Spalna vreča

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
Danes sem si vzel čas in šel do Iglušporta. Ta Baikal mi zelo sede, so pa imeli zraven še eno Ferrino, ki je bila zložena še manjša in me mika. Cena 120 EUR. Bom razmislil tekom tedna in drugi teden kot kaže vzel eno od teh dveh.
Sem šel spotoma še v Decatlon in tam pogledal spalne vreče. Nisem strokovnjak ampak vidiš že takoj po šivih in recimo zadrgah, zakaj je neka zadeva še enkrat dražja. Pa ne mislim, da so od Decatlona slabe, ampak razlika je očitna. Sicer pa vsakemu svoje :). Hvala vsem za pomoč.
Še tole: že ta trenutna je spodaj ožja in nisem imel nikoli težav zaradi tega, tako da me to ne moti ;).
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Zebdi

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Naceloma nobena spalka ne zdrzi vecno, ker se material zacne precej starati po petih letih. Ce je umetno polnilo imas pa notri samo se veselico za molje. Katero si vzel
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
No, tale o petih letih je precej pesimistična. Ne rečem 15, pa še tu nisem opazil nekega pretiranega staranja.. o moljih seveda ni ne duha ne sluha. So pa spalke pospravljene na polici v omari, pa ne v kompresijski vrečki.

Sicer pa imaš v Igluju na njihovo kartico -10%, če plačaš z gotovino. Če se ti pa ne mudi, pa približno dvakrat letno pošljejo vsem članom kupone za -25% - res pa noben ne garantira, da bo željen artikel takrat na zalogi :)

Drugače pa super izbira!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Res da je moja spalna vreca v uporabi vsakih nekaj let, ampak stara je 20 let. (Kupljena tidi za na motor takrat)
Pa molji jo tudi se niso pozrli. Pa spravljena je v prilozeni "vrecki" ki pa se je res hitro strgala.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Vlaga se nabira in sprijema puh z leti. Taksne izkusnje imam. Pol pa greje premalo. Ampak za te motoristicne izlete cez poletje je verjetno res vseeno.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
Verjetno ima to vezo tudi s tem, kako spalko shranjuješ.
Jaz jo po sezoni lepo temeljito posušim, očistim in potem gre na spanje.
Je pa res, da te Lidl zadeve ne zdržijo 20 let, da bi lahko kaj več napisal. Crknejo zadrge, itd.
 
Nazadnje urejeno: