SIS MIRAGE 3 iz laptopa na tv (video problem)

DonD

Zelenc'
15. jul 2010
6
0
1
Pozdravljeni!

nekje sem sicer zaledil nekaj o tej grafiki, vendar ne v smislu rešitve "težave" ki jo imam. Po dobljenih informacijah, naj bi bila kriva ta grafična kartica ali vsaj nastavitve.
Pa k moji težavi:

Pred kratkim kupl LCD FULL HD z vsemi ogočimi priključki, ki vse delujejo posebej dobro, pri priklopu laptopa preko vga izhoda/vhoda na TV LCD pa je vse delalo kot bi moralo, celo odlično, dokler nisem poskusil zagnati filma iz računalnika in gledati preko LVD TV (torej vga)...

Vse lepo in prav - namizje, slike, vse dela odlično, celo preko večje resolucije, ki jo omogoča ekran na laptopu, vendar pri zagponu filma dobil le črni ekran (btw, delajo in vidijo se celo podnapisi tudi na TV-ju), filma pa nikjer.


Nekdo nekoč je/bi/bo rekle, da so to nastavitve, vendar naj povem, da sem kloniral ekrat, duoal ekran, probal vse, kr mi je padlo na pamet, vendar brez uspeha, gonilniki grafike so menda eni zadnjih, ki sem jih našel mislim da 3.85 z datumom 27.6.2008 - verzija gonilnika 6.14.10.3850...

Kakorkoli, če bi kdo vedel postopek, kje bi ga sam lahko kaj "zasral" oz. postopek preko katerega, bi se video pojavil natv ekranu (ali klonirano ali dual akran), bi prosil da napiše kaj predlaga. oz. če ima/je imel kdo podobne težave...

Hvala

DoND
confused-1.gif
 

DonD

Zelenc'
15. jul 2010
6
0
1
ne ne, to ne bo to, OVERSCAN je samo fukcija da nekaj procentov slike v kotih "odreže" oz poveča sliko na tvju, da "odreže" robove...
to nima s tem nobene veze - gre zato, da na tvju ko gledam namizje racunalnika zaženem iz nekega predvajalnika film oz video in nimam slike oz video se vidi, vendar samo črnina...
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Aja, sliko imaš na latopu in TV istočasno?

Daj samo na eno (v Display Propertis, pa res, kaki Windows imaš? , torej v Display Properties aktiviraj samo en ekran, drugega deaktiviraj; če sta tam sploh dva našteta)
 

DonD

Zelenc'
15. jul 2010
6
0
1
1) če mam v oknu vido, se vse ostalo vidi (namizje recimo)
2) probal na samo "clone ekran" duoal ekran torej podalsanje namizja, - nič se ne odziva
3) na laptopu se vido/film vidi, na TVju ne...
4) win xp prof
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Sem že pozabil kak se imenuje funkcija, če se prav spomnim je Overscan.

Overlay pa res.

Nekatere graficne tega ne znajo, zato je potreben program, ki dekodira video v framebuffer, in seveda dovolj zmogljiv procesor, da se ne zatika. Jaz sem imel prenosnik, ki tega ni znal, overlay je deloval samo na vgrajenem zaslonu.
 

DonD

Zelenc'
15. jul 2010
6
0
1
naceloma z zmogljivostjo laptopa naj nebi smelo biti problemov:

konfig: dual core, 3gb ram, grafika 256(sis)...

še vedno mislim, da je laptop zmozen prikazovanja videa na ta nacin, overlay funkcija pa menim, da ni rešitev - sploh pa ne vem kako bi to komuniciralo preko rgb-ja na lcd tv....
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Overlay deluje tako da vido prikazuje samo na privzetem ekranu. Če imaš dva preko clone, se video vidi le na enem (tvoj primer).

Rešitvi sta dve:
1. v predvajalniku izklopiš overlay. Posledica je lahko da video ne bo tako tekoč.
2. drugi ekran nastaviš kot privzeti. V tem primeru se bo video videl samo na LCD TV, na ekranu pa ne
 

DonD

Zelenc'
15. jul 2010
6
0
1
hey!
ja, druga varianta se mi zdi naceloma dobra moznosta za resitev, ni pa receno da bo delovala...jutri probam , ce ne bo delovalo, bom se naprej morel za kaksne ideje:)))

hvala!
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
uporabiš program ultramon, ki je skoraj must have za delo z več ekrani.
Sem imel na enem starem htpc-ju tudi take težave, s tem programom je začelo vse delat:)

program žal ni free, se ga pa dobi;)
 

DonD

Zelenc'
15. jul 2010
6
0
1
ZIVJO!

Upel resiti zadevo in sicer z privzemom drugega ekrana, povecat resolucijo in predvajat v tem drugem ekranu, ki je prevzet na lcd tv...Hvala vsem za ideje in pomoc!