Sezona košnje, kosilnica pa zafrkava

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.145
3.612
113
Marlbor
Lahko kaj sam naredim? Pokosil sem 20m2 brez problema z lanskim bencinom, staro svečko, prva košnja letos. Potem pa crkne. Zamenjam svečko, izlijem stari bencin in nalijem novega, pa ne gre kot bi morala. Pod majhnim gasom lepo prede, ko dam poln gas, začne pokat, jo zaduši in crkne. Škoda mi jo je zavreči, ker jo imam na vikendu, aluminijasto ohišje in nimam problemov z rjo že 15 let.
 

Priponke

  • 20220405_193207.jpg
    20220405_193207.jpg
    1,8 MB · Ogledi: 170

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.748
-443
113
prvo pravilo zimovanja - spomladi vedno najprej svez bencin notri. ali se bolje, nafilat poln tank, in ga spomladi spraznit in svezega notri.

jest bi jo pustil, da laufa na nizkih obratih, da se mal spucajo kanali. zdej ti je pobral tiste usedline v tanku in frgazerju in je vse zapacano...

drugac ima pa vsaka vas kaksnega mojstra za motorje in takele stroje...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.948
5.630
113
Tecumseh motor.....?

Maš ferg na šalčko....odšravfaj....spucaj sfinjarijo vn.... Mogoče še dizo v sredini če špricnes z wd40 al pa brakecleanerjem pa sestaviš nazaj

Med tank in ferg daj vmes kak filter bencina! Ker si lenčina in kosiš z starim gorivom...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.948
5.630
113
Pa ko boš šalčko dol dajal....pazi na plovec iglo in štift ki to drži....

Prej si oglej kako je pistavljeno preden tisto razdiras
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
S predhodnimi odgovori se popolnoma strinjam, preveri pa tudi zračni filter! Se spomnim soseda lani (sredi sezone), ko sem od daleč slišal da nekaj ni ok. Honda; pokalo kadilo zgubljalo moč - preden sem prišel do njega je že 5x crknila. Sem posodil svojo, njegovo pa potem hitro "začasno" poštimal - filter zraka je bil zabit. Naslednji dan z novim je delala kot nova. Kot so ti pa že napisali - star bencin, glede na sliko pa še bolj verjetno rja. Če je zunaj, je tudi znotraj :) .
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.948
5.630
113
Tank je plastičen...

Tko da.... Ali smeti iz kante....odmrla trava okol motorja itd svijjarija ki pade notri ko tankaš...

Ali pa interna korozija ferga.....lahko tudi star bencin...ko se pokvari posuši pusti za, sabo usedline/bele kristalcke
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.259
1.891
113
S predhodnimi odgovori se popolnoma strinjam, preveri pa tudi zračni filter! .
Če je olje cca OK, bencin tekočega letnika...je naslednja stvar, ki je rada (povsem) zapacana zračni filter.

Odstrani ga, očisti in probaj, če bo kaj drugače (jaz sem ga zamenjal, ker je bil kaput...sem dal kot nadomestek 'peno' ki se uporablja pri filtrih v akvariju ;) ).
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
S predhodnimi odgovori se popolnoma strinjam, preveri pa tudi zračni filter! Se spomnim soseda lani (sredi sezone), ko sem od daleč slišal da nekaj ni ok. Honda; pokalo kadilo zgubljalo moč - preden sem prišel do njega je že 5x crknila. Sem posodil svojo, njegovo pa potem hitro "začasno" poštimal - filter zraka je bil zabit. Naslednji dan z novim je delala kot nova. Kot so ti pa že napisali - star bencin, glede na sliko pa še bolj verjetno rja. Če je zunaj, je tudi znotraj :) .
Da je ni red bull dizajniral?
 
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX in Samojed