Srednja Evropa

Minetauer

Zelenc'
21. feb 2009
18
0
1
Pozdravljeni,
prosil bi za par informacij.
Letos poleti se nameravam skupaj s partnerico odpraviti na popotovanje z avtom in šotorom po centralni Evropi.
Trenutno sem si pot začrtal nekako tako:
Ljubljana - Balaton - Budimpešta - Banska Bystrica(Slovaška) - Zakopane (Poljska) - Ostrava (Češka) - Olomuc - Harrachov - Poznan (Poljska) - Gdansk - Berlin (Nemčija) - Dresden - Karlovy Vary (Češka) - Plzen - Česke Budejovice - Linz (Avstrija)- Salzburg - Ljubljana.

Zaenkrat imam v načrtu takšno pot, vendar se zna zgoditi, da bom črtal Poznan-Gdansk Berlin-Dresden - odvisno od financ in časa.

Zanima me torej, če je že kdo opravil podobno pot in pa kaj bi si splačalo pogledat v približni okolici teh mest oziroma na poti.
Vsi predlogi, izkušnje, kritike zelo dobrodošle.
Če kdo pozna kakšen dober popotniški blog forum bi tudi prosil za linke..

Najlepša hvala
 

Minetauer

Zelenc'
21. feb 2009
18
0
1
Pa še zanimalo bi me kateri Garmin oz GPS kupit, da pride zraven že zemljevid za to področje.

Hvala.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Na omenjeni poti ti lahko omenim samo to dvoje, ker tu se nisem potoval.
Bastei 50°57'46.97"N 14° 4'26.80"E


V Gdansku pa imas takoimenovano Crooked house


Glede navigacije je pa vseeno kaj vzames...najbolje kakega rabljenega, pa si nekje z neta poberes mapo Evrope.
LP
 
Nazadnje urejeno:

Minetauer

Zelenc'
21. feb 2009
18
0
1
super sploh Bastei zgleda fenomenalno..

dal 5*
Hvala
 
Nazadnje urejeno:

shift

Guru
20. jul 2007
9.862
2.246
113
za šankom
berlin ti zelo priporočam.jaz sem bil tam 14 dni pa ga nisem celega pregledal.
glede navija pa kupi tisto kar je najceneje.za 100€ dobiš že solidno zadevo karte pa itak sam naložiš če se malo znajdeš
 

Minetauer

Zelenc'
21. feb 2009
18
0
1
Citat:
Uporabnik shift pravi:
berlin ti zelo priporočam.jaz sem bil tam 14 dni pa ga nisem celega pregledal.
glede navija pa kupi tisto kar je najceneje.za 100€ dobiš že solidno zadevo karte pa itak sam naložiš če se malo znajdeš

Ja sej v Berlinu sem enkrat že bil, sicer samo tri dni pa je blo res občutno premalo..
Za navigacijo pa morm res še mal pregledat, no mogoče si jo kar od frenda sposodm za kišto pira
cool-1.gif


Do sedaj kar sm mal pregledal na Googleearth je nujno na poti za pogledat:


Slovaške jame, ki so na Unesco world heritage seznamu


Plzen- botanični park, zoo, in dinopark
smile-1.gif

 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Iz Banske Bistrice uberi smer proti Ružomberoku, malo naprej najdeš http://www.tatralandia.sk (sem bil že ene 2x ali 3x), v L. Mikulašu se tudi dobro in poceni je, odlične terme imaš tudi v Popradu (AquaCity Poprad).

Ko boš šel iz Slovenske republike v Zakopane, boš šel čez vasico Ždiar (www.zdiar.eu). Če imaš rad dobro domačo hrano in izredno poceni pivo ter zelo poceni prenočišča, reskiraj dan ali dva za to vasico, ki ti zlahka služi tudi kot izhodišče v 20 minut oddaljene Zakopane na Poljski strani meje.
 

Minetauer

Zelenc'
21. feb 2009
18
0
1
Super, sicer ne vem koliko se mi bo uspelo namakat v bazenih, ampak glede na to ,da grem poleti zna bit, da se bo treba
smile-1.gif

Zanima me še, če mogoče kdo ve okvirne cene campov, sicer sem sam računal nekje 10€ po osebi na noč. Približno takšne cene kot pri nas. Ali se motim? Predvsem me skrbi kakšne cene so po Nemčiji in Avstriji.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Na Slovaškem in Poljskem so bolj reveži s kampi oz. jih je bolj za vzorec, tako kot v Sloveniji, na Češkem je nekoliko boljše in nizke cene, Avstrija in Nemčija pa jih je kolikor hočeš, računati moraš pa bolj na 30€ za oba kot kaj manj.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Jaz ti lahko dam koordinate do kampa v Nemciji blizu Cesko-nemske meje, za 16€ na noc za 2 osebi in avto.
Po sluzbi...

LP
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.979
71
48
44
www.citroenar.com
Jaz bi vsekakor svetoval obisk Gdanska ... sem bil pred nekaj leti tam in mi je bilo kot samo mesto zelo lepo.

Šli smo s kombijem, 8 oseb. Pot nas je vodila tako nekako >> Koper-Ljubljana-Brno-Varšava-Gdansk-Berlin-Praga-Brno-pa domov ...

Bom poiskal kako sliko, pa prilepim.

LP
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.979
71
48
44
www.citroenar.com
Nekaj fotografij ... zelo zanimiv mi je bil obisk vojaškega muzeja na prostem v Varšavi ... res neverjetno število tankov, letal, radarjev, helikopterjev ... itd ... vse na prostem. Vstopnina 0 >> omejitev obiska je bila 30minut. (vsaj tako piše na vhodu, kjer straži kak vojak) Po več kot 1 uri ogledovanja strojev, nam še nobeden ni nič rekel.

Kje točno je muzej ne vem, slulčajno smo z mestnega busa v Varšavi opazili veliko tankov, pa takoj izstopili na postaji in si šli pogledat.
883123-varsava.jpg
 

Priponke

  • 883123-varsava.jpg
    883123-varsava.jpg
    304,8 KB · Ogledi: 262

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.979
71
48
44
www.citroenar.com
Gdansk >>> tam okoli smo se potepali konec aprila 2005 ...
883129-gdansk1.jpg
 

Priponke

  • 883129-gdansk1.jpg
    883129-gdansk1.jpg
    281,4 KB · Ogledi: 269

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.979
71
48
44
www.citroenar.com
Lep izlet z ladjico v Gdansku, da vidiš tudi pristanišče.
883131-gdansk2.jpg
 

Priponke

  • 883131-gdansk2.jpg
    883131-gdansk2.jpg
    245,9 KB · Ogledi: 262

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.979
71
48
44
www.citroenar.com
To pa če se ne motim je Gdynia, malo naprej od Gdanska ... crazy house, morje ... april, zunaj pa 2st. celzija ... kako pa je šele morje mrzlo ni za opisat :)

Na zadnji sliki, naš hostel v Gdansku >>> super
883133-gdansk3.jpg
 

Priponke

  • 883133-gdansk3.jpg
    883133-gdansk3.jpg
    274 KB · Ogledi: 264

Minetauer

Zelenc'
21. feb 2009
18
0
1
Ufff, očitno bo res treba do Gdanska...zakon slike.
Kaj tam ste spali v hostlu? Kako je pa s parkiranjem v Gdansku, so kakšni problemi z vlomi v avtomobil?
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.979
71
48
44
www.citroenar.com
Ja v ta rdeči stavbi ... poceni z zajtrkom ... zanimive sobe, lepo urejen hostel, stene v barvah, rdeča, oranžna, rumena ... več sob, ki imajo skupen prostor, nekakšno dnevno z jedilnico. Pa računalnik z internetom je bil tudi zastonj :)

Kombi smo imeli parkiran zadaj za hostlom, navaden parking, med bloki ... vedno BP.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Če jo boste podurhali do Gdanska, ti priporočam še ogled Wolfschanzeja / Volčjega brloga od koder je Hitler vodil Barbarosso in živel cca. 3 leta. Vstopnina je samo kakšnih 10€, potrebuješ pa kakšne 3 ure, da lepo v miru pogledaš.

Če ste ljubitelji narave, si oglejte še SV Poljsko proti Litvi (kraj Suwalki / Wigry), ker je polna lepih jezer, tam je res lepo, napram ostali Poljski, ki gre bolj tako: ena sama ravnina, drevoredi, na vsake toliko majhen kraj z ogromno katedralo in krožnim križiščem imenovanim Janez Pavel II.

Na drevoredih, ki so res ob vseh cestah, pa na vsakem drugem drevesu slika človeka, ki je tam končal
bonk.gif


Tam pri Gdansku smo si šli ogledat še eno depresijo, ki pa se je zaradi slabega vremena slabo videla. Name drugače mesta kot so Gdansk in recimo precej opevan Krakow niso naredila vtisa, je pa res, da mesto name težko naredi vtis, ker jih načeloma ne maram, tako da ti za mesta naj raje kdo drug pove. Varšava je zame
bonk.gif
Še najlepše mi je bilo v Zakopanih v decembrskem vzdušju.
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
44
skoz okol
Na 3. sliki v Gdansku je ena domača poljska gostilna, ki se je reče "Chopskie Jadlo" (Kmečka hrana), kjer smo jedli domač kruh s čebulo in zaseko, zraven pa pili vroče pivo z marmelado!!!! Svetovna kalorijska bomba!

Tisti pomol je baje najdaljši pomol v Evropi (mogoče celo na svetu?)

Crazy House v Gdinji je pa tud kr neki
smile-1.gif



Škoda, da je ta Gdansk tako na severu. bi bila luštna riviera za poleti..