Singapur

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Konec septembra... prostih bom imela le par dni (4 recimo).

Prosim, če je kdo bil tam, malo lastnih izkušenj glede "must see", javnih prevozov, kaj pojest (kaj razen klasične Malezijske in Kitajske kuhinje),...


Menda je (kljub gosti poseljenosti) zelo zeleno mesto? In hudo drago...pivo 10eur in več menda...
Ne bi rada 4 dni le gledala neke Singapurske visoke tehnologije zadnjih let...se da še kje ujeti kak tradicionalen stari utrip Singapura?

Skratka kaka osebna izkušnja
cheer.gif
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Aja. Pir je v trgovini precej ugoden, po lokalih pa tudi nisem nekaj ekstra plačeval, ne spomnim se, niso bili dragi. Prespal in jedel sem v Geylangu. Vse se je dobilo za 1 ali 2€. In porcijo in pijačo. Hrana je super. Avtobusni prevozi poceni. Metro prav tako. Še hotel v Geylangu je bil ugoden. Nobena stvar se mi ni zdela draga.

Za zanimivost, midva sva šla kar peš skozi park iz Geylanga do centra Marina Bay, čez 10km, zelo lep park in pol po centru. Mislim, da sva ene 20km prehodila vse skupaj, lahko pa še več in se potem peljala z javnim prevozom v hotel.

Botaničnih vrtov si nisva ogledala, mislim, da kaj drugega zelo zanimivega poleg centra in mestnega utripa pa v Singapuru ni. Lepo mesto. Zelo zeleno.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Evo en tri slikce. Ponoči 2, iz parka svojih slik ne bi dajal pa iz centra, pa tudi polno teh slik je na netu:
2451955-sin1.jpg
 

Priponke

  • 2451955-sin1.jpg
    2451955-sin1.jpg
    27,4 KB · Ogledi: 187

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Tole je pa zajtrk. Eden najboljših obrokov. Kitajska klasika. Kar se kulinarike tiče, kar reskiraš, vsega boga od žuželk do sumljivih juh, pač chinastyle. Dobi se klasična riba, po okusu in obliki zelo podobna oradi, odlična, samo naročit jo moraš brez omak, sicer je svašta. Tak je moj okus.
2451958-sin3.jpg
 

Priponke

  • 2451958-sin3.jpg
    2451958-sin3.jpg
    39,4 KB · Ogledi: 192

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
ooo, najlepša hvala za izkušnje!

Zanimivo...ker ko berem popotniške vtise na internetu vsi pravijo kako drago mesto da je to
confused-1.gif

so zgleda vsi jedli in pili na glavnih turističnih ulicah
rolleyes-1.gif


Si naletel mogoče na kak klasičen "Maket place"? Pa to ne mislim trgovine, ampak klasične velike odprte Azijske tržnice
cheer.gif
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Ja in to v samem centru v Marina bay je. Tam sem jedel za ranga 2€. Nisem se pa usedel v kakšno fancy restavracijo. Nama je bilo zelo všeč na ulici med ljudmi. Prav nekaj posebnega. Če vzameš hotel v Geylangu je najceneje (cene se ne spomnim, lahko da ene 30€/noč), klimatizirana sobica z WC-jem za prespat, pa "razgled" na sosednjo hišo polno zunanjih klima naprav. Vse je bilo 1€. Avtobus do nekam, metro do nekam, pir v štacuni (v lokalu se ne spomnim), hrana, nič se mi ni zdelo drago.

Avtobus do Melake, karta pod 10€. Lahko greš na enodnevni izlet
grin1.gif
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.150
2.332
113
Sigurno pojdi na Singapore Flyer. Ne vem če je največje na svetu, je pa zelo visoko, 160-170m. Na vrhu je zelo lep razleg čez celo mesto. Jaz sem bil sicer tam ponoči, ampak je bilo vrhunsko in niti ni zelo drago bilo, se pa žal ne spomnim več koliko. Tudi sicer hrana ni draga, dobiš vse kar se spomniš, tudi evropske restavracije so. Odprtih tržnic je en kup, nisem imel prilike videt nobene, šoping centre pa sem videl skroaj vse, od ultra dragih in renomiranih do čipšit solate, ki niti ni tako zelo poceni. Meni se je razen hrane, vse drugo zdelo precej drago. Verjetno to o 1€ za hrano mogoče drži v kakšni od kitajskih četrti, tam kje pri marina bayu pa sigurno ne.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Sem včeraj že malo kukal na Gmaps, pa nisem našel, sva pa malicala čisto blizu Marina Bay, mogoče 10min peš. Online kart za Melako ne kupovat. Online se samo preko bookinga vzame hotel. Ostalo opravi na ulici, greš na avtobusno postajo in kupiš karto. Sigurno je ceneje.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Nisem siguren, lahko bi bilo pa tole.

Hmm, Gmaps pravi 29 minut peš, vidim, da mi je čas drugače tekel, če sem pravo našel ja. Skratka meni se je zdelo vse skupaj blizu, pa sva hodila cel dan. Vse je zanimivo.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.263
791
113
Večerja za dva v normalni restavraciji v china al pa v little india cca. 20€/os. Pivo 0,5 od 5€ dalje pa do 10€ v bolj poslovnih delih, ceneje ko je happy hour(ki je vsak dan med 6-9 PM, ko kravatarji nehajo delat). Men se je zdel SIngapur zelo drag, totalno umeten in programiran, skratka mesto v katerem ne bi živel, saj imaš vse določeno in predvideno. Ljudje so zatopljeni v telefone, v vlaku neprestano vrtijo sporočila v smislu: če vidite koga ali kaj sumljivega, pokličite policijo (kot severna koreja režim). Mesto ima marsikaj, ampak nič naravnega. Veliko pove že to, da moraš zaslužit vsaj 2k$, da dobiš sploh delovno vizo.