Set za popravilo pnevmatik

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Ne najdem teme, kjer sem spraševal po njemu...pa odpiram novo temo - mogoče si ga bo še kdo zaželel.

Končno sem tudi jaz prišel do njega..je pa stvar tako majhna (velikost dlani) da bi bilo že skoraj pregrešno, da si ga človek ne bi omislil ...me zanima če ta CO2 (zadostno) deluje tudi na avtomobilski pnevmatiki

. (sploh ko ti enkrat guma spusti in se malo zamisliš)
1008382-Slika430.jpg
 

Priponke

  • 1008382-Slika430.jpg
    1008382-Slika430.jpg
    52,9 KB · Ogledi: 1.166

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.828
10
38
Stara Bučka
To se dobi tudi v Luisu. Komplet je v lični torbici, stane pa, mislim da okoli 15€. Dodatne bombice lahko dokupiš v trgovinah s kolesarsko opremo. To zadevo večkrat uporabim na ATVju, kjer porabim dve bombici za polnjenje pnevmatike.

Kaj so tisti obročki na zgornjem delu gornje slike?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Dobil sem...tako da, kak je cena ne bi vedel...lahko se pa pozanimam, če je kak interesent.
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.828
10
38
Stara Bučka
Hvala, ampak imam znanca, ki ima trgovino s kolesarsko opremo in mu grem včasih kaj porihtat računalnik. Mimogrede pa še kakšno bombico odnesem. Za par let imam mir
cool-1.gif
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.828
10
38
Stara Bučka
Poiščeš luknjo, vzameš tisto spiralasto zadevo in jo očistiš. Lepilo naneseš v in okoli luknje, tisti rjavi trak prerežeš na pol in ga vtakneš v uho igle. Potisneš konico igle s trakom v luknjo, tako da rjavi trak še malenkost gleda iz luknje. Izvlečeš iglo, trak mora ostati v luknji, ostanek, ki gleda iz gume pa odrežeš. Počakaš nekaj minut in napumpaš gumo. Če luknja še ni zatesnjena, postopek ponoviš še enkrat. Prvič ne priporočam krajšanja traku. Ko nabereš izkušnje, dobiš občutek, kako globoko je potrebno potisniti iglo, da trak opravi svoje delo, pa še za dvakrat ga imaš.
 

dobovsek

Fizikalc
27. nov 2008
1.121
1
36
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Citat:
Uporabnik Drago pravi:
Spreja nisem nikoli uporabljal, se mi pa zdi, da je guma, zakrpana s sprejem, samo še za v kanto.
Kaj s tem setom popravljena pa ni??
confused-1.gif

sam sem se s prejšnjim avtom vozil še skoraj eno leto s tako popravljeno pnevmatiko. je stric iz AMZSja rekel da dobr drži.
In pred kratkim sem srečal zdajšnjega lastnika, ki ima še kar to gumo na avtu
torej? očitno drži..ali pa je sreča
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:

Kaj s tem setom popravljena pa ni??
confused-1.gif

Po takem flikanju so normalno voziš do izrabe gume.

(te injekcije smo imeli mi pri avtu že kakih 25 let nazaj..in vem, da je foter ob gumidefektu zakrpal s to 'injekcijo' (le da je takrat ni dajal napol ampak je celo porinil noter, ter nato kompleten ostanek odrezal) in se je potem ta gum vrtela do res bridkega konca...le takrat si moral imeti tlačilko oz. priti nekje do nje.)
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.828
10
38
Stara Bučka
Res, tole drži kar dobro. Na mojem predprejšnjem ATVju sem vsaj trikrat tako zakrpano gumo izrabil do konca.

Tole okoli rezanja je verjetno moja pogruntacija. Ne vem, če še kdo tako dela. Na pol jih dajem zato, da je za dvakrat. Je pa res, da moraš vedeti do kje jo moraš poriniti. Če to večkrat delaš, hitro ugotoviš, da je možno tudi prišparati (pa nisem škrt
smile-1.gif
) Razlog je verjetno v tem, da ko imaš nekje bogu za hrbtom gumidefekt, v kompletu dve gumici, eno porabiš, nato pa razmišljaš, kako boš rešil situacijo, če pride še do drugega, tretjega ... defekta.
 

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Pred kratkim sem predrl gumo in sem kasneje spraševal vulkanizerja glede krpanja moto gumic in je rekel, da sploh ne ali pa najraje ne. Rekel je, da samo, če pozna človeka in, da ta ne bo kasneje kompliciral oz., če podpiše, da prevzema odgovornost.

Moj pribor za krpanje pa je sestavljen iz dodatka na zavarovalni polici, in se imenuje asistenca plus za katero sem doplačal nekaj manj kot 9€ in zajema še kaj drugega kot samo predrto gumo.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

To je res, na motorju se ni za "špilat". Popravilo je lahko samo začasno, naj ti ne bo škoda tistih 100EUR+ za novo gumo.

Jaz sem tudi imel pred časom v zadnji gumi žebljiček, ki sem ga komaj opazil ob pregledu zadnje gume. K sreči je ni predrl, se je samo prečno zaril v profil.

Torque_monster: s polico ne moreš zakrpati, če greš kam v kako "vukojebino"
smile-1.gif
, tako pribor za silo ne bi bilo slabo vzet poleg.