Športnik(ca) leta v Sloveniji

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ena provokativna ne glede na Dončićevo pojavljanje v mikici, da je iz Slovenije (za to naj dobi red zaslug od predsednika) me zanima ali se vam zdi prav, da je izbran za športnika leta v Sloveniji? Namreč vsa čast in slava mu, ampak kaj za vraga je naredil takega za Slovenijo (pustimo igranje na EP, ker za to je že Gogi bil), da je Slovenski športnik leta - enako kot bi bil Kopitar ali pa da banaliziram Martin Strel. Zakaj pa Oblak ni športnik leta? Na sploh bi jaz "visoko plačanim" v kolektivnih športih onemogočil, da so individualni športniki leta v SLO - naj bo njihova SLO ekipa!
Ali so dosežki Žana Koširja in Jakova Faka na olimpijadi in Primoža Rogliča na Touru res manj vredni od "zabijanja" v NBA?

Po drugi strani pa me je prijetno presenetil izbor Janje Garnbret med posameznicami in jadralne dvojice v olimpijskem razredu 470 Tine Mrak in Veronike Macarol med ekipami.

Edit: tipkarska.
 
Nazadnje urejeno:

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Mene ne moti da je posameznik izbran čeprav igra v ekipi. Se mi pa zdi da je par let prezgodaj.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
McGiver pišeš všečno in lahko bi se strinjal s tabo.
Ampak, če prav pomislim, tam, kjer je denar, je tudi večja gneča in konkurenca, posledično mora športnik več pokazati kot v nekih "obrobnih" športih. Več denarja je zaradi večje popularnosti. Kjer je večja popularnost, pa je tudi bazen ljudi, ki se s tem ukvarjajo, večji. Verjetno še zmeraj obstaja en kup slabo poznanih športov, kjer si lahko svetovni prvak in treniraš dve uri dnevno ob službi ali študiju. Ker pač ni tako hude konkurence.
Če izločimo najbolje plačane športnike, ostanemo pogosto na športih, kjer tako številne konkurence ni, ljudje se s tem skoraj ne morejo rekreativno ukvarjati. Denimo smučarski skoki, met kladiva ali kopja. Taka prireditev pa mora delno služiti tudi popularizaciji športa med rekreativci. Košarka je dobra za to. S tega stališča Dončič ni slaba izbira.
 
  • Všeč mi je
Reactions: delter333

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Moje razmišljanje leti na to, da po mojem mnenju Luka ni skoraj nič naredil za SLOVENSKI ŠPORT v tem letu. Pustimo promocijo pa take fore - verjetno bo kmalu po Ljubljani, Bledu in v Postonjski jami cel kup teksaških klobukov.

Se pa strinjam, da si lažje svetovni prvak v enem manj "zanimivem" športu, ampak potem smo spet pri kuri in jajcu. Tour lahko po moje mirno primerjamo s kakim evroligaškim prvenstvom v košarki. ;)
 

klicko

Pripravnik
6. maj 2008
61
2
8
Sej prireditev se imenuje najboljši športnik 2018. In Luka ima veliko "individualnih" priznanj v letu 2018 ( MVP Evrolige, zaključnega turnirja, itd...). In ob merilu, ki ga bi vzel potem tudi Primož Roglič ne bi mogel biti športnik leta, saj tekmuje v ekipnem športu ? Oba sta asa in sta za prepoznavnost Slovenije naredila veliko tako, da dajmo jima samo čestitat in ne iskat dlake v jajcu.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.015
831
113
Isti k je tole. S tem da Luka ma enostavno vec za pokazat od Rogle (pa nic slabega). Oba sta del ekipe in oba obcasno prevzameta del odgovornosti. Tu se pa neha podobnost, Luka je upraviceno sportnik leta. Moje mnenje in nimam problemov s tem. Tud ce bi bil Rogla, saj sta oba nasa.