T-2 tokrat prvič crknila po 2 letih optika v Lj.

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Torej zanima me kolikim v Ljubljani optika ne deluje, je pa zanimivo, da se modem poveže, ni pa nobenega pretoka podatkov in ne glede na to, da imamo v podjetju sorazmerno dober usmerjevalnik Draytek, ki je nastavljen, da promet deli med 2 ponudnika, enega Telekom počasnega in T2 hitrega se je ob povezavi z T2 jem pa žal brez pretoka podatkov, le ta (Draytek) pokazal porazno, saj je promet še naprej delil, kot, da T2 deluje ...
stupid-1.gif


No po fizičnem odklopu povezav mi seveda delajo zadeve preko Telekoma počasneje a normalno.

Ali kdo ve kaj več in pa kako ali se sploh da prepričati Router Draytek Vigor 2910, da bi promet delil glede na pretok in ne na nazivno hitrost ?

Ali imaste tudi ostali v Ljubljani težave, ker menda gre za večji T-2 IZPAD.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.878
113
Je večji izpad ja!
evil.gif


Glede balancinga, problem je verjetno da imaš statično konfiguracijo in ping do prvega (T-2) GWja deluje normalno kar se smatra za delujočo povezavo. Torej kot "testni host" moraš izbrati kaj drugega, nekaj kar je malce dalj stran! Ne vem pa kako deluje to v drayteku!
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
941
113
Emona / Carnium
Mi (Lj-Šiška) smo preklopili na backup linijo. Jutri zjutraj me bo zanimalo kako je s T2. Žal ti za Draytek ne znam pomagati. Mi uporabljamo MikroTik.
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Je že prejšni teden enkrat vse sesulo . Danes mi dela vse od T-2 optika , tako net kot iptv . Lokacija LJ - Bežigrad - ORION
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.932
34
48
Meni je vse delalo. Je bilo pa vsaj 2 uri out 11.4. (pa ne vem, kdaj je prislo nazaj, ker sem bil ze po drugih opravkih
smile-1.gif
).