Stuttgart, Frankfurt in okolica

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Pozdravljeni,

Ponovno se odpira možnost, da bova imela konec oktobra nekaj dni na voljo za potep in sem nekako razmišljal, da bi se zapeljal v Stuttgart oz nekako do Frankfurta. Ni ravno destinacija o kateri bi bilo veliko napisano, ampak verjamem, da se najde veliko lepega tudi na tem koncu.

Trenutno je v planu Stuttgart, Frankfurt z okolico (gradovi ob Renu), Wurzberg, Rothenburg.

Se je mogoče že kdo potepal po teh koncih, kakšen predlog kaj se splača itd.? Se morda splača do Strasbourga zapeljat?

Hvala
LP Andrej
cool-1.gif
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Strasbourg je baje ql (nisem bil, so mi kolegi v Nemčiji rekli, naj grem, sploh v predbožičnem času), je pa recimo mestece Bad Wimpfen za pogledat, pa tam ob avtocesti je neki muzej aviacije. Vsakič ko se peljem mimo, si rečem, da bom naslednjič šel pogledat
smile-1.gif
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.260
149
63
Celje
Nazadnje sem se tam okoli sprehajal po Weinheimu in Heidelbergu - oboje priporočam (Weinheim cca. 60 km južno od Frankfurta, na poti do Strasbourga, Heidelberg pa še par km naprej od Weinheima). Weinheim je malo mesto s slikovitim centrom, Heidelberg pa je malo večji Weinheim z gradom. Če se boš potikal tam okoli, vsekakor vredno postanka.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Suttgart sam po sebi ni zanimiv, sta pa tam muzeja Merecedes in Porsche. Če imaš čas se splača iti južno v Schwarzwald. Severno od Stuttgarta (na poti proti Frankfurtu) je dirkališče Hockenheim Ring, kjer se vedno kaj dogaja.

Sam Frankfurt je zaradi zanimive arhitekture zanimiv za kak sprehod, kaj več pa ne. Če greš potem proti Kolnu do Koblenza prideš do slikovite pokrejine ob renu. To sicer kraji ki Nemcem pomenijo več kot nam (Deutsches Eck v Koblenzu, Lorelai ob renu), a je pokrajina res lepa in urejena, ljudje so prijazni, na skoraj vsakem vrhu pa je grad, tkao da se splača ostati kak dan. Išči kraj Boppard.

Če si že tako visoko priporočam da jo potegneš še do Kolna, kjer je ena največjih katerdral na svetu, v okolici pa je tudi rojstni kraj in muzej Micaheal Scumacherja, v kraju pa je tudi zelo dobra Gokart proga.

Eno podobno turo smo šli mi par let nazaj in smo se imeli res fajn.
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Uff super predlogi, tole bo pa pomagalo pri oblikovanju poti. Tudi mene zanima kako je z romantično cesto? V planu sem sicer imel ogled Wurzburga na vrhu in Rothingena, drugega od romantične ceste iskreno povedano še nisem raziskoval. Sva pa Fussnu na jugu že bila ko sva se potepala po Bavarskih gradovih.

Vsekakor pa probam dat v plan Koln (nočne fotografije na katedralo so me že od nekdaj pustile brez besed....če jo spravim v svojo zbirko bi bilo pa sploh super) in potem vračanje ob dolini reke Ren proti Frankfurtu. Heidelberg tudi zgleda zelo mikavno.

Še enkrat hvala
smile-1.gif


alfist555: Seveda bo po potepu sledila obsežna fotoreportaža
smile-1.gif


lp
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Stara mesta, pokrajina kot iz fototapete, gradovi, tipična nemška kultura (običaji, praznovanja, dogodki, noše...), odlična hrana (in seveda pivo), le velikih betonskih mest je bolj malo. Seznam mest ob cesti.

V Rothenburgu se sicer križata Romantische strasse in Burgenstrasse, na kateri je še malo več gradov, te pa žal še ne poznam.

BlackForest%20MAP.jpg
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
No na grobo je pot začrtana in hoteli rezervirani. Se bo pa tokrat romantična cesta izpustila (bo prišla na vrsto drugič), greva pa do Kölna in ob Renu do Frankfurta in Strasbourga.

Hvala še enkrat vsem za pomoč.
smile-1.gif


LP
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
3.024
813
113
3 leta sem živel v Stuttgartu:

- Mecedes muzej
- Porsche muzej (mercedes me je bolj navdušil)
- Živalski vrt
- TV stolp
- Koenig strasse ( center mesta, nakupovalna ulica z grajskim vrtom)
- Mestni park, ki se drži živalksega vrta.

"Blizu" je tudi Esslingen, ki sem ga videl samo zvečer , ker sem se z dela vračal vednop po temi.
zdelo se mi je zanimivo, ker je dosti tipičnih menških hiš itd...
 
Nazadnje urejeno:

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Tako, po 2500km potep zaključen, bilo je nepozabno, sedaj pa se bom za nekaj časa zakopal med fotke, ko bo urejeno pa sledi fotopotopis.

LP
smile-1.gif