Sinhronizacija mailov na vseh napravah

Marezi

Pripravnik
2. jun 2009
296
0
16
Pozdravljeni!

Rad bi dosegel cilj, da bi imel na vseh napravah (prenosnik, desktop, telefon, tablični) maile sinhronizirane. Torej vse prejete, poslane in ostale mape.
Maile imam na linux strežniku. Torej kot mi je znano obstaja samo POP3 in IMAP protokol. Ali je kakšna varianta, da zgoraj omenjeni cilj dosežem ali je to možno le preko MS Exchanga?

Hvala in LP
Marko
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.470
5.467
113
IMAP je rešitev.
cheer.gif


Nastavi tudi, da ti poslana sporočila shranjuje v IMAP mapo.
 

Marezi

Pripravnik
2. jun 2009
296
0
16
Jaz sem pa mislil, da je IMAP samo za prejete maile možen
smile-1.gif


Kje se npr. v Outlook nastavi IMAP za ostale mape? Ali lahko v kolikor še nisem IMAP uporabljal sinhroniziram mape, ki so že shranjene lokalno pri meni?
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.470
5.467
113
Ponovno dodaš račun kot IMAP.

Stara / obstoječa sporočila / mape pa potem samo prestaviš pod ta IMAP račun in ti jih skopira na strežnik.
 

Marezi

Pripravnik
2. jun 2009
296
0
16
Hvala!
Drugače pa če nekaj izbrišem v prejeto mi povsod izbriše kajne?

Kaj pa če kasneje odstranim IMAP račun? Bodo ostali maili, ki so že bili pred tem preneseni preko IMAP?

LP
 

disco

Fizikalc
21. jul 2007
1.102
0
36
Načeloma imajo vsi mail klienti možnost, da izbereš, kaj se zgodi ko izbrišeš sporočilo. Lahko ti pusti na serverju ali pobriše.

Ko izbrišeš račun se načeloma vsi maili pobrišejo in jih moraš, če račun še enkrat dodaš, ponovno prenest. Imaš pa po večini možnost, da ti maile lokalno shranjuje. Za outlook sicer ne vem, Thunderbird pa ima vse to za nastavit.