Sri lanka?

MUC

Majstr
4. sep 2007
1.729
100
63
Ali je obvezno kaksno cepljenje?
Kaksna posebnost, na kaj biti pozorni?
Sli bi z 2 malckoma (1,5 in 4), zato malo boj oklevamo..

Hvala!
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.792
273
83
Največja slovenska vas
Sicer še nisem bil, vendar kolikor sem se pozanimal (obstaja želja, da bi šel v kratkem) imaš dosti na sta-lj napisano:

Cepljenje ampak to je spet tko... hepA+B je itak priporočljiv kjerkoli v državah "tretjega sveta" , malarija je pa dosti odvisna od podnebja in letnega časa obiska države.

Povsod je lepo je forum od znanca, ki je bil letos tam.

Kakor sem dobil vtise ob iskanju informacij, Indija v malem, ampak bolj higiensko prijazna do popotnika. Za otroke ne vem.

Sicer je pa tudi forum Bračkoti na potovanju kjer se je družina z otroki odpravila po svetu, med drugim tudi v Šrilanko...

Upam, da bo vsaj malo v pomoč...
 

MUC

Majstr
4. sep 2007
1.729
100
63
Hvala, super linki..
Ma, težka odločitev je, brez otrok nebi šla, me pa skrbi (zanju) ravno hepatitis in malarija.. Zdej, tko mejhne cepit mi pa tudi ni.. Sej vem, kompliciramo
smile-1.gif
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.792
273
83
Največja slovenska vas
Jah, glede otrok ti pa res ne morem nič svetovati... probaj kontaktirati to družino, vrjamem, da imajo koristne informacije iz prve roke! Čeprou si predstavljam, da bi ti šel z agencijo, kjer vrjamem, da ti bodo znali pravilno povedati kaj in kako....
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.539
1.143
113
Celje
Citat:
Uporabnik vanmarkus pravi:
pusti froce pri nekomu brezveze jih mučit in peljat okoli pri taki starosti

Še bolj pa mučiš druge potnike na letalu
frown-1.gif
ker 1 letnemu otroku dopovedat, da je 12 ur treba sedeti pri miru...
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Zelo odvisno od otroka. Midva sva bila res presenečena. Tamala je bila staro dobro leto in pol, pa smo leti dlje kot 12 ur (destinacija ni bila Sri lanka). Je pa res veliko odvisno od staršev. Midva, predvsem jaz, ker je žena že omagala sem bil kar gotov, saj sem jo konstantno animiral, nekaj je pa tui spala. Ampak med niti enim letom ni niti malo zajokala. Vidiš pa pač starše, ki otroka pustijo nemilosti naj se dere, onadva pa še mal zadremata zraven
confused-1.gif


Tako, da avtorici svetujem, da se psihično pripravi na animacijo in ukvarjanje z otrokom, drugače je lahko kar problem. So pa taka potovanja tudi z otrokom lahko krasna, res pa je, da se moraš marsičemu odpovedat (kakšnimi ekstremnimi podvigi ali lokalnimi izleti). Tudi midva sva dolgo oklevala če jo vzameva s seboj. Na koncu sva jo in niti en procent nama ni žal.
 

aver

Pripravnik
9. jun 2008
441
12
18
Se pred kratkim vrnil. Za malarijo nisem imel nič sabo je le na severu, komarji pa kar pikajo tako, da kakšen sprej ni odveč,. cepil sem se le za hep. A vendar mislim, da tudi to nebi bilo potrebno.

lp
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Sva bilo z mojo darrgo malo več kot leto nazaj. Sicer so nama po "uradni dolžnosti" svetovali cepljenje, po uradnem pogovoru pa nič več. Bolj kakšne tablete proti driski, mogoče proti slabosti in pa dober repelent proti komarjem - obvezno kupiti v lekarni za tropsko podnebje, ker tisti Autan bodo komarji le polizali dol :) Midva v 16. dneh nisma fasala niti enega pika.

Potovanje z otroki bi odsvetoval - let v Sri Lanko gre verjetno preko Dubaja, kjer se zna zavlečt čakanje na letališču tudi več ur. Za otroka je mučno. Poleg tega so potovanja po sami Sri Lanki izredno dolga, ceste obubne in nevarne, tako da.. Ne vem no, jaz jih ne bi jemal na tvojem mestu. Tudi nima kaj dosti za videt, razen mogoče kakšne opice tu in tam, pa kuščarji ter leteči psi so še prvič n drugič zanimivi, potem pa tudi to več ne...
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
No mi smo leteli na Maldive pa ni bilo težav (je ravno tam tam, zračne linije od Dubaja). Pa smo šli najprej Ljubljana - Bentke; Benetke - Dubaj (3 ure čakanja na naslednji let); Dubal - Male (Maldivi) ter z Male do "našega" otoka še 1 uro s čolnom. Tako da od samega štarta od doma kar izredno dolga pot, pa ni bilo večjih težav. Tamala je bila stara 20 mesecev. Glede potepanja po Sri lanki sem pa težko pameten, ker še nisem bil.