Šrilanka, Maldivi

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik 474
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik 474

Je že bil kdo? Kakšna je hrana, podnebje v tem času (baje se je monsunsko obdobje nehalo), cene za oblačila...
Sem slišal, da se ne splača jemat dolj veliko za oblečt, ker si lahko na Šrilanki vse napol zastonj kupiš...

Če ima kdo kaj izkušenj, naj malo napiše. Letim 21.10.

LP
Gargy
 

ant

Pripravnik
No super. Boš povedal kako je bilo, saj mene tudi zanima podobna tura vendar šele januarja
smile-1.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.540
1.143
113
Celje
Kaj na rečem.... eden izmed boljših/lepših dopustov. Bil sem pa leta 2006. Ljudje IZREDNO prijazni, cene smešne, oblačila poceni, ni pa bilo nekaj pametnega, da bi kupil za domov vso novo prtljago.

Zrak je imel konstantno 32 stopinj (podnevi in ponoči), vlage v zraku je bilo OGROMNO (brisača se ni posušila v dveh dneh na balkonu), voda odličnih 30 stopinj....

Pa še ena slikca:
1035457-1.jpg
 

Priponke

  • 1035457-1.jpg
    1035457-1.jpg
    114,4 KB · Ogledi: 274

igi

Guru
13. okt 2007
5.540
1.143
113
Celje
hrana pa načeloma NI bila po mojem okusu. Sploh na ulici je to kr neki... same neke ribje kroglice in zvitki. (Tajska je vsaj zame zakon glede hrane)

No čeprav takle lobster je bil pa vseeno odličen :
1035458-2.jpg
 

Priponke

  • 1035458-2.jpg
    1035458-2.jpg
    146,6 KB · Ogledi: 240

Ira

Pripravnik
30. jul 2010
112
0
16
Ne govorim iz lastnih izkušenj, a vseeno povem, kar so povedali meni: dežuje vsaj enkrat dnevno (5 min -2/3 uri), se splača vzeti sabo kakšno palerino, lahek anorak; v zraku je res ogromno vlage, tako da preoblačenje v 'frišno' majco kaj dosti ne pomaga
smile-1.gif
Toliko zaenkrat, če imaš pa še kakšno vprašanje, pa lahko še malo povprašam.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.540
1.143
113
Celje
A ja... Bil sem v konec aprila, začetek maja. In deževalo je točno 1x v treh tednih! Pa še to mogoče 15 minut.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik igi pravi:
hrana pa načeloma NI bila po mojem okusu. Sploh na ulici je to kr neki... same neke ribje kroglice in zvitki. (Tajska je vsaj zame zakon glede hrane)

Po mojih informacijah (od osebe, ki je tam preživela pol leta) imaš precej restavracij/hotelov prilagojenih zahodnim (v glavnem nemškim) turistom, kjer lahko cele dneve tolčeš samo wiener šnicle in mrzel Heineken... ti jih nisi srečal? (sprašujem čisto resno
smile-1.gif
)
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.540
1.143
113
Celje
Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:
Citat:
Uporabnik igi pravi:
hrana pa načeloma NI bila po mojem okusu. Sploh na ulici je to kr neki... same neke ribje kroglice in zvitki. (Tajska je vsaj zame zakon glede hrane)

Po mojih informacijah (od osebe, ki je tam preživela pol leta) imaš precej restavracij/hotelov prilagojenih zahodnim (v glavnem nemškim) turistom, kjer lahko cele dneve tolčeš samo wiener šnicle in mrzel Heineken... ti jih nisi srečal? (sprašujem čisto resno
smile-1.gif
)

Vidiš to pa me tudi ne zanima
smile-1.gif
Vsepovsod raje jem ali vsaj poskusim lokalno hrano. Sem pa res na Šrilanki jedel tudi original "pizza hut", kar ni vmoji navadi. Amapk priznam je prav pasala. Cena pa je bila čisto evropska!
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Kjerkoli sem bil, pa tudi na Šri Lanki, mi je najbolj koristil vodič Lonely Planet, še zlasti če ni bil prestar (najboljša je seveda zadnja izdaja), kjer so prenočišča in "gostišča" razdeljena po cenovnih razredih in opremljena z naslovi in celo tel. številkami. Knjiga res ni poceni in je kar obsežna, vendar pa na poti zelo koristi. Obstaja pa ta knjiga (kot tudi vse ostale iz zbirke Lonely Planet) tudi v PDF obliki in z malo truda jo boš našel.