SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

Tudi pri nas ne... Treba nauciti otroke pomen anonimnih volitev, kjer volis po svoji vesti in pameti, ne pod obremenjenostjo in doktrino okolice. Kar ti seveda nalaga odgovornost, da se malo vpletes v zadevo in spremljas, da sploh ves, kaj ti je najblizje. Meni je bilo to samooumevno, ko sem gor rasla. V soli razlagajo, doma je bil tak sistem, pa vidim z leti, da smo bilj izjema kot pravilo. Ob nedeljah se ***** ob druzinskih kosilih okoli politike in vere in kliče na zagovor tistega, ki bi drugace sploh upal pomisliti, kot vsi ostali, kot da se mora za to zagovarjati. Ni se treba, dragi moji! Po definiciji.

fora je v tem da je v enem od postov omenil kakšen je tast (politično prepričanje) in kaj ga je pičilo da je spremnil politično opcijo. Če greš brat tiste poste boš vidla da sm tastu celo biro oblubu, amapk to je pač bolj iz heca kt pa resnica. Tema okrog škode me pa zanima, saj bom sam v bližnji prihodnosti menjal avto in me zanimajo izkušnje iz prve roke. Superb mi je prevelik, mi je pa okej c-hr, morda corrola, oboje seveda hibrid. Amapk to je spet za neko drugo temo
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.217
5.236
113
Saj to nima veze, to je za temo dvigovat... Ce pogledas naslov in potem pisarijo na teh 113 straneh, si ze tezko OT. OT si, ce omenis budget SUVa na benz.
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
356
91
28
Jaz bi se pa za trenutek vrnil nazaj na temo, ce se strinjate :)

Starsa imata resen namen menjati avto, kriteriji v naslovu bodo pravi. Glede na to da sta dva, nebi pretiraval z velikostjo - P 2006, Mazda cx30, Renault Captur, Seat Ateca, Hyundai Kona, KIA,..??

Teh "manjsih" SUV je malo morje - kateri bi takoj odpadli zaradi taksnih in drugacnih "cvetk"...

P.S. vem da je nakup novega trenutno strel v koleno, zaradi cen, dobavnih rokov,...; ampak ce je treba, je pac treba :)

Hvala vsem za mnenje!
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Bom malo provokator zdaj, ampak tako pač je :D
1. Če želiš da zadeva brezhibno deluje tako mehansko kot elektronsko, potem se v dolgem loku izogneš francozom in kupiš japonca
2. Če želiš dober infotainment, potem pogledaš nemca pa pripraviš €€€ za kup doplačil
3. Če želiš izstopati, kupiš nemca in spet daš na mizo €€€ , da pokriješ stroške blagovne znamke "bmw", "mb" ali "audi". VW je pa itak polizdelek.
4. Če si obremenjen s tem kaj si sosedje mislijo, glej točko 3, s tem jim zapreš goflo in jih narediš zavistne (če so pač tipični slovenci).
5. Če nerad izstopaš, potem vzameš japonca. Ker so neopazni, ne izstopajo.. noben ti ne bo zavidal, če boš imel mazdo ali toyoto za 50k eur :D Bodo pa vsi vedeli, če boš domov pripeljal mercedesa za 50k, ki nima nič od opreme in se pelje kot drvarnica, saj vsak seljak pozna mercedes znak in te imajo hitro po zobeh :D
6. Če ti je od infotainmenta pomembno, da deluje, in grafika nima veze.. vzameš japonca, ker... enostavno dela kot je treba
7. Najboljše hibride dela toyota. Dejstvo. Pika. Vse ostalo je vsaj deloma zavajajoče z nekimi "mehkimi" hibridi, ki niso "N" od hibrida.
8. Če kupuje tvoja mama, potem vse zgoraj našteto najbrž nima veze, sta pa pomembna izgled in barva...
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Jaz bi se pa za trenutek vrnil nazaj na temo, ce se strinjate :)

Starsa imata resen namen menjati avto, kriteriji v naslovu bodo pravi. Glede na to da sta dva, nebi pretiraval z velikostjo - P 2006, Mazda cx30, Renault Captur, Seat Ateca, Hyundai Kona, KIA,..??

Teh "manjsih" SUV je malo morje - kateri bi takoj odpadli zaradi taksnih in drugacnih "cvetk"...

P.S. vem da je nakup novega trenutno strel v koleno, zaradi cen, dobavnih rokov,...; ampak ce je treba, je pac treba :)

Hvala vsem za mnenje!
Mislim, da bi cene v prihodnje znale spet pasti oz se popusti povecati. Inflacija, recesija, folk kensla Netflix, da ne bi zamaknil nakup avtomobila ce ni nuja.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Rav4 plug in je 60 d0 70. Absolutno preveč. Jaz bi rekel Cupra Formentor Plug In. 40 oziroma z nekaj opreme 45.

Če se pa išče navaden hibrid (da se ne hodi kaj posebej na AC oziroma ne dela veliko km), potem kak Yaris Cross.
 
Jaz bi se pa za trenutek vrnil nazaj na temo, ce se strinjate :)

Starsa imata resen namen menjati avto, kriteriji v naslovu bodo pravi. Glede na to da sta dva, nebi pretiraval z velikostjo - P 2006, Mazda cx30, Renault Captur, Seat Ateca, Hyundai Kona, KIA,..??

Teh "manjsih" SUV je malo morje - kateri bi takoj odpadli zaradi taksnih in drugacnih "cvetk"...

P.S. vem da je nakup novega trenutno strel v koleno, zaradi cen, dobavnih rokov,...; ampak ce je treba, je pac treba :)

Hvala vsem za mnenje!

najprej naj gresta sprobat, da vidita kako se sploh pelje zadeva, kako se notri sedi. Potem ali rabita 4x4 morda kaj več, ali kaj manj od tega? Tu imaš v igri suzukije, npr vitaro, novi s4 s cross, ki za razumne pare nudijo precej. Če mata preveč šoldov posežeta po Jeepu ki je recimo rajng višje

Če gledaš hibride, 4x4 jih do rav 4 praktično ni, drugače npr bencinski c-hr je tud opcijsko 4x4. Sem sodi tud yaris cross....majo pa cene te zadeve

pri hibridih je opcija tud ekosklada, torej delnegaq subvencioniranja, tako da utegne biti cena nižja

mazde so zakon samo ogibaj se dizlov, vsaj po prebranem tu gor
 
Rav4 plug in je 60 d0 70. Absolutno preveč. Jaz bi rekel Cupra Formentor Plug In. 40 oziroma z nekaj opreme 45.

Če se pa išče navaden hibrid (da se ne hodi kaj posebej na AC oziroma ne dela veliko km), potem kak Yaris Cross.

za ta dnar dobiš že NX 300h s f sport opremo. Ni sicer priključni hibrid so pa nebesa....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Davidoff in tony

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Jaz bi se pa za trenutek vrnil nazaj na temo, ce se strinjate :)

Starsa imata resen namen menjati avto, kriteriji v naslovu bodo pravi. Glede na to da sta dva, nebi pretiraval z velikostjo - P 2006, Mazda cx30, Renault Captur, Seat Ateca, Hyundai Kona, KIA,..??

Teh "manjsih" SUV je malo morje - kateri bi takoj odpadli zaradi taksnih in drugacnih "cvetk"...

P.S. vem da je nakup novega trenutno strel v koleno, zaradi cen, dobavnih rokov,...; ampak ce je treba, je pac treba :)

Hvala vsem za mnenje!
Škoda Kamiq. Imata starejša soseda in zadovoljna. Pa še nekaj € bo ostalo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: krofica

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Jaz sem s škodo zaenkrat zadovoljen (razen teh zacetnih tezav s Škerjancem). Vozi se super, sploh relacije (danes odfural 6 ur, nic utrujen, uzitek vozit), tiha voznja, poraba majhna (7 litrov pri 150 km/h avtoceste), relacijske lahko spustis pod 6, ce pazis, imel vinica-ljubljana 5,8, ko sem za stos probal eco voznjo). Moci dovolj, navora bi imel vec, ampak ne gre imeti vsega. Prostora vrh glave, pa vsaj meni je se vedno lepsi kot razni SUV-i za ta denar.

Me je en iz avtohise zrajcal, da probam prodati, bi bojda dobil dobrih 5k vec kot sem dal (kupil z visokim popustom ter cena novega je sla se 5k gor). če bo skoda nezanesljiva, jo bom menjal, zaenkrat se fajn sluzi. Ce ne pa jo zvozim par let, naslednji bo pa Audi A6. :D
Priznaj ženi nekaj ni vredu.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.101
3.395
113
Jaz bi se pa za trenutek vrnil nazaj na temo, ce se strinjate :)

Starsa imata resen namen menjati avto, kriteriji v naslovu bodo pravi. Glede na to da sta dva, nebi pretiraval z velikostjo - P 2006, Mazda cx30, Renault Captur, Seat Ateca, Hyundai Kona, KIA,..??

Teh "manjsih" SUV je malo morje - kateri bi takoj odpadli zaradi taksnih in drugacnih "cvetk"...

P.S. vem da je nakup novega trenutno strel v koleno, zaradi cen, dobavnih rokov,...; ampak ce je treba, je pac treba :)

Hvala vsem za mnenje!
yaris.JPG
 
  • Všeč mi je
Reactions: krofica

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.646
2.363
113
Pomurje
a boš prešaltal na Alfo?

PS jst sm sam pr sebi sklenu...raje vidm da mi jajca odrežejo kt da bi kupu nemški polizdelek...če bom nabavljav avto bo al alfa ( ki je predraga), pogojno jeep, al pa japonc, pomožnosti toyota, za lexusa ( rabln se razume) ne vem če bo cekinov.....ampak ja tud jajčka bi dal za enga rablnga is 300h......
Gs300h si privošči
 
  • Ljubezen
Reactions: visek_izobrazbe