takeMS traffix 43

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Lep pozdrav!

Dobil sem doticno navigacijo ki pa slovenije nima niti priblizno ne pokrite. Recimo selško in poljansko dolino ko vpisem kraj selca mi na tipkovnici ne osvetli niti ene črke za iskanje po ulicah. Ce je tukaj kdo tako prijazen da mi pove kje dobim mapo za celotno slovenijo in kako jo nalozim na to famozno navigacijo.

hvala za uporabne in hitre odgovore
wink-1.gif


lp

Matej
 

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.606
78
48
Če piše, da dela na platformi WinCE, lahko naložiš katero koli navigacijo za Win Mobile in bo delovalo BP.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
A si tok prijazen pa se mal asistiras, tocno kaj naj zdej nardim na tej spletni strani? Vse kar zelim je, da imam slovenijo kolkr se da pokrito. Ker ce prav berem rabim neke accje, ki pa jih nimam...

lp
;M
 

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.606
78
48
Ne poznam naprave takeMS traffix 43, niti kart na njej.

Napisal sem, da deluje na platformi Windows CE5.0, kar pomeni, da lahko naložiš npr. Garmin Mobile XT in imaš AR mape.
Verjetno gre enako z iGo in drugimi. Kdo ima najboljše mape se ve, koliko pa ti je pomemben lep vmesnik, pa ne vem.
Morda obstajajo tudi boljše mape za tvoj sistem.

LP
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
OK, a obstajajo kaksna navodila od zacetka do konca kako nalozit da to DELA...
lp
M
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.384
726
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Glede na karakteristike, bi na napravi deloval tudi Primo, čeprav priporočam iGO8.

Sicer pa tukaj univerzalnega postopka NI, saj menjava navigacijskega programa na zaklenjenih napravah ni ravno sprehod po parku, prav tako zelo varira od naprave do naprave in vedno vključuje nekaj rizika, zato ne pričakuj obrazložitve v dveh stavkih... Vse je odvisno od trenutne strukture map, poimenovanj itd... Za začetek odgovori

- ali trenutni navi program na SD ali na flash disku?
- kako dostopaš do datotek in map na napravi, se pravi, ko povežeš PC in napravo se ti prikaže vsebina flash diska, ali dostopaš do vsebin preko windows mobile device centra oz ActiveSync-a?

Potem pripopaj screene relevantnih direktorijev na napravi oz. SD.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Vzamem ven to spominsko kartico in jo potisnem v comp.

zgleda tko
1188527-mape.jpg
 

Priponke

  • 1188527-mape.jpg
    1188527-mape.jpg
    58,6 KB · Ogledi: 281

Baksuz

Pripravnik
30. sep 2007
50
0
6
Po spominu... V \nng mapo prekopiraj celotni Igo primo 1.2 (dela BP), preimenuj exe v mapi \nng v nngnavi.exe, na začetku sys.txt pa dodaj

[device]
type="ALTINA_AN900T"

Če se prav spommim, dela tudi TMC brez problema.
 

Baksuz

Pripravnik
30. sep 2007
50
0
6
Eeeeh, mislim da je za čudež potrebno še nekaj povedati zraven, samo da ne vem več. Danes ob polni luni je pravi čas
smile-1.gif

Samo prekopiraj vse v mapo \nng (namesto \Igo ali kaj je že) in kot zgoraj omenjeno preimenuj exe ter popravi sys.txt. Zbriši vsebino mape save in neko konfiguracijsko datoteko v rootu SD kartice (device nng ali kaj je že bilo) če uporabljaš staro SD kartico in ... wuufff.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.384
726
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
če že hočeš prima 1.2...

1. Dobi Primo 1.2 multires verzijo (ki podpira tudi resolucijo 480x272)
2. Najprej naredi backup cele mape NNG ki je trenutno na SD
3. Pobriši celo mapo NNG
4. Skopiraj mapo Primo na SD in jo preimenuj v NNG
5. Preimenuj Mobilenavigator.exe v nngnavi.exe oz tako, kot je poimenovan zagonski .exe trenutne navigacije (še vedno ni berljivo, ker je še vedno premali screenshot)
6. uredi sys kot je predlagal kolega, čeprav malo dvomim, da bo to OK.
7. Skopiraj še najnovejše zemljevide..
 

Baksuz

Pripravnik
30. sep 2007
50
0
6
Na disku sem našel sys.txt. Zadevo je kolega kupil lani v Šparu. Bila je poceni, samo s starimi kartami brez možnosti nadgradnje.
Torej SYS.TXT:

[device]
type="ALTINA_AN900T"

[gps]
port=1
baud=57600

[tmc]
port="COM,4"
source="ngalik"