Stabilnost Scooter-ja v ovinkih

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.384
363
83
Ljubljana
Zanima me kakšna je stabilnost scooterja? Koliko ga lahko "položiš" kakšen oprijem ima, kako veš kje je limit?

Prrimerjava Scooter vrs tomos
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.249
6.461
113
pri taščici
Beno Lipnik je v času scoter dirk lepo nagibal. Dvomim da Tomos omogoca take nagibe.
Vidim da je sedaj v speedwayu
benol6.jpg
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.866
5.625
113
mors se drzat bl naprej..da je teza na sprednjem kolesu....pa kake dobre mehke gume pa je.

pazljivo od zacetka! sploh ce mas stare trde gume ze...tud ce majo profil...
 

gloglo

Fizikalc
20. maj 2014
1.399
1
36
Jah v praksi je tako, da vidiš take nagibe le pri tekmovlcih, kateri imajo primerne gume in napimpane mašine in drugo vzmetenje....
Običajni scooterji pa so prešvoh, ni puljenja, ni primernih gum in predvsem tisti, ki še ni puljenja iz ovinka probal in drsenja nikoli ne bo znal določit limita...

in še nekaj ti tekmovalni scooterji imajo nižji tlak v gumah kot pa nek cestni mlinček.....

Kameleon ne krive vere učit, da se ne bo kdo ulegel pri tvojih nasvetih.... Tisti ki hočte sprobat mejo, tlak spustit, poligon in popolna oprema motoristična....

minimum zahteve so to....
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.249
6.461
113
pri taščici
tudi beno se je kdaj ulegel.
itak pa je njegov skuter bil "precej" prilagojen za pisto, kot si že napisal... tudi peska na pisti ni bilo, pa dvomim da bo v popolni opremi nagibal avtor scoter
 

gloglo

Fizikalc
20. maj 2014
1.399
1
36
Jah sej zato sem reku, da je brezveze svetovat, ker bo šu res nekdo probat in še to na cesti....

Lih podoben primer 17 letnika je blo v Kranju... Piste so za zajebavat, tam imaš tud sigurno kakšnega modela, ki kej pove...
Uleže se pa vsak ki hoče limito sprobat. Ga ni junaka da nebi legu...

Sam padeš na poligonu je nekaj, padeš pod avto, drevo, pločnik... pa je nakaj drugega...
Še enkrat za zajebavat piste, poligoni in stožci oprema... tam si lahko v večini primeru samo fest prerukan. Dobite pa izkušnje, ki jih na cesti ne boste dobili nikol......

Sploh pa če je še kakšen, ki zna zraven...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.866
5.625
113
smile-1.gif
no ja kdaj tud pades...pa strgas kake hlace....

limit nagiba gres preizkusat na kake zlizane ovinke...pa da so hitrosti majhne da se ne ubijes....btc je kot nalasc za to....sploh krozni....

sicer sedajj to nebi melo vec istega cara kot ko sem bil mulc...

ampak vecerni BTC je bil zakon...vse razsvetljeno...napol prazno ko se je zapiral...pa se kakim lubitzam si padu v uc...
smile-1.gif


kaj bi bil pr teh letih ekvivalent temu...hmmm...bi mogu ze kako dzolo prej upalit...pa it na moped....pa se tist bi blo pol sam za 10min
smile-1.gif
 

mihecz

Zelenc'
19. maj 2012
4
0
1
Sem šel izbrskati dolgo pozabljeno geslo samo zaradi te objave, za vsak slučaj, da se kdo ne razlepi po nepotrebnem. Moje izkušnje so sicer omejene na maksi scooter, ampak verjetno je povsod dokaj enako: če imaš centralno stojalo, ne preizkušaj meje nagiba, saj pride prej kot si misliš. Posledica je dvig zadnje gume od tal, od tu naprej pa ni več fino.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.315
5.601
113
seveda odv od skuterja. so razlike med potovalnimi varjantami in "športnimi" varjantami.
jaz sem z 50-ko (nrg mc2) večkrat podrsal in ni bilo panike. Niti ni prišlo tak hitro. Si ga mogo kr lepo nagnit da je praskal
na yourbanu mi še ni uspelo popraskat. Res da nisn več tak nor kot v času srednje šole
smile-1.gif