Star računalnik-spremembe hardwera

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.941
5.627
113
Evo da ne kvarim teme z novim računalnikom
smile-1.gif


Dal starmu compu še en disk dodatno......in seveda zdej se mi tepeta med sabo.....

Oba mata gor win XP....ampak jih ne bi formatiru......ok obstoječ disk od prej bi pustu da bo master.....druzga bi po shrambi podatkov formatiru da se ne bi sistema tepla....

Zdej.....master disk sm dal na master....ga prkluču na prvi prikluček od flat kabla (master prikluček).......ta drug disk na 2nd priključek....dal pin na edino funkcijo ponuja kot slave & še neki...ampak se vseen tepeta med sabo....

Na master sm na blef....ker se mi ne da usakič diska vn vlečt da gledam opcije kjere ma....spreminju pin uzadi.....1x niente k da je crknu.......2gič sta se tepla...izmenično u win XP šla pa se vn ruknla......3jič je hotl boot cd....ok dam win XP cd in gre naprej...melje.....no enough memory restart PC wtf
sprasujem se.gif


Zdej kombinacij sm že ene par sprobu....in mi ni 0 jasn....kako nj dam pine na diskih da bo šlo v win XP...

Kaka je prioriteta diska če mu pina ne dodeliš...da ga vn potegneš?
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Prikljucki nimajo nobene veze. Master mora biti nastavljen na "master", morda pa rabi tudi "slave present" (odvisno od diska), slave pa rabi "slave".
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.941
5.627
113
Hm......bom se še mal poheco......pa javim...
 
22. jul 2007
13.323
1.605
113
124
ali je ta drugi disk sata, ker govoriš o starem compu kateri uporablja ide, saj verjetno si preveril kaj imaš - ali pa tudi ne - samo razmišljam
sprasujem se.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.941
5.627
113
Oba sta ata.......2x 40gb....en seagate...drug maxtor
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.941
5.627
113
Nazadnje sta oba delala....

Evo dal oba na cable select.......in ni OK.......windows ne more zagnat....da safe mode....last good configuration....start normaly....nima veze kaj dam......al start normaly al last good...

V vsakem primeru se stepeta.....pridem v Xp iz tistga diska k hočm......3sekunde....vrže vn....restart....drug disk....starting XP....restart......s5 u XP ...restart.... in pol obvisi...črn ekran....

Master disk je seagate...na prvem kablu.....ma pa opcije:

-slave
-master or single drive
-enable cable select (izbrano)
-master with non-ATA compatible
-limit drive capacity to 32Gb

Slave disk je maxtor na drugem konektorju na flat kablu in ma:

cable select (izbrano)
slave (jumper parking position)
master

kaki nasveti?
 
Nazadnje urejeno:

wilin

Pripravnik
5. maj 2008
114
1
16
Verjetno windowsi, ko se postavljajo, zaznajo in probajo zagnat vsakič drug disk, pa se stepe zaradi tega.

Jaz bi prvo probal, če se windowsi na glavnem disku sploh še postavijo (brez priklopljenega drugega diska). Potem pa priklopil vsakega na svoj kabel, obadva na Master, zbootal linux/ubuntu/karkoli, premetal podatke, in sformatiral ta drugi disk.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.941
5.627
113
Citat:
Uporabnik wilin pravi:
Verjetno windowsi, ko se postavljajo, zaznajo in probajo zagnat vsakič drug disk, pa se stepe zaradi tega.

Jaz bi prvo probal, če se windowsi na glavnem disku sploh še postavijo (brez priklopljenega drugega diska).

Do kle sm še sledil
smile-1.gif


Citat:
Uporabnik wilin pravi: Potem pa priklopil vsakega na svoj kabel, obadva na Master, zbootal linux/ubuntu/karkoli, premetal podatke, in sformatiral ta drugi disk.

Tole je že mal bl Sci-Fi.......sploh pa ne bi rad na drugem zgubu stvari...oz bi si jih v miru pogledu...in zbrisu ...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.941
5.627
113
Ali pa....ok če se odločm da se mi ne da komplicirat....in slave formatiram....bo pol mir?
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Zagotovo. Kakor jaz razumem, imas tezave z bootloaderjem; ce bi ga na drugem disku pregazil in particiji ukinil aktivni status, bi bil precej verjetno mir, ampak seveda ne bi ostalo vse tako, kot je bilo prej. Najbolj mesarski ukrep je seveda radiranje vse vsebine na drugem disku ... in tezava naenkrat izgine.
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.957
38
48
Če je res problem s konflikti glede boot/aktivne particije, je najelegantnejša rešitev ta, da na en CD spraviš Gparted (live CD), zbootaš s tega CDja, nato pa ukineš flag bootable na tistem disku, ki naj ne bi bil bootable. Podatkov ne izbriše.