Službeno vozilo / tovorno

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
Kot službeno vozilo si "lahko izberem" oz bolj predlagam avto.
Zaradi ddv... mora biti kot "tovorno" vozilo.
Ker bo 99% časa notri ena oseba ter vožen na malo daljših razdaljah in verjetno nikoli ne bo zares prevažal tovora me zanima kaj pride v poštev, da je čim bolj osebni oz normalen avto. Da se po možnosti, da pregrado/mrežo enostavno odstranit...

Berlingo, tourneo sta mi full grda. Caddy v bolj osnovni oppremi je pa kot dacia...
Zelo všče mi je pa škoda https://www.panjan.si/nasveti/ugodna-resitev-nakupa-nove-skode-za-davcne-zavezance/ edino original pregrada vidim, da je čist fixna. :jok: Star berlingo naprimer ima to samo textilno mrežo...
Kaj še obstaja?

Pickup:fredi:
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.592
113
Znanec ima starejšo "tovorno" škodo octavio RS. Mislim, da je mreža tudi tam fiksna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Za katerga kol karavana predelanega v "tovorno" vozilo lahko pričakujete precejšnje težave pri FURSU, ko bo vložen zahtevek za vračilo DDV. FURS ima en svoj pravilnik, ki nima veze z pravilnikom o homolocijah

pregrada, tovorna imajo vsako leto tehnicni, na TP brez pregrade ne bo šlo. Tisti FURS Trafici katere videvas na in ob avtocestah imajo extra apetit na tovrstna "tovorna" vozila

Bojda prihaja novi Kango, videl eno sliko ... vsečno. Cady pa res ni vec za nikamor
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Superb tovorni je recimo za daljše vožnje odlična izbira.
Če mislil pri kateremkoli mrežo ven jemat, ti priporočam, da si prej kazni prebereš.
Poznam privatnika, ki je tako “šmuglal”, dokler kolega niso dobili. Potem je raje kupil navaden kombi in z njim vse ureja.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.688
134
63
Pomojem vzameš nek karavan in ga predelaš v tovorni.
Če imajo Opel Corse kot tovorne avte (Halo pizza)...

lp
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.358
298
83
Za katerga kol karavana predelanega v "tovorno" vozilo lahko pričakujete precejšnje težave pri FURSU, ko bo vložen zahtevek za vračilo DDV. FURS ima en svoj pravilnik, ki nima veze z pravilnikom o homolocijah

pregrada, tovorna imajo vsako leto tehnicni, na TP brez pregrade ne bo šlo. Tisti FURS Trafici katere videvas na in ob avtocestah imajo extra apetit na tovrstna "tovorna" vozila

Bojda prihaja novi Kango, videl eno sliko ... vsečno. Cady pa res ni vec za nikamor
2 lokalna podjetnika imata oba octavie, fix sipe zadnje bocne pa mrežo, en ma RSko, drugi pa tud neko hudo

Izgleda vse laufa...
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.143
329
83
38
Jaz imam tovornega cliota... Fix pregrada, zadnje sipe sem moral zamenjat s plehnatimi, gasilni aparat obvezen, pregled vsako leto... Gume samo z oznako C... Je kr ene par stvari, ki jih za sabo potegne taka predelava...
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
499
172
43
Za katerga kol karavana predelanega v "tovorno" vozilo lahko pričakujete precejšnje težave pri FURSU, ko bo vložen zahtevek za vračilo DDV. FURS ima en svoj pravilnik, ki nima veze z pravilnikom o homolocijah

pregrada, tovorna imajo vsako leto tehnicni, na TP brez pregrade ne bo šlo. Tisti FURS Trafici katere videvas na in ob avtocestah imajo extra apetit na tovrstna "tovorna" vozila

Bojda prihaja novi Kango, videl eno sliko ... vsečno. Cady pa res ni vec za nikamor

Jaz imam tovorno 2017 Octavio Scout (4x4, dsg, 184km). Predelava je: "neodstranljiva" mreža, odstranjene šipe v prtljažniku, piskač za vzvratno vožnjo, gasilni aparat, skrit sredinski pas zadaj in odstranjen naslon za glavo (registracija za 4 osebe). TP vsako leto. Brez mreže in gasilnega aparata ne bo šel skozi, brez piskača pa še ni bilo problema. Glede precejšnjih težav pri fursu ne vem nič. Firma je sicer enkrat že dobila najavljen obisk fursovcev, da so pogledali predelane avtomobile (takrat 2 registrirana isti dan). Prišli so kak mesec po nakupu, in ni bilo težav (pogledali so samo če imajo nameščeno mrežo). Pri meni ni prišel pogledat nihče. Tudi ustavili me še niso.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
2 lokalna podjetnika imata oba octavie, fix sipe zadnje bocne pa mrežo, en ma RSko, drugi pa tud neko hudo...
En kolega z vasi ima prav tako RS-ko, celo z odstranjeno mrežo in z navadnimi stekli na zadnjih bokih in to že kar nekaj let.
Kako mu uspe to izpeljat na tehničnih pa ne vem, legalno sigurno ne.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Se pri predelavi prav ven pobere šipe? (Če ja, se ne pozna pri hrupu?) Ali ne, in se samo nalima alu zunaj in znotraj?
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
Se pri predelavi prav ven pobere šipe? (Če ja, se ne pozna pri hrupu?) Ali ne, in se samo nalima alu zunaj in znotraj?
Po moje pridejo že avti z ven pobranimi šipami, vsaj pri VAG skupini se je dalo v konfiguratorju izbrat kot tovorno vozilo, npr. Touran, Octavia, Superb...
Ker potem vidiš kakšne avte na cesti, ko imajo srebne letvice okrog stekel, na zadnjih bočnih oknih pa seveda manjkajo in bočna linija čudno izgleda.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.143
329
83
38
ne, jaz sem na cliotu moral prov železne dat not... sem tudi jaz rekel, da bi sam prelimal z belo folijo, pa se niso strinjali...
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
Kaj pa ce obrnemo situacijo;
Privat avto v sluzbene namene?
Na hitro preracunano, za 1000km/mesec bi mi ostalo slabih 200€. Dobrih 2000€/leto.
Seveda potem pride vsaj en servis vec, pa veckrat nove gume... se pravi mi ostane 100€/mesec.
Sem se kaj spregledal v formuli?

Imamo koga ki to uporablja?