Strategije

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Heeej,

rabim nekaj predlogov za par strateških igric. Naj ne bi bile kakšne zahtevne igrice, ker se bodo igrale na laptopu. Je pa osebek, ki jih bo dobil, Age Of Empires 2 fanatik.
smile-1.gif


hvala
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
rabim nekaj predlogov za par strateških igric. Naj ne bi bile kakšne zahtevne igrice, ker se bodo igrale na laptopu. Je pa osebek, ki jih bo dobil, Age Of Empires 2 fanatik.
smile-1.gif

Morda Anno 1404 ali kaksni Settlerji ? Nisi napisal kako zmogljiv prenosnik ima.

Jaz sem sicer pristas vojaskih strategij, kjer se enote tudi razvijajo v stilu RPG, na tem podrocju so npr. serija Total War (imas razlicno stare primerke iz te serije, ki so tudi razlicno zahtevni kar se tice hardvera, jaz sem recimo na mojem starinskem prenosniku s P4M procesorjem in ATIjevo graficno z 32 MB RAMa ravno se lahko pognal Rome TW z vsem nastavljenim na minimum, normalno pa se je dalo igrati Medieval TW), potem Europa Universalis (2 ali 3), Hearts of Iron (2 ali 3), itd. Se vedno mi je zelo vsec (starinski) Colonization, ki ga obcasno pozenem v DOSboxu, ter malo manj starinski Panzer General 3, ki ne deluje na vecjedrnih procesorjih, dokler ne zamenjas HAL driverja tako, da misli, da imas samo enojedrni procesor (oziroma deluje s kilavimi animacijami dokler prvic ti ali racunalnik ne uporabita padalcev) in iz priblizno iste generaije Jagged Alliance 2 (zdaj cisto legalno zastonj na Internetu z OGROMNO dodatnimi orozji in izboljsavami, a malce bolj nestabilen, zato pogosto uporabljaj savegame).

Precej manjkrat pridejo na vrsto Master of Orion 2, prvi Panzer General, Pacific General, kaksni Settlers, Heroes of Might and Magic, Master of Magic (ta je sicer ena groza od sesuvanja, a je vseeno zelo zanimiva) itd., teh sem ze navelican po toliko ponovitvah od zacetka do konca, a so vseeno tako dobre igre, da ce jih nekdo se ni igral do zdaj, potem tudi nic boljsega ne obstaja med novimi in jih je vredno probat.

K igram tipa C&C, Starcraft itd. se pa tako ali tako nisem nikoli vracal, tudi ce jih je bilo prvic zanimivo prespilati, edina izjema je Dune 2.