Švica - informacije

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Pozdravljeni.

Malo sem brskal in nisem našel nič kaj dosti od potepanja po Švici. Torej septembra se nameravava za 5dni odpraviti v Švico na potep. Na grobo bi bil plan tak, da bi 2 noči prespala nekje na severu v okolici Zuricha, dve pa južno okoli Ženeve. Če je že kdo bil, bi super prišla kakšna informacija, jst šele začenjam s planom poti
cool-1.gif


Naslednja destinacija na najinem seznamu je bila sicer Praga in Dresden, ampak bo počakalo na december
grin1.gif


hvala, lp
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Jaz kar imam izkusenj iz Svice iz prve roke, je to, da so prenocisca prekleto draga
smile-1.gif
Beri od 75€ naprej na noc.
Drugih info pa nimam

LP
 

ahmed

Majstr
23. sep 2007
2.454
114
63
Pa pazi na omejitve, na stotine stacionarcev je po svici. Sicer ce gres s SLO registracijo ne vem kako je (jest sm dubu kup ticketov od Rentacarja). Tud za 52km/h kjer je 50 omejitev.
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Uff to je res drago ja..sicer zaenkrat je v planu da bi šla s šotorom, seveda v upanju da septembra ne bo že premraz v Švici za kampirat
smile-1.gif
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Na to sem čakal - šotor! Če bo zdržalo vreme, meni je konec septembra, čeprav je nekoliko nagajal dež. Kampingi so zelo dobri z zmernimi cenami. Priporočam, pa še zelo veliko jih je.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.550
1.428
113
Opozarjam še, da je v Švici prepovedana uporaba POI navigacijskih točk za stacionarne radarje. Ne samo uporabo, prepovedano jih je že imeti samo na kartici. Kazen je nora, menda zaseg vozila.
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
alfist555: hvala, bo takoj doma letelo na kartico
smile-1.gif


tony: hvala za opozorilo
 

BlonG

Pripravnik
10. avg 2010
174
15
18
Prenočišče, če te ne moti hostel, je tole zelo v redu: http://www.cityhostel.ch/english/index.html
Drži se predpisov, ker so kazni zelo hude; ne pozabi na vinjeto za avtoceste (kjer je omejitev - če se ne motim - 120 km/h).

Zanimivosti: Saj imaš marsikaj za videt. V Zürichu je poleg znamenitosti v mestu (http://www.zuerich.com/en/Visitor.html), zanimiv vzpon (lahko peš ali železnico) na hrib od koder vidiš celo mesto/jezero. Iz Züricha se lahko z ladjico odpelješ do Rapperswil-a, ki je tudi lepo mestece (pa če se ne motim je tam živalski vrt od cirkusa Knie - ne me držat za besedo!). Kot ideja za enodnevni potep. No pa Luzern je tudi lep.

Glede na to, da boš na relaciji Ženeva - Zürich se splača ustaviti v Vevey-u (poguglaj za mesto in Charlie Chaplin) in Montreux (poguglaj za mesto in Freddie Mercury) ali pa v Laussani (v mestu oz pod mestom je zobata železnica.
cool-1.gif
)

Če te zanimajo tehnične stvari imajo dober tehnični muzej v Winterthur-u (malo dlje od Züricha).

To je tako, na 1-2-3 kar mi je padlo na pamet.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.974
1.430
113
Ko se boš smukal v okoli Ženeve, bi jaz rajši reskiral malo vožnje ter prespal v Franciji, kjer je veliko ceneje, na splošno so cene bolj življenjske. Enako velja za bencinske črpalke, ki so malo odmaknjene od avtoceste, boš našel zelo poceni gorivo. Jaz sem našel gorivo do nekega frnacoskega trgovca Carefour ali nekaj takega, ki je nudil gorivo po enaki ceni kot v Sloveniji.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
4
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik BlonG pravi:
Prenočišče, če te ne moti hostel, je tole zelo v redu: http://www.cityhostel.ch/english/index.html
Drži se predpisov, ker so kazni zelo hude; ne pozabi na vinjeto za avtoceste (kjer je omejitev - če se ne motim - 120 km/h).

Zanimivosti: Saj imaš marsikaj za videt. V Zürichu je poleg znamenitosti v mestu (http://www.zuerich.com/en/Visitor.html), zanimiv vzpon (lahko peš ali železnico) na hrib od koder vidiš celo mesto/jezero. Iz Züricha se lahko z ladjico odpelješ do Rapperswil-a, ki je tudi lepo mestece (pa če se ne motim je tam živalski vrt od cirkusa Knie - ne me držat za besedo!). Kot ideja za enodnevni potep. No pa Luzern je tudi lep.

Glede na to, da boš na relaciji Ženeva - Zürich se splača ustaviti v Vevey-u (poguglaj za mesto in Charlie Chaplin) in Montreux (poguglaj za mesto in Freddie Mercury) ali pa v Laussani (v mestu oz pod mestom je zobata železnica.
cool-1.gif
)

Če te zanimajo tehnične stvari imajo dober tehnični muzej v Winterthur-u (malo dlje od Züricha).

To je tako, na 1-2-3 kar mi je padlo na pamet.

Če smo že pri tehničnih muzejih, se ustavi v Luzernu, ki je itak vreden ogleda (mesto), tam je drugi največji tehnični muzej za Münchnom..

Prenočišča za 75€? A za hostle še niste slišali?
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Super informacije, hvala. Luzeren je 100% na seznamu, prav tako Zurich in slapovi Rena, vse ostalo pa še premlevam
smile-1.gif


Kot sem rekel, v planu je prenočiti v kampih, če bo le vreme dopuščalo. Upam, da bo
smile-1.gif
 

BlonG

Pripravnik
10. avg 2010
174
15
18
Drži - tehnični muzej v Luzernu! Zelo priporočam. Pomešal sem z nečim drugim v Winterthuru - ker vem da smo šli tja tudi nekaj gledat.

Ej sori, za ceno hostla zdaj nisem niti gledal, ker pred leti, ko sem bil tam je bila cena zelo nizka! (Nižja kot Bernu, Neuchatel-u in Vevey-u, kjer sem tudi prespal.) V Neuchatelu je bil hostel "narejen" iz spalnih vagonov - najmanj udobno spanje in najvišja cena. Če je danes v Ženevi tisti hostel za 75 EUR...
ne-ne-1.gif
ni več ugodno.
 

rajko0028

Fizikalc
22. avg 2008
1.327
1
36
15 km SV od LJ
Ahmed-kazni od stacionarcev ne pošiljajo (100% ker če bi bi jaz ziher dobil kakega v vseh letih ko hodim tud 15x/leto gor) je pa hudo če te dobijo z laserjem ali multanovo (na srečo nisem jaz ampak japončič-ki je spregledal, drugače mene "miri", znak za 90 na avtobanu in je pripeljal 122 kazen je bla lansko leto 900€ + 5 dni humanitarnega dela ima pa njihovo vozniško.
Edino kar spregledajo so kake zamudne minute pri parkingu.

Raje uporabljajte bus ali tramvaj in parkirajte v predmestjih kje je dovoljeno brez tiketa avto pustit do 3 dni (vsaj za velka mesta za mala ne vem).
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Potem je skoraj boljše šotor, če je vreme, kot da si deliš sobo s smrčači ipd. Vsaj jaz nisem za hostel.

Ko sem bil v Švici - Interlaken, sem spal v hotelu, k sreči je plačala "firma", je pa v tem kraju veliko kampov, pa tudi dobro izhodišče je za izlete.

Iz Interlakna se lahko z železnico pelješ (mimo Wengna) na vrh Jungfraujoch skozi Eiger. Mislim da te gore in okolice ni potrebno posebej omenjat (Clint Eastwood je z lahkoto preplezal severno steno Eigerja
smile-1.gif


Jaz sicer nisem imel časa in sem šel z zobato železnico samo na "hrib" nad mestom.
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Tudi mi2 nekako nisva za hostel s skupnimi spalnicami, kaj pa vem, vsakemu svoje
smile-1.gif
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
No tako, ker se vreme že sedaj slabša (hladi), je šotor padel v vodo
smile-1.gif


Sedaj pa na lov za prenočišči. Prvo noč razmišljam, da bova prenočila malo naprej od Munchna (ker bova štartala v sredo po službi), potem pa 3 noči po Švici oz. eno noč na severo zahodu Švice, na Nemški strani, potem eno nekje v okolici Luzerna in zadnjo na jugu na francoski strani.

lp