Split

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Za prvi maj mal razmišljam, da bi šla v Split. Je kdo že bil v samem centru in bližnji okolici? Je kaj za vidt za recimo ene 3 dni? Bi imela kaj početi? Potem za nazaj bi se pa verjetno še za par dni na Pagu ustavila...
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.380
171
63
Split.

Maš kaj za videt in za počet. Že samo mesto z Dioklecijanovo palačo, park Marjan in riva ti vzamejo več (predvsem zadnje).

Par dni na Pagu za 1. maj. Tukaj bi se pa že vprašal kaj boš počel par dni.
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Aha se pravi, da se v Split splača it? Pag sem bolj mislil kot malo počitka. Bi vzela kar v Straškem mobilno hiško pa bi si privoščila par dni relaksacije...
Ima kdo kakšen predlog za prenočišče v Splitu ali bližnji okolici?
Kakšen je pa kaj Šibenik?
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.974
1.430
113
V Splitu nimaš kaj početi 3 dni, še dva dni bolj težko. V enem dnevu imaš vse pokrito.
 

grenivka

Pripravnik
1. avg 2007
616
0
16
Lahko si pa še Trogir pogledaš, ni daleč stran (ene 25km).
Sam Split je pomoje res dan, največ dva dovolj
smile-1.gif

lp
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Mogoče greva še Trogir pogledat ja. Pa mogoče Šibenik in še kakšno mesto... Drugač sem pa gledal Straško zaradi bližine Novalje. Mi sede zvečer tak sprehod do mesta pa kakšna večerja. Za Šimuni sem res slišal da ima lepo plažo ampak glede na to da se gre za 1. maj mislim, da še ne bo za kopat...
smile-1.gif
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Je padla zdaj odločitev, da greva v Šibenik za par dni. Kaj je tam okoli kaj za pogledat? Recimo otok Prviæ? Se splača it? V glavnem kakršno koli priporočilo za popestritev dni bo dobrodošlo...
smile-1.gif
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
V Splitu nimaš kaj početi 3 dni, še dva dni bolj težko. V enem dnevu imaš vse pokrito.

odvisno kaj bi rad...recimo če te zanimajo take zadeve, skočiš do trdnjave klis...tam so imeli neko repliko bojnega kladiva pa sem malo demonstriral uporabo, od hookinga viteza v oklepu s konja in na tleh, razbijanja plošče oklepa in udarcev s špico med njimi pa pariranje pa blokiranje pa spodnašanje napadalca z ročajem, tko da bodo vedeli turistom razlagat, čemu služi ta 'pripomoček'
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.380
171
63
A za Google si že slišal?

Daš not Šibenik, pa dobiš ven fine zadetke.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
smile-1.gif


Mislim, da je to že zelo specifičen "turizem".

No klis je vredno pogledati po moje...zdej če kdo maha okoli s tistim kljunom, se pa zelo strinjam s tabo. Je pa gori višje nekdo dal zelo dobro idejo in sicer izlet v Trogir...sam split se da res načeloma videti v enem dnevu...okej, na trdnjavi sredi mesta Gripe al kako je, je še pomorski muzej (majo legendarnega vodiča, ki da popust državčjanom ex juge, preklinja v dalmatinskem stilu, ima pa tudi legendarne izjave...'a ono bilo na topu, to je moja majica'), pa tudi arheološki muzej imajo pa tko...tko da s klisom pa trogirjem pa muzeji pa tko bi se dalo tri dni...