Streha na škarpi

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Na obstoječi škarpi bi rad naredil nekakšno streho, oziroma zaščito, da jo zaščitim pred dežjem. Namreč vsa leta škarpa ni bila zaščitena in je voda lepo tekla po ometu, kateri je kasneje spokal... Škarpo sem sedaj saniral in bi jo rad zaščitil. Nekako tako, kot imajo na Primorskem na škarpah in zidovih strešnike, korce itd... Ker so strešniki dolgi, se mi zdi da cca. 40cm, bi bilo to kar predolgo za mojo škarpo. Kaj predlagate v mojem primeru?

Slika 1.jpg

Slika 2.jpg
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.039
4.028
113
Imaš namenske kape za škarpo po klasičnih širinah/debelinah zidu (po 5cm korakih), pa samo z lepilom za ploščice/fasado zalepiš. Ampak si 100% da zamaka z višine, da ti zadaj ne vleče vlage?

(sam sem vrh škarpe zalil z betonom z dodatkom za vodonepropustnost pa čisto ok funkcionira, je pa zadaj izvedena hidroizolacija)
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Imaš namenske kape za škarpo po klasičnih širinah/debelinah zidu (po 5cm korakih), pa samo z lepilom za ploščice/fasado zalepiš. Ampak si 100% da zamaka z višine, da ti zadaj ne vleče vlage?

(sam sem vrh škarpe zalil z betonom z dodatkom za vodonepropustnost pa čisto ok funkcionira, je pa zadaj izvedena hidroizolacija)
Škarpo imam namen pobarvati, zato bi rad zaščitil, da ne bo grdih flekov. Do sedaj je bilo mokro z vrha. Če pa bo v prihodnje vlaga od zadaj, potem pa jbg. Otišla baba s kolačima. :)

Gledam malo tele kape za škarpo, ampak mi niso najbolj všeč. Lepši so mi tisti primorski zidovi s strešniki.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Sem želel popraviti tekst, vendar ga ne morem več. Skratka, te pokrivne kape so tisto kar potrebujem. Ne bom se zajjebaval s cegli, ker je več pacanja, pa tudi izgled bi bil pod vprašajem. Nabavim pokrivne kape. Hvala lepa za pomoč. :zmaga:
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.970
10.378
113
pol pa tiste kupi in zalimaj na vrh pod kotom... lahk ti pa naredijo obrobe plehnate v zeljenem RAL in po vrhu daš gor.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.970
10.378
113
2 x 3 metrski zleb, custom piganje, antracit sem teden nazaj plačal 57,1 €

ceneje po mojem ne gre.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.278
6.472
113
pri taščici
Te kape dela vecina cementnirarjev. Obišči tebi bliznje. Jaz imam za te izdelke enega na obrobju lj.
Dobis pa zadevo tudi po bauhausih gradbenih trhovinah....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fadil