Škotska

mihouca

Pripravnik
17. apr 2012
65
0
6
Zdravo,
Odločitev je padla, leto se odpravljam na Škotsko.
Štart je 15.7. iz Lj, en dan se ustaviva v Europaparku. Nato dva dni Amsterdama. Nato ša še 2-3 tedne na Škotskem.

Na netu sem prebral kar nekaj stvari. Imam pa nekaj vprašanj če bo kdo znal odgovoriti.
1. ali sta 2 tedna dovolj ali je bolje raztegnit na 3 tedne
2. kampiranje vs hostli/hoteli...sam sem sicer velik ljubitelj kampiranja ampak imam pomisleke...kako zgledajo njihovi kampi, so podobni tem ki jih imamo na "morju"?
3. se mi splača vključiti london oz južni del otoka?
 

Snaga1

Pripravnik
3. sep 2012
257
0
16
1. dva tedna je OK, 3 tedne je boljše, ampak to velja na splošno za katerokoli destinacijo :)
2. nimam pojma kako zgledajo, mislim pa da je glavni problem vreme, saj bo vedno vse mokro, imaš B&B na vsakem vogalu, niso ultra poceni, ampak se da
3. v London greš lahko z Ryanom kadarkoli za majhen denar

Pa še to: če greš za 3 tedne vsekakor vključi kakšne otoke, v 2 tednih lahko kakšnega stisneš, prav dosti njih pa ne.
 
Nazadnje urejeno:

mihouca

Pripravnik
17. apr 2012
65
0
6
Časovno bom še videl, ampak mislim, da bi tri tedne šlo.
To me pri kampiranju najbolj skrbi, da bi ga vreme sralo. Kako pa je s temi B&B najbrž ni potrebno nekih rezervacij vnaprej?
Glede Londona imaš pa prav, tako da ga črtam.
Otoki bodo obvezni, vsaj Isle of Sky
 

Snaga1

Pripravnik
3. sep 2012
257
0
16
Z rezervacijami je malo mixed bag, vsak ima svoj sistem, na kakšnem booking.com jih večina ni prisotna, eni imajo internetne strani, kjer lahko reserviraš, eni ne, eni ne odgovarjajo, določeni kraji imajo svoj turistični urad in stran z zbrano ponudbo ipd. Najdeš pa skoraj vedno na licu mesta, kakšnega kiksneš in ni ravno OK, ampak večinoma so čisto v redu.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
kamp ne bo šlo.vsaj v šotoru ne.čez dan ne bo preko 22 stopinj pa skoraj vsak dan bo nekaj kapljalo.
3 tedne je vrh glave za škotsko.razen edinburga in glasgowa ter aberdena je vse več ali manj podeželje.
guest house in B&B so povsod.rezervacije niso potrebne.vsaka vas ima vsaj en pub in prenočišče.cena 40€ po glavi
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz sem konec julija kampiral na Škotskem.

Kampi so takšni kot na "morju", v teh,v katerih sem bil, so zgledno urejeni.

Saj eno temo o Škotski že imamo.

Kot prvo bi omenil internetno stran, kjer dobiš super informacije.

http://www.undiscoveredscotland.co.uk/

Malo še tu preberi, o čem sem pisal.

https://www.alter.si/tabla/show...rue#Post1184961

priden.gif
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik mihouca pravi:
Zdravo,
Odločitev je padla, leto se odpravljam na Škotsko.
Štart je 15.7. iz Lj, en dan se ustaviva v Europaparku. Nato dva dni Amsterdama. Nato ša še 2-3 tedne na Škotskem.

Na netu sem prebral kar nekaj stvari. Imam pa nekaj vprašanj če bo kdo znal odgovoriti.
1. ali sta 2 tedna dovolj ali je bolje raztegnit na 3 tedne
2. kampiranje vs hostli/hoteli...sam sem sicer velik ljubitelj kampiranja ampak imam pomisleke...kako zgledajo njihovi kampi, so podobni tem ki jih imamo na "morju"?
3. se mi splača vključiti london oz južni del otoka?

Kampiranje ni problem (no edino dež bi znal zagreniti, mi smo imeli srečo, tisto leto je bilo rekordno malo dežja), močno odsvetujem kampiranje pod 'goro' ben nevis zaradi mušic
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Niso samo tam problem
smile-1.gif


Jaz sem jih jedel v kampu pri kraju Kyle (most na otok Skye). Noro, dokler ne sprobaš.

V drugih kampih pa težav ni bilo, dežja nekega ni bilo, največ rosenje.
 

disc

Guru
4. feb 2011
2.417
527
113
Evo,tudi pri nama je letos padla odličitev za škotsko. Letiva z Ryanairom iz Rijeke, povratna karta pride 100€ na osebo, greva pa za 14 dni, konec avgusta.
Samo kukr sm gledu, je javni prevoz (bus, vlak) kar svinjsko drag, tako da se že skoraj bolj splača kak rent a car, ki je dosti bolj ugoden. Za prenočišča pa še kar ne vem, kaj in kako bi se pripravil? Kako je pa kaj s cenami gor (hrana&pijača)??
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ker sem bil z lastnim vozilom, žal ne poznam cen javnega prevoza.
Vse ostalo, kar smo kupovali je bilo seveda dražje napram Sloveniji, vendar je šlo skozi.
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Vsekakor je rent a car najboljsa varianta, pa sse feksibilen si. Glej, da vzames avtomatika - sicer bos imel probleme s prestavno rocico.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

To pa je od šoferja odvisno. Na Malti sem najel vozilo in nobenih težav.
 

disc

Guru
4. feb 2011
2.417
527
113
Sam kako ste se pa privadili vožnje na "kontra" strani?? Mene to kr mal skrbi
smile-1.gif

Pa še tole, nimam neke prave predstave. Kako bi s prenočišči, malce nazaj sem prebral, da se vedno kaj najde in da rezervacije v naprej niti niso potrebne.Me pa zanima, kaj bi se bolj splačalo, da si najameva sobico za dlje časa in imava od tam izhodišče, ali si sproti zmišljujeva, kje bi spala?? Ne vem kako je z razdaljami, a je vse blazno oddaljeno al se da tudi z enega izhodišča vozit naokrog po znamenitostih in lepo zvečer nazaj?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Če nisi ravno šofer začetnik, se takoj navadiš. Jaz sem šel krožno varianto, po moje je preveč, da bi delal dnevne izlete.