja...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Robotu boš tudi v tujini lahko naročil v poljubnem jeziku. Govorimo seveda o prihodnosti, ko bo živo strežno osebje hudo razkošje. Za današnji čas tako ali tako vemo, da angleščina ni vedno prava možnost, da se boš z natakarjem nedvoumno razumel. Zanimivo, to niti ni lokalni jezik države, kjer si denimo nemški v Avstriji ali slovenski v Sloveniji. Včasih na koncu izpade, da je bolj uporabno, če znaš kak balkanski jezik, oziroma kak drug jezik malo manj razvite Evrope. Potem res lahko naročiš, kar imaš v mislih. :evil:
Če se vrnemo na temo: top so verjetno kaki kampi, po možnosti v tujini z udeleženci iz različnih držav. Pred leti sem videl, da so naši sosedje izvajali nekaj takega v Pakoštanih, Pine Beach. Verjetno se ta del, kjer so jezikovni tečaji, imenuje California Camp, ker gre za ločeno enoto.
 
Nazadnje urejeno:

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.869
1.321
113
Ja, California camp je OK zadeva za jezik in druženje. Je pa dosti premium zadeva, zagotovo jim pa ni dolgčas.

 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Počitnice morajo biti namenjene zabavi in počitku. Če kaj od šolanja med počitnicami, potem kaj takega. Sicer bo mogoče na dolgi rok prav obraten učinek. Ravno, ko se sem naučil konja jesti žagovino, mi je crknil.
Kot bi rekel en od naših predavateljev (mogoče Marko Juhant): so počitnice in učitnice.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
Koliko pa sta stara ta dva otroka, ki ne znata ANG. PA kaj ne znata nič od nič al samo slovnica in se znata kaj pogovoriti naprimer?
Če vam inštrukcije niso pomagale, potem je edina pametna stvar kak teden ali dva tujine, kjer bosta z native speakerji in jima drugega ne bo preostalo, kot da se bosta potrudila. V mislih imam kak tabor in to...
Lahko pa je samo to, da sta še otročja in jo to pač še ne zanima. Moja ena hčera, ki ima recimo ful posluh, govori Angleško praktično od prvega razreda, v 9. napiše spis na 4 straneh, ko pri SLO napiše 1 mogoče 1,5 strani.
Druga pa je ravno kontra. Angleščino jedva oddela, sicer ima 5, samo ko poslušaš kaj govori in kako je to za nikamor. Ampak očitno je to za nivo OŠ čisto ok.
Prva je recimo vse potterje prebrala v ang že v 7 razredu, druga še danes ne prebere kaj več od par strani v ang.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Pred 40-imi leti ni nihče verjel, da boš takratni mainframe čez kako desetletje nosil v žepu, napravica, ki zna več kot so si bili sposobni zmisliti ustvarjalci prve serije Vojna zvezd. Vse kar ni skregano s fiziko, matematiko in biologijo, se da narediti. Mogoče celo prej kot si mislimo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver