sončna elektrarna

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Sigurno več... Če si jim pa skozi padel, pa ti sploh niso omejili, imaš pa tudi srečo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.646
2.365
113
Pomurje
Potem mi boš znal odgovoriti se na eno vprašanje, ki me res zanima.

Kolikokrat ti reže špice, zaradi omenjene moči na 13,6kW? Imaš tudi na toliko omejeno na razsmerniku, ali morebiti kako decimalko manj? Jaz imam že tako bolj neugodno lego in nikdar verjetno ne bo delala max, ampak me zanima, če je ima neka SE nazivno moč tako in tako, koliko se lahko pričakuje da bo max dala od sebe. Verjetno nekoliko manj. Medtem ko tvoja bržkone vseeno zmore več od 13,6kW, pa je omejena.
Spomladi in zgodaj poleteti z lahkoto pride na 14,5 do 15kw.
Kot je Maco napisal itak reže samo razliko med špico in trenutno porabo. Trenutna poraba pa je poleti vedno nad 2kw.
Tako da trenutno nima kaj za rezat.

Bo pa sedaj rezala ko dodam 6kw oz. bodo tajmerji na vseh hišnih strojih prišli v poštev, kar do sedaj niso.
O bateriji še pa razmišljam. Kolega si jo je zdaj vgradil, bom videl kako mu bo laufalo.
V roku leta dveh bom imel dve bateriji od viličarja viška, mislim, da bom to nekje zmontiral, če bo šlo z netmetringom kaj narobe.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Daniel
A sva v tej temi debatirala o baterijah?
Evo, če bi kdo sel offgrid
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.035
2.356
113
Daniel
A sva v tej temi debatirala o baterijah?
Evo, če bi kdo sel offgrid
Mene boš težko dal OFF GRID oz. bi to pomenilo investicijo čisto prevelikih razsežnosti. 1670 kWh v decembru je 54 kWh/dan.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Hmmm saj najbrz se jih da vezat kot suport obstojecemu hisnemu omrezju.
Samo kolikor vem bos moral stran pogledat od SolarEdga.
Ko bos imel viske na premocni elektrarni in ne bos imel hisne porabe, bos filal baterijo (ali pa syrom iz omrezja ce ne bo sonca) , ko bos imel spice porabe, bos praznil baterije.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Paziti moras samo da jih ne praxnis s prevelikim tokom.
Se še "izobrazujem" na tem podrocju. Pa se elektro enote mi niso ravno domače
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.035
2.356
113
Hmmm saj najbrz se jih da vezat kot suport obstojecemu hisnemu omrezju.
Samo kolikor vem bos moral stran pogledat od SolarEdga.
Ko bos imel viske na premocni elektrarni in ne bos imel hisne porabe, bos filal baterijo (ali pa syrom iz omrezja ce ne bo sonca) , ko bos imel spice porabe, bos praznil baterije.
Elektro prodaja zaenkrat montira samo Solaredge. Sicer imajo tudi oni sedaj v ponudbi neke DC baterije a je zaenkrat že sama elektrarna dovolj visoka investicija. Mogoče kdaj kasneje.
Čez dan imamo sicer konstantno tam nekje 2 do 3 kW porabe, tako, da če bo elektrarna 19 bo šlo v omrežje 13,2, ostalo pa se porabi doma.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Paziti moras samo da jih ne praxnis s prevelikim tokom.
Se še "izobrazujem" na tem podrocju. Pa se elektro enote mi niso ravno domače
Kaj to pomeni za indukcijo, pecico, toplotno crpalko? Vse to off limit?

Torej bi moral imeti dvojno vezavo? Sploh si ne predstavljam kako je/bi bilo to zvezano.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Ce sem nekje prav razumel, bi moral biti montiran "hibridni" razsmernik, ki zna to vse upravljati.
Nimam pa podatka da ga solaredge ze ima.
Huawei naj bi ga imel
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.035
2.356
113
Solaredge ima DC baterijo, ki se najbrž priključi podobno kot sami paneli. Dalje zadeve še nisem raziskoval, ker zaenkrat še ni potrebe, ko pa bo, pa bomo rekli še kako na to temo. Cene baterij so zaenkrat še zmeraj precej visoke za splošno uporabo, ali pa, da bi jo moral menjati vsakih par let.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi