Sesalec

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Normalen pogovor ima raven hrupa okoli 60dB

verjetno niti ne ve, po kaki skali grejo teli decibeli :)

 

Priponke

  • decibel-scale.jpg
    decibel-scale.jpg
    47,8 KB · Ogledi: 174

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Te skale so tako tako. Vsak se malo drugače pogovarja. Pa tudi vsaka klima malo drugače dela, tudi odvisno na kateri moči.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Spet, vsakemu svoje. Enkrat večji znesek za malo (zate konkretno) tišji sesalec za tistih nekaj minut...
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Spet, vsakemu svoje. Enkrat večji znesek za malo (zate konkretno) tišji sesalec za tistih nekaj minut...

Sam sem kupil Electrolux Ultra Silencer green, še tisto prvo verzijo. Imam ga sedaj cca 11 let, kupil pa sem ga, ker sem lahko sesal kadarkoli, brez da bi sosedje slišali turbino, še bolj pa zarad otrok, ker sem ga uporabljal za pucanje nosa.

In mi še danes ni žal, da sem dal takrat cca 200 za njega. Močan je pa toliko, da mi je dobesedno prilimal edini "podmetač", ki sem ga imel takrat doma.
 
  • Všeč mi je
Reactions: steni

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Imam tega Miele,že tretje leto.In mi ni žal vsakega centa za njega.Danes,je še vedno fuul močen kot prvi dan.Pred njim,sem imel Siemensa,ki je po 2 letih zgubil na moči.In sem takrat uzel najboljšega,in odštel za njega 350 eur.Tale je pa mercedes.Pa ne me spet napadat,da Miele hvalim itd.Ampak,sesalec je res TOP.Ima tud globinsko krtačo.Kar lahko razvidiš po slikah.Res je vrhunski in fuul močan.Že na srednji moči,se orng prilepi na tla.Če daš na fuul...skor ne moreš sesat.Tud,če je vrečka polna,on vseeno vleče in sesa brez ovir.Res ti ga priporčam.Ne bo ti žal.:zmaga::zmaga::zmaga:


Še en glas za tega Mieleta. Imamo ga cca. 8 let, takrat se še ni imenoval C3. Na max moči ga praktično ne uporabljamo, veliko večino časa je nekje na sredini in je več kot dovolj moči. Kupljen je bil še v času, ko smo imeli mačka in smo rabili roto krtačo. Sedaj sesamo parket in ploščice, tako da smo dokupili še XL krtačo, ki je za takšne površine luksuz.

Glede glasnosti ne vem, kako se primerja z ostalimi modernimi, je pa dosti tišji od prejšnjega Gorenjevega sranja... Zagotovo ni ravno najtišji, se pa pri tej manjši moči da normalno pogovarjat.

Malo plusev in...hm...minusov...
+ kompaktna, robustna izdelava
+ guma na robovih ohišja ne barva sten
+ enostavnost priklapljanja in odklapljanja priključkov
+ moč - kot sem omenil, se niti enkrat ni zgodilo, da je ne bi bilo dovolj
+ močne, kvalitetne vrečke. Zdržal je tudi lažja gradbena dela v stanovanju :evil: Poleg tega se polna vrečka (kot omenjeno zgoraj) sploh ne pozna na performansah.
+ avtomatično navijanje kabla, ki DELUJE. Vedno, povsod in v prvem poskusu. Niti ene intervencije še ni rabil. ;) Aja...pa 74m2 stanovanje posesam brez da menjavam vtičnice :zmaga:

- ajde, če že moram...mogoče je minus to, da ga nismo kupili prej :)

V glavnem...po osmih letih je z izjemo nekaj prask na ohišju popolnoma takšen, kot prvi dan uporabe. Takrat je bila cena cca. 320€, zdaj se ga pa dobi pod 300€.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Še en glas za tega Mieleta. Imamo ga cca. 8 let, takrat se še ni imenoval C3. Na max moči ga praktično ne uporabljamo, veliko večino časa je nekje na sredini in je več kot dovolj moči. Kupljen je bil še v času, ko smo imeli mačka in smo rabili roto krtačo. Sedaj sesamo parket in ploščice, tako da smo dokupili še XL krtačo, ki je za takšne površine luksuz.

Glede glasnosti ne vem, kako se primerja z ostalimi modernimi, je pa dosti tišji od prejšnjega Gorenjevega sranja... Zagotovo ni ravno najtišji, se pa pri tej manjši moči da normalno pogovarjat.

Malo plusev in...hm...minusov...
+ kompaktna, robustna izdelava
+ guma na robovih ohišja ne barva sten
+ enostavnost priklapljanja in odklapljanja priključkov
+ moč - kot sem omenil, se niti enkrat ni zgodilo, da je ne bi bilo dovolj
+ močne, kvalitetne vrečke. Zdržal je tudi lažja gradbena dela v stanovanju :evil: Poleg tega se polna vrečka (kot omenjeno zgoraj) sploh ne pozna na performansah.
+ avtomatično navijanje kabla, ki DELUJE. Vedno, povsod in v prvem poskusu. Niti ene intervencije še ni rabil. ;) Aja...pa 74m2 stanovanje posesam brez da menjavam vtičnice :zmaga:

- ajde, če že moram...mogoče je minus to, da ga nismo kupili prej :)

V glavnem...po osmih letih je z izjemo nekaj prask na ohišju popolnoma takšen, kot prvi dan uporabe. Takrat je bila cena cca. 320€, zdaj se ga pa dobi pod 300€.
Midva že vema...kaj je vrhunski sesalec.Po 8 letih delovanja,lahko vidiš da nisi kupil mačka v žaklju.Ampak sesalec...ki se mu res lahko reče, da je sesalec...in ne kr nekaj :zmaga::zmaga::zmaga:
 
Midva že vema...kaj je vrhunski sesalec.Po 8 letih delovanja,lahko vidiš da nisi kupil mačka v žaklju.Ampak sesalec...ki se mu res lahko reče, da je sesalec...in ne kr nekaj :zmaga::zmaga::zmaga:


daleč najboljša zadeva je igea, proizvajalec gisowatt. tisto je neuničljivo. je pa precej zoprno za vsakodnevno uporabo. Mi jo mamo doma staro po moje ene 20 let, dela kt prvi dan