Skuter - 50

slo91

Pripravnik
26. jul 2007
435
2
18
Ljubljana
Doma imam starega skuterja, ki je idealen za vožnjo po mestu. Zadnji dve sezoni je bil sicer v mirovanju, zdaj pa razmišljam, da bi ga ponovno aktiviral. Skuter ne doseže neke blazne hitrosti (cca. 65km/h), čeprav bi po zakonu moral iti 45km/h. Zanima me ali na cestah policaji to dejansko preverjajo. V spominu imam, da so pred časom to spremljali precej intenzivno zdaj pa me zanima kako je s tem. Čez tehničnega bi zadevo že nekako speljal, neumno pa se mi zdi, da bi zaradi takšne malenkosti dobil kazen v tromestni številki in zaseg motorčka.

Hvala za odgovore.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.863
5.626
113
Vsekakor kar se zakona tiče gemblaš........iz lastnih izkušenj.......če si s čelado......moped ni predelan v smislu da bi v prometu tolkel vn s svojo glasnostjo.....nevem še čem.....skratka če voziš po pravilih in ne izzivaš in opozarjaš okolice nase se ne bo noben spotaknu v teh 20 preveč...

Kako si ga zablokiraš ( za registracijo) maš pa na youtubu dost materiala........podložka na variomat..... youtube ------> piaggio variomat deblocking ( valda nasproten postopek od deblokade)
smile-1.gif


Za variomat odvit ali pa si kupi namensko orodje za blokado variomata......al pa špago ene 3x-4x zavozlaš pa porineš vozle v cilinder čez luknjo od svečke da blokira bat ( pust mal vrvice tko da lahko pol vn potegneš
smile-1.gif
)
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Jst imam pa tomosovga automatica in imam podobno težavo:) Vozil bi se z njem brez čelade, vendar po zakonu se ne smem. Se ga da kako omejit?

Mogoče kdo ve kolk ma to kej porabe? Na mesec bi naredil cca 240km z njem za v službo.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.938
14
38
Tudi sam tuhtam o nakupu skuterja (50ccm) za v šiht. Kaj priporočate? Rabljeno/novo?
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Pozna kdo koga, ki prodaja preverjenega Tomosa Racinga oz. Flexerja? Čim novejšega, pa nikakor tisti 25kmh model.. Lahko tudi kaj podobnega, želim le, da je star max 2 leti in da je brez kakšnih predelav.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.863
5.626
113
Pa ko boš menjal olje glej da bo ATF A ne pa kak ATF III ker ti bo čudno prestavljal!
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Tud če omejiš avtomatika na 25km/h če nima une rumene nalepke ne bo šlo brez čelade
smile-1.gif

rumeno nalepko se da posebi kje uradno kupit, pri tehničnem pregledu mogoče, kjer potrdijo, da gre res samo 25
confused-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.863
5.626
113
Lej poklic raj na LPP al pa na UE....ker obstajajo neki avtomatiki z A3 masino pa pony expressi stari k zemlja k so klasificirani kot kolo z pomoznim motorjem in se jih da brez celade in registracije furat !
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.050
3.786
113
Sem imel podobne ideje lani (2012), spraševal na vse mogoče naslove pa ni šlo. Imel sem pa avtomatika, praktično novega, letnik 1990, s pedali, končna 50 km/h. En in edini odogovor je bil da je treba registrirat in čelado na glavo. Nazadnje sem ga prodal in kupil ciaota.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.863
5.626
113
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Pa ko boš menjal olje glej da bo ATF A ne pa kak ATF III ker ti bo čudno prestavljal!

EDIT poleg ATF A gre lahko tud ATF II D Suffix A ( naprimer Agip II D )
 

Podobne teme