sri lanka

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
44
skoz okol
zima je in treba bo po novem letu nekam na toplo stisnit.
Bil kdo pred kratkim na SL solo varianta? kakšne so kaj cene? viza se dobi na letališču? kakšen off the beaten track namig?

hvala!
LP
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.899
257
83
Slovenija
bil lani ob istem času, ceneje sem dobil hotel 3* 14 dni polpenzion kot samo karto (700EUR), hodil sem vsenaokoli, vstopnine so za tujce kar drage, za domačine cca 90% ceneje,
hrana super in poceni, bivanja odvisno kaj rabiš, od poceni do drago,
če rad fotkaš, boš stal vsakih 5 minut in slikal....
videt je marsikaj, od narave do ljudi in običajev,
ceste so dobre, včasih gneča gor

moraš iti na jug do plaž, na sredino v hribe, na jugo vzhod na prazne plaže, na severu pa nisem bil....
vize mislim da ni.

žal mi je edino, da nisem šri lanke kombiniral z Maldivi, da bi npr letel v Male, pa npr. 4 dni bil na Maldivih, potem pa 10 dni na Šri Lanki....

evo, na brzaka....
 

Poti

VIP titula
21. avg 2007
5.060
0
36
40
Jaz sem ravno nazaj prišel. Bil sem solo varijanta, mal potovanja Colombo-Kandy-Polonaruwa-Kandy-Nuwara Elija-Tissamaharama-Mirisa-Colombo.

Ceno so kar visoke oz višje kot jih lahko zaslediš na prejšnjih potopisih/LPju. Razlog naj bi bil povečanje davkov ob koncu državljanske vojne. Cene so recimo za 25% držje kot leto oz dve nazaj. Vize ne rabiš.

Kot sem rekel, so cene hrane in prenočišč nekako za 25% dražje, vstopnine so take kot piše v LP, kar pomeni drago. To je približno vsaka stvar $25 oz nekako 20€.

En tak namig je, da ti bo vsak rekel ceno npr 2000 rupij, seveda pa pozabil(oz se jim tam zdi logično) da te potem še oberejo za davek in/ali service fee. Kar potem nanese še nekak 20%. To velja za prenočišča in restavracije.

Če boš našel kakšno ugodno ponudbo se ti splača vzeti s prenočiščem. Sem govoril z nekim parom sta plačala nekaj čez 700€ za 16 dni hotel+karta(iz Munchena), jaz sem pa dal 650€ za letalsko karto iz Benetk. V tem primeru si lahko potem nekaj dni vzameš in greš malo po državi.

Zame osebno kar sem videl pod Must see spada Sigiriya, Nuwara elija - čajne plantaže, konec sveta, Adams Peak(nisem videl, še ni bilo razsvetljeno, razsvetljijo decembra), potem safari(ne vzeti celodnevnega, predolgo).

Hm, to bo to na hitro
smile-1.gif