Staro Zdravstveno zavarovanje in 3 mes kadenca

baldrick

Fizikalc
27. mar 2012
948
24
28
Pozdravljeni,

da ne bom objavljal in izumljal toplo vodo. Zanima pa me pri prejšnjem zavarovanju zdravstvenem se je plačevala kadenca prve tri mesece v teh 3 mesecih nisi imel nobenih pravic iz tega naslova plačevat si pa moral a bo kdo vrnil ta denar zavarovancem namreč mnenja sem da je ta denar zavarovančev in ne njihov saj za tisto obdobje nisi imel nobenih pravic. V ustavi je jasno definirano da to se ne sme v zakonu so pa zagotovo spesnili tako da so zavarovalnice pobasale ta denar ker če bi ga morale vračat nazaj sedaj bi bil najbrž cel halo.
 

baldrick

Fizikalc
27. mar 2012
948
24
28
Ne bi vedu a so pretirano živčni ko pride do tega vprašanja in skrajno neprijazni mohoče zaradi obresti plus hlavnice point te kadence bi moral biti poračunan tako ali drugače ampak v našem ribniku je očitno vseeno če podarijo eni zav 130€ plus obresti eni si to placali pred 10 leti danes to nanese.
 

baldrick

Fizikalc
27. mar 2012
948
24
28
Ker zavarovalnica vsakega terja do zadnjega dne ko je obratno pa so zgovori na vlado itd.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.147
4.692
113
Pozdravljeni,

da ne bom objavljal in izumljal toplo vodo. Zanima pa me pri prejšnjem zavarovanju zdravstvenem se je plačevala kadenca prve tri mesece v teh 3 mesecih nisi imel nobenih pravic iz tega naslova plačevat si pa moral a bo kdo vrnil ta denar zavarovancem namreč mnenja sem da je ta denar zavarovančev in ne njihov saj za tisto obdobje nisi imel nobenih pravic. V ustavi je jasno definirano da to se ne sme v zakonu so pa zagotovo spesnili tako da so zavarovalnice pobasale ta denar ker če bi ga morale vračat nazaj sedaj bi bil najbrž cel halo.
Za obvezno zavarovanje karence, tudi za dopolnilno (prostovoljno) zavarovanje ni bilo karence,
če si ga sklenil v roku 30 dni odkar si postal zavezanec za obvezno zavarovanje.

Dopolnilo zavarovanje je bilo prostovoljno, nihče ti ni silil da ga imaš, če pa si ga sklenil kasneje (prostovoljno),
pa je bila to cena na račun tega, da si prej prišparal ker nisi tega plačeval, 3 mesečna karenca.

p.s. ja karenca je bila zakonsko določena za DZZ in so jo zavarovalnice morale upoštevati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: baldrick

baldrick

Fizikalc
27. mar 2012
948
24
28
Za obvezno zavarovanje karence, tudi za dopolnilno (prostovoljno) zavarovanje ni bilo karence,
če si ga sklenil v roku 30 dni odkar si postal zavezanec za obvezno zavarovanje.

Dopolnilo zavarovanje je bilo prostovoljno, nihče ti ni silil da ga imaš, če pa si ga sklenil kasneje (prostovoljno),
pa je bila to cena na račun tega, da si prej prišparal ker nisi tega plačeval, 3 mesečna karenca.

p.s. ja karenca je bila zakonsko določena za DZZ in so jo zavarovalnice morale upoštevati.
Ker sem konstantno bil odsoten in prisoten sem imel prekinitve. Hmm silil te ni noben ti to resno? Mogoče fizično ne so te pa ustrahovali na vsakem koraku z grand hoteli itd.
torej je na racun zakona vsak moral vreci ta denar bek. Prisparal nisi nic tako ali tako si bil samoplacnik kar je prispevalo v zdr. Blagajno in tole zakonsko ne pije vode niti pike ZKP ni v vsem tem niti malo, ta denar bi morale zavarovalnice povrniti nazaj vsem ki so ga plačevali za prazen nič.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Samo Izoliranc

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.024
3.918
113
No ja, mislim da so prvim ki so se vključili dali popust in ni bilo karence.
Pa če si prišel iz šole oziroma študija tudi ne.
Tak da generalno so jo fasal samo takšni, ki so hoteli šparat dokler jih ne zvije in so kasneje vstopili v zavarovanje, kar je bilo po eni strani itaq prav.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.147
4.692
113
Ker sem konstantno bil odsoten in prisoten sem imel prekinitve.
Odsoten? Če si šel v tujino in si bil tam zdravstveno zavarovan, si se potem v SLO odjavil iz obveznega in dopolnilno zavarovanja,
ko si se vrnil nazaj in se prijavil nazaj v obvezno zavarovanje si imel spet 30 dni časa da vzameš dopolnilno zavarovanje in to je bilo brez karence,
če pa si odlašal ali špekuliral da bi ga kasneje naredil, pa si potem zapadel pod karenco.
Hmm silil te ni noben ti to resno? Mogoče fizično ne so te pa ustrahovali na vsakem koraku z grand hoteli itd.
??
torej je na racun zakona vsak moral vreci ta denar bek. Prisparal nisi nic tako ali tako si bil samoplacnik kar je prispevalo v zdr. Blagajno in tole zakonsko ne pije vode niti pike ZKP ni v vsem tem niti malo, ta denar bi morale zavarovalnice povrniti nazaj vsem ki so ga plačevali za prazen nič.
Ta zakon od DZZ je zvodenel, ker se zdravstvo ni preoblikovalo tako kot so takrat menili da bo, po drugi strani je pa doplačila kaj in koliko gre iz dopolnilnega zavarovanja določal ZZZS, tisti ki je bil zavezan za plačila storitev iz obveznega zavarovanja in ta je določal koliko se mora doplačati iz dopolnilnega,
ker je ZZZS vedno več storitev prelagal v dopolnilno je temu tudi rasla cena, ampak za rast cene so bile pa "obdolžene" zavarovalnice.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in Pepe