Sesalec

mistique

Guru
16. jun 2009
13.093
895
113
Emona / Carnium
Kupujem sesalec in nimam pojma kako naj se lotim. Edino kar vem je, da je budget cca. 300 EUR :)

Zanima me, kaj je za vas pomembno?
Katera oz. kakšna naj bo:
- krtača,
- moč sesanja,
- način delovanja (vrečka/voda),
- znamka,
- oblika (metla/klasična oblika)?

Gledal sem ta Bosch-ev model. Zanimiva se mi je zdela tudi Rowenta , ampak se bojim, da gre za marketinški nateg :oops1:
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.266
113
Teh dodatkov, ni da jih ni.
Gledam na energetski razred. Ja, na energetski razred
Slabši energetski razred, boljše vleče in sesa. Taktiko uporabil pri zadnjih 3 sesalcih v 5 letih. Ženske so mi rekle, da sem glavni.
Gledam na univerzalne vrečke, brez vode
Gledam na dolg električni kabel.
Gledam na tazga, ki ga vlečem za sabo (Bosch), ne tiste metle .
Gledam, da ima elektronsko! regulacijo (čeprav je vedno na max)
Šele na koncu pogledal. Ja BOSCH!! (glej el. kabel!!)

to je moje mnenje, ki ne izraža mnenja drugih posameznikov ali skupin. oglas ni promocija ali reklamno sporočilo!
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA in Garfildd

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
Ksz

nisem expert za sesalce, mi je pa slo pri vseh na zivce njihovo dretje.

kupil sem tegale. Skoraj neslisen, suho posesa vse, nastavki so.
vec ne rabimo.

 
  • Všeč mi je
Reactions: steni

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja - ni kaj, špica med sesalci.
Sicer so sedaj moderni baterijski, ampak stari Dyson na žnuro je zakon, novi pokončni baterijski pa tudi. Cena pa je kaka je, zobe stisneš in kartico potegneš, ali pa kitajsko kopijo z bangooda za pol cene in malo slabšim delovanjem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mistique

guardy

Guru
3. avg 2007
8.390
959
113
Obišči stran
Ja - ni kaj, špica med sesalci.
Sicer so sedaj moderni baterijski, ampak stari Dyson na žnuro je zakon, novi pokončni baterijski pa tudi. Cena pa je kaka je, zobe stisneš in kartico potegneš, ali pa kitajsko kopijo z bangooda za pol cene in malo slabšim delovanjem.

No ja, bojda so tanovi kitajci precej močnejši od dysona... ampak primerjati oba pa še nisem imel šanse :)
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.836
113
na temni strani lune
Mi imamo Xiaomijevega Jimmy 85 pro sedaj cca 2 meseca (baterijski sesalec). Od nakupa letega, je "primarni" philips obležal v omari. Smo ga zmontirali v kuhinji zraven hladilnika in od takrat klasike ne uporabljamo več. Vzameš, posesaš, odložiš. Po vsakem obroku okoli mize in 1x dnevno cca 90m2 stanovanja (imamo črnega mopsa, kateri rad pušča dlako). Stanovanje je pokrito z laminatom in ploščicami.

Baterija bi zdržala 2x površino. Moj filing je, da je bil nakup super.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.116
444
83
Jaz imam to zgoraj linkano rowento. Je drugače super (močna in tiha), a pol leta za tem sem kupil robotskega in od takrat tega na kabel privlečem na plano 1x na mesec ali še to ne. Če bi kaj dobil za njega bi ga prodal in zraven rajši kupil enega baterijskega (dyson/xiaomi), se mi zdi tole najboljša kombinacija.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

mistique

Guru
16. jun 2009
13.093
895
113
Emona / Carnium
Ja - ni kaj, špica med sesalci.
Sicer so sedaj moderni baterijski, ampak stari Dyson na žnuro je zakon, novi pokončni baterijski pa tudi. Cena pa je kaka je, zobe stisneš in kartico potegneš, ali pa kitajsko kopijo z bangooda za pol cene in malo slabšim delovanjem.

Gledam pokončne, baterijske in me zanima, če V8 vleče zadosti dobro (tepih, povrišne v avtu) al je treba kredo vzet za v11?

p.s. saj se razbere, da imam slabe izkušnje z metlami (Electrolux ipd.) ? :)
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.030
75
48
Kupujem sesalec in nimam pojma kako naj se lotim. Edino kar vem je, da je budget cca. 300 EUR :)

Zanima me, kaj je za vas pomembno?
Katera oz. kakšna naj bo:
- krtača,
- moč sesanja,
- način delovanja (vrečka/voda),
- znamka,
- oblika (metla/klasična oblika)?

Gledal sem ta Bosch-ev model. Zanimiva se mi je zdela tudi Rowenta , ampak se bojim, da gre za marketinški nateg :oops1:
Imam tega Miele,že tretje leto.In mi ni žal vsakega centa za njega.Danes,je še vedno fuul močen kot prvi dan.Pred njim,sem imel Siemensa,ki je po 2 letih zgubil na moči.In sem takrat uzel najboljšega,in odštel za njega 350 eur.Tale je pa mercedes.Pa ne me spet napadat,da Miele hvalim itd.Ampak,sesalec je res TOP.Ima tud globinsko krtačo.Kar lahko razvidiš po slikah.Res je vrhunski in fuul močan.Že na srednji moči,se orng prilepi na tla.Če daš na fuul...skor ne moreš sesat.Tud,če je vrečka polna,on vseeno vleče in sesa brez ovir.Res ti ga priporčam.Ne bo ti žal.:zmaga::zmaga::zmaga:

 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.390
959
113
Obišči stran
Imam tega Miele,že tretje leto.In mi ni žal vsakega centa za njega.Danes,je še vedno fuul močen kot prvi dan.Pred njim,sem imel Siemensa,ki je po 2 letih zgubil na moči.In sem takrat uzel najboljšega,in odštel za njega 350 eur.Tale je pa mercedes.Pa ne me spet napadat,da Miele hvalim itd.Ampak,sesalec je res TOP.Ima tud globinsko krtačo.Kar lahko razvidiš po slikah.Res je vrhunski in fuul močan.Že na srednji moči,se orng prilepi na tla.Če daš na fuul...skor ne moreš sesat.Tud,če je vrečka polna,on vseeno vleče in sesa brez ovir.Res ti ga priporčam.Ne bo ti žal.:zmaga::zmaga::zmaga:


Dokler ni podatka o glasnosti sklepam, da se dere kot turbina in je ne hvala.

Sesalec v prvi vrsti ma da je "tih", nato pa vse ostalo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: steni

guardy

Guru
3. avg 2007
8.390
959
113
Obišči stran
Ti si pa pravi. V prvi vrsti ima, da sesa. Potem lahko, da je tiho. Kaj ti koristi, da je neslišen, če je tudi neuporaben?

In kdo je rekel, da ne dobiš tihih sesalcev, ki sesajo?





ipd...
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Mi imamo zaradi psa Vorwerka, vendar je dosti nad budgetom in tudi tih ni ravno. Vleče pa nenormalno dobro.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.093
895
113
Emona / Carnium
Vorwerk sem imel in nimam nekih pripomb, razen na ceno novega. Se dobijo tudi rabljeni, vendar so še vedno izven budgeta.
Mogoče po vseh teh letih spoznam, zakaj je cena takšna, kot je. :D