SYM Mask 50 (2005)

SYMMask05

Zelenc'
23. maj 2020
2
0
1
Lepo pozdravljeni,
Lansko leto sem postal Julija ponosen lastnik zelo dobro ohranjenega skuterja SYM Mask 50 (2005). Ko ga je očim vozil je pri 6000 km in še nekaj km polomil zajlo pri polžu, pri praktično novem, kar sem jaz popravil prav tako sem dal notri nov akumulator.
Imam nekaj vprašanj. 1.Lansko leto sem ga uspel spraviti na 70 km/h, sedaj ga največ do 60 km/h. 2.Opazil sem da nek rumenozelen kabel ni nikamor priključen, bognedaj pa da se dotakne kake kovine ker se začne nekaj smoditi, parkrat sem še pravočasno opazil ker se pojavi dim. Sem se zbal za inštalacijo, je pa tudi okolica akumulatorja sumljiva, pred kratkim sem očistil sulfit z + pola, bilo ga je kar precej. Seže pa do bližine kontakta na uplinjaču kamor pa je priključen črn kabel, ne vem če mora biti tudi ta zraven. 3. Kako je z jermenom in sklopko, zdaj še kar solidno prijema in pospešuje, se pa kokr malo čuti rahlo tresenje, skuter pa ima 15 let in špila odlično. 4. Dogaja se tudi ko je zunaj vroče in se orng ogreje, ga težje vžgem, dodati moram rahel plin, če pa se ne ogreje toliko pa v redu vžge tudi pri ogretem. 5.Štand gas spusti pa šele pri res vročem motorju in ne če ni ozračje toliko toplo.
Zahvaljujem se lepo vsakemu za odgovor (=