Slovenska obala, Koper in Voyager ladja?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.800
437
83
Pozdrav vsem.

V nedeljo imamo v planu it na slovensko obalo, kjer bi si v Kopru od zunaj ogledali Voyager potniško ladjo in potem bi se šli malo skopat v morje, zato me zanima naslednje:
1.) Ker nikoli nisem bil na slovenskih obalah, me zanima, kje je najlepša/najboljša plaža za kopanje (in da mogoče ni za plačat), da lahko normalo greš v morje? Kje je najbolj čisto morje/zaliv?
2.) Kdaj približno ladja prispe v luko Koper in kdaj približno oddide?
3.) Od večih ljudi sem že slišal, da ful hvalijo, kak je Koper 'zrihtan'/urejen. Ali se da tudi kje v Kopru skopat (je kakšna lepa plaža)?
 

jezek

Guru
24. jul 2008
3.215
1.354
113
Najbolj čist zaliv je 'mesečev zaliv' pod strunjanskim križem (v Strunjanu pri kapelici zaviješ desno v hrib in greš mimo cerkve in apartmajev po strmi poti navzdol do plaže. Je pa dobro imeti kako obuvalo za v vodo. Plaža je ozka in brez sence.
Sicer je zastonj tudi izolska občinska plaža ob marini in ob svetilniku. Voda je večino časa bolj motna, ni pa neke pretirane umazanije. S parkiranjem boš imel problem povsod.
 

tincelj

Pripravnik
1. okt 2008
430
0
16
obalca
priporočam plažo v Strunjanu, pri zdravilišču. plaža je zastonj, je pa potrebno plačati parkirnino. lahko pa parkiraš tudi kje izven parkirišča, ampak je potem potrebno kar pešačit.
v Kopru je mestna plaža Mokra mačka, vendar je tam konstantna gužva. je pa tudi zastonj. voda pa je kar je (bližina luke).
 

strasni

Pripravnik
16. mar 2011
103
5
18
1.) za kopanje bi priporočal Izolo, je za SLO razmere zelo čista voda, ponavadi ni prevelike gužve
3.) Koper je zrihtan kot mesto, plaža meni ni nevem kaj, obstaja pa - daj v google maps ali najdi.si zemljevide koordinate: dolžina: 13,72515226, širina: 45,54963309
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.272
6.467
113
pri taščici
V izoli pri svetilniku sem pogosto. Konec junija in sredi julija ni bilo svinjarije, za trenutno pa ne vem. Free parking pri ladjedelnici (ob vstopu v izolo) ostalo je placljivo. Plaza ob morju betonska, vstop v morje kamni (okrogli), lahko si pod borovci cca 50m od morja.
Ce vas bo vec, lahko pripeljes do obale, odlozis potnike in prtljago in se vrnes na free parking k ladjedelnici(cca 500m)
Simonov zaliv; vcasih placljiv, sedaj?, mivka.
Mesecev zaliv prakticiral pred desetletji. Ze takrat so kazni talali okoli cerkve na hribu. Poleg tega je kar nekaj hoje cez pecino, ob plimi pa moras na nekaterih punktih vodo zajeti.
Ce imam pravo ladjo v mislih, pride zjutraj okoli 6? In oddide zvecer. Je pa najbrz zaradi nje se vecja gneca v nedeljo v kopru.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.979
71
48
44
www.citroenar.com
A ste bili na Obali?

Mnenja?

Ladja je bila tudi danes v Kopru ... izpluje pa ob cca 19h ... (+5min)
1296471-ladja.jpg
 

Priponke

  • 1296471-ladja.jpg
    1296471-ladja.jpg
    55,7 KB · Ogledi: 188

raners

Majstr
4. mar 2008
2.800
437
83
Aja, jaz sem ustvaril temo in nisem nič pokomentiral, kako je bilo.

Vglavnem, mi smo šli ladjo gledat 14.8 (vsaj zdi se mi tako) in moram rečt, da je ladja kar impresivna za videt. Tako od blizu v živo še nisem videl tako velike ladje, ki je reeeesssss velika. Se jo je splačalo videt v živo (če te pač zanimajo takšne stvari).

Tudi mesto Koper je zelo porihtano in lepo urejeno.

Še glede slovenske obale: kopat smo se šli v Simonov zaliv in mi je bila še kar muka skopat v tem morju. Sedaj pišem ravno iz Biograda na moru (Hrvaška - srednja dalmacija) in tu je res čisto morje in se z veseljem skopaš. V Simonovem zalivu pa si niti nog ne vidiš, ko stojiš do pasu v morju, pa še trave je ogromno.

To je to.

Lepo se imejte.