Taivan v oktobru

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
V oktobru letim na Taivan (China Taipei) za 9 dni. Nastanjena bom v Taipeu - glavnem mestu.
Imela bom nekje 4 proste dneve.

Če je že kdo bil tam, kaj it pogledat in izkusit, poizkusti v teh parih prostih dneh?

Hvala
roza.gif
 

Avian

Pripravnik
7. sep 2007
359
0
16
Samo Taipei?

ravno se vrnil iz Tajvana ... ZAKON JE!!!
smile-1.gif


Pa gremo po vrsti ...
Hrana: splača se ti jest na ulici (zajtrki in vse - cene smešno nizke in ODLIČNA hrana), kosila in večerje pa sploh! Midva sva v bistvu od 20ih dni samo 2x jedla v hotelu drugače pa sva raje hodila ven ...

Obvezno pejt pogledat nočne markete - ogromn (če ne celo največji tm je Shihlin Night market ) Aja pa obvezno pejt lačna tja
smile-1.gif
ker je res dobr in zanimiv.

-Taipei 101 ... tipična visoka stavba ... če maš srečo lepi razgledi okol. Zanimivo je vidt notranjo utež - drugač pa nič posebnega.
-National Palace Museum - must see, vendar priporočam popoldne, ko se kitajski turisti poberejo - manj gužve ... Vidiš veliko stvari iz zgodovine samo kitajske (ne samo tajvana ...)
-Tempel, ki mi je ostal v spominu je tudi Longshan tempel (tu mi je ratalo celo ene slovence srečat
smile-1.gif

- Chiang Kai-Shek Memorial Hall - tud zanimivo za vidt in pogledat - ne spreglej, pod spomenikom je muzej ...
- National Dr. Sun Yat-sen Memorial Hall - imajo kul razstave slikarjev notr ... če te zanima PRIPOROČAM!!! Potem pa se sprehodi naprej do Mestne hiše oz. potem narediš krog dol do 101 ...
- Potem če imaš čas se lahko zapelješ do Tamsui (po rdeči liniji do konca) in potem lahko tam pol dneva "izgubiš" Fort Santo Domingo, si rentaš kolo (kreditna obvezno, je pa za par ur nekih ,85 €)
- Če te zanima lahko greš pogledat pande v Zoo (sam nisem šel oz. nisem imel časa ... naslednjič ker DEFINITIVNO pridem nazaj) tam imaš tudi eno gondolo, ki vozi ... baje je ql.
- en večer oz. popoldne ti priporočam da greš do Huashan 1914 Creative Park-a - lahko združiš z obiskom No. 60, Section 1, Bade Road, Zhongzheng District -a (ulica z elektronko
wink-1.gif
)


Na podzemni si zrihtaj EasyCard (ala naša urbana) ... z njo potem plačuješ vse ... če jo rabiš nafilat, jo lahko povsod, tudi v vseh 7-11 ...

Drugač pa uživaj ... aja pa ne se čudit če boš kdaj slišala kako slovensko besedo
smile-1.gif


Kaj pa ti greš počet tja?
Lep pozdrav
Avi
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
ooo, najlepša hvala Avian!

Sem si nekaj zapisala...zapomnila... Potujem jutri!
Marketi so zame MUST v Azijskih državah
cheer.gif

Grem pa na badminton turnir sodit. Tako, da nekaj dnei sem "zaprta" v dvorani. Nekaj pa imam prosto.

Hvala
roza.gif