subwoofer (rezervno kolo)

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Zdravo,

avto je passat karavan (prejsnja serija - b8), serijsko brez rezervnega kolesa (ima un kit).

Prtlažnik bi rad imel prazen (ne želim imet neke tube / škatle v samem prtlažniku). Ima kdo izkusnje z nizkotonci, ki se montirajo v prostor za rezervno kolo (recimo). Zaradi navigacije in vsega sistema bi obdržal original radio.

Imam "fizikalni" pomislek - ta zvocnik je prekrit z dnom prtlažnika... pa precej verjetn je v prtlazniku se kaj naloženo... Kolk se zadeva sploh opazi? Po moji logiki zvok se sliši, ker zrak valovi - in če je "zrak ujet / pokrit".. potem ne dela?

praktične izkušnje?
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
667
31
28
Pozna se sigurno, vprašanje je kaj pa želiš sam, bass take jakosti da ti bo vzvratno ogledalo treslo in vse obloge zraven, ter zmagovalna reg. tablico, ali samo dodatek da se ustvari lepša barva predvajane glasbe.
Ker če hočeš slednje je boljša varianta zamenjati zvočnike v vratih mislim da ima passat 4x 160 mm v vratih, z enimi ki imajo bolšji frekvenčni razpon, ter predvsem višjo občutljivost tam nad 90 dB.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej
I

Izbrisan uporabnik 3287

jaz imam na prodaj dva esx wooferja (vsak 500 w rms) vgrajena v skatlo, ki je narejena za v prostor rezervne gume. imel v rs5. zadeva je bila priklopljena na ojacevalec. zvok enkraten, tudi, ko imas kaj nalozeno. trese tablico, ce je na polovici ,

v bistvu sami zvocniki ne ustvarijo dovolj. boljdi zvocniki potem morajo biti v bass refleks ohisju z vsaj delno izolacijo (polimanimi vrati).

potem pa brez ojacevalca niti ni smisla vsega tega,...

vse je igra denarja....
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej