SSD diski v prenosnikih

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Sem samo jaz slep, ali dejansko ne najdem SSD diska s kapaciteto, večjo od 256Gb v prenosnikih? Kupujem nov business lapotop in gledam npr Lenovo, HP business prenosnike. Več kot 256 Gb SSD se sploh ne dobi. Je kakšen poseben razlog za to?
sprasujem se.gif
Malo butasto se mi zdi, da bi pri prenosniku za 1600 € zraven kupoval še 512 GB SSD posebej in ga menjal z vgrajenim.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.828
655
113
Kupi brez SSDja, daj vgrajen HDD namesto optične enote in dokupi nov SSD po želji. Ali pa vgrajen HDD enostavno vrži stran
smile-1.gif
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.639
273
83
Pri vgrajenih SSDjih v prenosnike SSD itak preplačaš, tako da je optimalnejša varianta nakup ločeno. Vzameš 200€ pa je ...

Sicer pa imaš precej splošnih prenosnikov z 500GB + SSDjem - KLIK
 

SeriousSam

Pripravnik
2. jun 2009
839
3
18
Na poslovnem laptopu potrebuješ toliko prostora za službene podatke? Resno?

Jaz imam na 80Gb Ofiice, kup namenskih programov, DraftSight, arhiv dokumentov na zadnji dve leti - pa mi še vedno ostaja 20Gb. Seveda pa gor ni nikakršnih filmov, (zasebnih) slik, glasbe - gre za poslovno rabo.
 

Iapetus

Pripravnik
23. okt 2013
70
0
6
Oddaljena....
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Kupi brez SSDja, daj vgrajen HDD namesto optične enote in dokupi nov SSD po želji. Ali pa vgrajen HDD enostavno vrži stran
smile-1.gif

Če lahko malo vskočim v temo....

V prenosniku imam 1TB sata disk ki je pa bolj počasen (5400rpm). Zamenjal bi ga pa s SSDjem, in hdd res vrgel stran.

Zanima me samo ali so vsi SSDji enakih mer, to je 2,5 palčni ali obstaja kakšna "laptop" serija? (se ne spoznam toliko, zato sprašujem). Kateri SSD bi bil primeren? Na namiznem imam Intela 330 serijo 120gb, in zadeva špila.
 

Accord

Pripravnik
2. sep 2007
960
22
18
Mogoče malo preveri kako je z višino - v novejše prenosnike gredo 7mm, starejši SSD-ji so visoki 9,5 mm - sicer se ponavadi (vsaj pri Intelih), tista plastika sname, vendar so vijaki predolgi... Novejši SSD so mislim da vsi 7 mm visoki.
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Zakaj bi HDD vrgej vstran in to 1TB? Odstrani optično enoto in ga s pravim vodilom vstavi namesto optične enote.
Imaš s tem zelo zmogljiv HDD za shranjevanje datotek (filme ..) in še veliko druge šare.
Lahko ga pa uporabiš kod zunanji disk v primernem ohišju.
 
Nazadnje urejeno:

Iapetus

Pripravnik
23. okt 2013
70
0
6
Oddaljena....
No mogoče sem se res nerodno izrazil; s pojmom "vrgel stran" je bila mišljena prodaja.Kot že rečeno prej, mi je bistvena mobilnost in tudi da se OS takoj postavi, za hrambo so pa zunanji diski....

Vseeno hvala za odgovore in namige!

LP