Software Webcam Tool

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Saj ne vem kako naj tole razložim....
Šola na daljavo, web kamere, zoom.
Dve osnpovnošolki sta naenkrat gor, plus še moja malenkost služba na daljavo.
V glavnem, Zoom z web kamerami požira že tako nikakvo pasovno širino (sploh upload). Obstaja kak free webcam tool (WIndows 10), ki generira nekašno emulacijo kamere, vmes mu pa podturiš manjšo resolucijo, mogoče tudi znižan FPS?
Prosim konkretne izkušnje, googlat znam, se mi zaenkrat ne ljubi preveč s tem jajcat, razen če bom moral.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Kaj pa da na ruterju nastaviš pasovno širino posameznemu uporabniku ali pa da wifi standard na teh računalnikih nastaviš v času videokonferenc na počasnejši? Samo to je pol skoz dodatno delo, vem...
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Kaj pa da na ruterju nastaviš pasovno širino posameznemu uporabniku ali pa da wifi standard na teh računalnikih nastaviš v času videokonferenc na počasnejši? Samo to je pol skoz dodatno delo, vem...

Še vedno ti bo kamera stream zabasal ves razpoložljiv bandwidth in bo vse ostalo tudi trpelo.

Nižanje resolucije je najbolj učinkovit pristop, načeloma je 240p že dokaj spodobna resolucija. Lahko probaš tudi s 144p, ampak to je pa res že ful kockasto.
FPS se bo tudi poznal, ampak ne tako zelo kot resolucija, zato ga jaz ne bi preveč nižal, sicer bo tvoj webcam stream preveč izstopal napram drugim (ker ne bo gladek stream).
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Kakšen upload pa imaš? In pa koliko ga kuri vsak webcam? Ta zadnji del boš najlažje videl kar v Task Managerju na vsakem računalniku posebej (pod network). Ta del definitivno preveri, da boš potem lahko primerjal porabo bandwidtha z virtualnim driverjem.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Če je dober dan - švoh 1mpbs :zardelalter: .
Saj vidim na routerju, lahko za vsakega.
Preverim in javim.
BTW., še vedno je možno izklopt kamero, kadar ni nujno.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Ti samo nastavi na 320x240 pa recimo 25 FPS pa poročaj o rezultatu. Seveda tudi prej izmeri koliko kuri, da lahko vidiš kakšen je prihranek.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Malo feedbacka.
Sem bil v zmoti, zadeva nit ne kuri toliko, da bi to lahko vplivalo na delovanje.
Najbolj sumim kar sam Wifi, preko katerega delam.
Doseže brzino do max. cca. 5 Mbps, pa še to pri kopiranju večjih datotek.
Dokler ne bom zamenjal ponudnika, niti ne mislim kaj dosti urejat, bo že moralo zadoščat.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Probaj s kablom pa boš hitro videl če je WIFI problem :)

Če ostali nimajo težav z internetom, potem lahko skoraj zagotovo rečeš da je problem v WIFI, sploh glede na trditev o 5Mbps prenosih - to je res porazen rezultat za WIFI. Kakšen imaš signal in kako oddaljen je WIFI router od laptopa? So vmes kakšne problematične ovire ala TV-ji, zrcala, armiran beton ipd.?
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Seveda so ovire, samo trenutno nimam kaj.
Za šiht delam v eni "rumpl kamri", med routerjem in prenosnikom je armirana plata in nosilna stena, tako da to je to za ta dnar.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Potem pa je to to in menjava operaterja ne bo nič izboljšala zadeve. Opcija so ti še powerline adapterji, ampak tudi tam so neke omejitve in zadeva ni tako dobra kot ethernet kabel.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Pri meni so v stanovanju TP linkovi power line adapterji pomagali, da imata mali dve sedaj v sobi namesto 7Mbps okrog 26Mbps, kar je za to kar rabita dovolj. So pa eni stari, ki so bili doma že lep čas, ti komot poiščem točen model če boš kaj kupoval.
Je pa tudi sicer pri meni WIFI najbolj ozko grlo, službeni prenosnik je 3 m od ruterja in imam 19Mbps dol, in 11 gor. PC na isti lokaciji, ki je povezan s kablom 361/41 Mbps.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Sem prečekiral, WiFi je špilferderber :(
Tudi če grem bliže, sicer prileze na nekih 15-20 Mbps, samo se še vedno "vleče". Na kablu je čisto druga pesem.
Čeprav je linija slaba (DSL na parici : 15/1 - ob dobrem počutju) na kablu nekako pelje.
Možno da je vzrok v samem routerju, gre za predpotopni Linksysov WRT-54GL, plus da je gor nameščen alternativno alternativni tomato FW.
Zdaj gledam steno v tej sobi, imam nekaj pripravljeno za nedoločeno prihodnost, mogoče mi vseeno rata preluknjat steno in vsaj za silo povlečt kabel.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Ni problem v routerju, armirana plata je kriva. Železo ubije signal in ne moreš nič proti temu, pač osnove fizike.

Powerline ali pa kabel, v skrajni sili tudi kak wifi repetitor, ki bi šel okrog vseh teh železnih preprek.

Nekaj v tem stilu:
route-around-obstacles.png
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Pravzaprav je vsakega malo.
Nekaj naredi sam promet, nekaj slab WiFi, piko i pa doda še A1 internet na parici :zardelalter:
Opažam tudi, da ob različnih urah dela opazno različno.
Bo kmalu kabelska, plus še kakšen ukrep na račun prepustnosti, najraje kabel, računam da bo bolje.....
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Sem nekoliko izboljšal - router sem prestavil precej bližje, predvsem pa v isti štuk. Zdaj gre skozi WiFi nekje med 15 in 20 Mbps (kar je za G standard povsem ok).
Je po kavbojsko, ampak saj so kavbojski časi, štukamo kakor vemo in znamo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: philips

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Pri G je dobrih 20 Mbps itak hard-limit, tako da si praktično na max speed.

To da ti občasno dela slabše lahko vplivajo drugi WIFI clienti (pametni telefoni, tablice, promet od sosedov na istem kanalu). Je pa lahko kriv tudi A1, v eni izmed tem na tem forumu je bilo veliko govora o slabšem delovanju določenih storitev po 20. uri :)
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Drugi klienti ne vplivajo, ker jih imam blokirane, vsaj v času aktivnih delovnih ur.
Ja, A1 bomo počas spokali, enostavno to ni to, sploh če maš na šihtu 100/100 linijo, ali celo več saj ne vem točno.