Sony z3c / Lollipop / GPS problem

PrePro

Pripravnik
1. nov 2007
414
0
16
Po namestitvi Lollipop 5.0.2 na Sony z3c, GPS ne deluje več (na Kitkat je deloval). Deluje le če je vklopljen mobilni prenos podatkov. To pa je zna priti drago, še posebej če se navigacijo uporablja v tujini. Kot kaže je problem le pri nekaterih aparatih z3c, drugi teh težav nimajo. Poskušal sem že marsikaj, tudi factory data reset - nazadnje danes. Setings / Location / Mode sem nastavil na Device only. Namestil alikacijo fixgps .... Žal nič ne pomaga. Test na diagnostiki napiše Test failed. Could not strart GPS. Seveda ne deluje tudi na ostalih aplikacija, ki uporabljajo GPS.

Tudi na ostalih forumih pišejo o tem problemu. Npr tukaj:
https://talk.sonymobile.com/t5...p/967188/page/2
Bojim se, da ne bo pomagalo drugega, kot poslati aparat na servis. Razen če ima kdo še kakšno idejo.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Sicer ne morem govoriti za z3c, ker sem na z2 in nimam tega problema,ampak če se je to pojavilo takoj po nadgradnji bi bilo morda pametno poskusiti repair preko PCC predno greš na servis. Morda ni šlo vse gladko skozi pri nadgardnji ?
 

PrePro

Pripravnik
1. nov 2007
414
0
16
Tako kot si napisal. Težavo je odpravil Repair na PC Companion. GPS zdaj deluje. Hvala!