Srbija

pinKING

Pripravnik
1. sep 2007
522
8
18
ORANGEland
www.trenutkiveselja.si
ISkanje ni obrodilo nekih pametnih sadov
smirk-1.gif
. Sluzbeno grem na pot v Srbijo. Vprašanja so sledeča:

Je bolj zaželjena gotovina ali "prenašajo" tudi kartice?
Koliko stane v povprečju nočitev doli?
Koliko denarja vzeti zraven(cca 1 teden)?
Policija, tezi tujcem?
grims-1.gif

Dokumenti, kaj posebnega(potni list, zelena karta sta ready)?


Vsi komentarji in pametni napotki zaželjeni
17758-icon_confused.gif


Hvala
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Gotovina je zaželena, s kartico Diners nisem mogel plačati cestnine (Master in Visa bi šla).

Nočitev + zajtrk plačal 2500 din po osebi - privat penzjon

Policija...
smirk-1.gif
..hja, lahko ti kako kazen opali, ampak so majhne kazni in se da cenkat. Plačal 1000 din za prekoračitev brzine.

Potni list rabiš na meji, po zeleni karti me niso vprašali.

Aja, denarja koliko? Hja, to je pa zelo subjektivno
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Doli normalno delujejo kartice, na vsakem bankomatu lahko dvigneš dinarje.
Vzemi nekaj EUR za vsak primer, kot na vsako pot.
Policija me v Srbiji še ni ustavila, pa sem bil precejkrat, enkrat so me dobili v Črni Gori pa so me spustili.
Skratka nič posebnega ni Srbija, da bi potreboval neke posebne priprave.
Ceste pa so jugoslovanske, kakšne krajevne znajo biti precej luknjaste, glavne pa so ok.
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Doli normalno delujejo kartice, na vsakem bankomatu lahko dvigneš dinarje.
Vzemi nekaj EUR za vsak primer, kot na vsako pot.
Policija me v Srbiji še ni ustavila, pa sem bil precejkrat, enkrat so me dobili v Črni Gori pa so me spustili.
Skratka nič posebnega ni Srbija, da bi potreboval neke posebne priprave.
Ceste pa so jugoslovanske, kakšne krajevne znajo biti precej luknjaste, glavne pa so ok.

Ja, se strinjam.
Večina ljudi se boji še samih sebe in potem pišejo razne komentarje, ala, da te ustavljajo policaji na vsakem ovinku, pa da te oropajo na vsakem ovinku...
Srbija je fajna; pokrajina ni glih tako lepa kot pri nas, ljudje pa so odprti in nas imajo radi. Pa še na izi so, kar je super za dopust.


LP, M.
 

bokyto

Fizikalc
19. sep 2007
1.475
0
36
To ti misliš da nas majo radi, radi te majo dokler calajo od tebe [censored], po raziskavah majo rajši celo hrvate kot nas mi smo jih zadnja rupa na sviralu.

Srbija hmmm Beograd mesto, ki nikoli ne spi in ne ve da obstajajo katalizatorji in čistilna uprava, mesto umazano do amena za astmatike strogo nepriporočljivo, smog se celo vidi, bil pred manj kot mesecem dol. Skratka folk do amena neprijazen in nekulturen čisti balkan ko da prideš v Zagreb. Kdo pravi da so prijazni naj si jih pelje domov.

Popolnoma druga zgodba je v Vojvodini, Novi Sad lepo mesto u p.m. čisto urejeno, prav tako Sremski Karlovac, Petrovaradin (Exit).
Ljudje v Vojvodini so prijazni dobre volje in odprti, Beograjčani so glih kontra.
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Ej, ne poznam glih raziskav, ampak govorim iz lastnih izkušenj. Teh pa je s Srbi iz različnih koncev Srbije kar nekaj...

In pazi to...nisem rekel, da so za domov pripeljat, ampak da je srbija čist ok dežela za dopust.

Seveda je pa to vedno odvisno od človeka, ki tja gre. Nekateri imajo težave povsod, ampak samo zaradi tega bi težko okrivili ves svet, da je slab...
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
No mali update
smile-1.gif


Denar menjal v SLO po tečaju 89, prišel dol kjer so pa menjali po 92,5 in bolje
frown-1.gif


BG promet je..khm, bi rekel kreativen (beri kaotičen, vrivanje in hupa sta zakon)

Ceste še niso toliko fpizdi kot je vozni park...taxiji so smeh...11500 jih je baje v BG, od podrtij do relativno dobrih....vse sorte je.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Še enkrat, bil sem doli več kot 20x, nikoli nobenih težav.
Nekateri pa dol pridejo in mislijo, da prihajajo v "Afriko", se nosijo in z obnašanjem kažejo svojo "večvrednost".
Takšni so kot mi, imajo svoje probleme, svoje običaje itd.. Kamorkoli sem prišel so me lepo sprejeli.

Glede denarja: dajte si enkrat dopovedat, da najbolje menja bankomat in da dobiš lokalno valuto... Sicer pa odkar imamo EUR ni absolutno nobenih težav.
V Črni Gori npr. je EUR plačilno sredstvo, hehe.