SIOL -težava z nastavitvami

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
imaš inštalirane gonilnike za adapter/mrežno?



EDIT: če je integrirana poglej če je omogočena v biosih, po defaultu bi morala bit
 
Nazadnje urejeno:

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Uporabniško ime in geslo si si že kreiral (ali pa če ga že imaš) ? Mrežna kartica deluje ?

Potem enostavno pozabiš na tale SiOLov program. Pri XPjih je tako: greš na omrežne povezave, ustvari novo povezavo. Tam izbereš prvo opcijo (vzpostavi povezavo z internetom), potem izbereš drugo možnost (povezavo želim vzpostaviti ročno), potem spet drugo možnost (širokopasovne povezave z uporabniškim imenom / geslom), vpišeš not SiOL, nato še uporabniško ime ter geslo in stvar bi morala delati.
 

wertz

Pripravnik
2. nov 2007
82
0
6
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Uporabniško ime in geslo si si že kreiral (ali pa če ga že imaš) ? Mrežna kartica deluje ?

Potem enostavno pozabiš na tale SiOLov program. Pri XPjih je tako: greš na omrežne povezave, ustvari novo povezavo. Tam izbereš prvo opcijo (vzpostavi povezavo z internetom), potem izbereš drugo možnost (povezavo želim vzpostaviti ročno), potem spet drugo možnost (širokopasovne povezave z uporabniškim imenom / geslom), vpišeš not SiOL, nato še uporabniško ime ter geslo in stvar bi morala delati.

Če naredim takole mi javi napako Error 678 (napako sem poskušal odpraviti na oba možna načina)

http://pomoc.siol.net/nastavitve/adsl/adsl-xp-pppoe/napaka-error-678-i/
http://pomoc.siol.net/nastavitve/adsl/adsl-xp-pppoe/napaka-error-678/

Mislim da ni problem v instalaciji oz. nastavitvah uporabniškega imena ampak v mrežni kartici, ker mi je ne zazna(sem gledal malo v BIOS-ih, vendar nisem našel kakšne uporabne nastavitve
frown-1.gif
)

Mogoče kakšna ideja, kako bi spravil mrežno spet v pogon?

lp
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Poglej pod upravitelj naprav, če imaš tam kakšen rumen vprašaj ali klicaj. Mogoče je treba samo driverje namestit.
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
kot sem že povedal mrežno bo treba nastavit/inštalirat oziroma jo omogočit ...... najbolje da gremo korak po korak ..... povej kako mrežno imaš .... integrirano/na matični plošči?
 

EAN

Pripravnik
6. avg 2007
54
0
6
Poskusi, če še nimaš nastaviti v internet protokolu samodejno pridobivanje IP naslova.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Men je enkrat, ko sem ponesreci sklopil modem, brez da bi prej prekinil povezavo, mi je mrezno kartico disable-lal. Obrnil ze vse situacije, skorajda narocal novo kartico, pal sn pa bolj ponesreci opazil to. Cist preprost popravek v system-u.