senzorska solarna svetilka

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
zdravo,

za potrebe osvetljevanja dvorišča (velikost "za 4 avte + dovoz") iščem solarno senzorsko svetilko. Montiral bi na cca 2,5m visoko škarpo, želja je, da se mi vklopi, ko zapeljem na dvorišče. Zadeva mora biti dovolj svetla (poskusil sem z nekim 800lm reflektorjem - pa je bolj smeh kot reflektor)

gledal sem nekaj takega - moči pomoje dovolj - problem, ki ga najbrž imam je, da mora biti montirano prcej visoko, da senzor zazna
take zadeve so bolj kot ne igrača (300 lm)

ne more biti na elektriko, bo na odprtem (torej dež/sneg).. iščem pomoje dve luči .. budget - 200€ (skupaj)

ima kdo kakšne izkušnje/priporočila?
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Narocil tole - pa da vidmo
Si že dobil? Me prav zanima, koliko to sveti in koliko slabega vremena zdrži. Potrebujem nekaj podobnega za dvorišče.
Seveda je trajanje delovanja odvisno od kopice dejavnikov. Ogromno je pa razlike od postavitve solarnega panela. Imam recimo dve enaki solarni kameri. Ena ima boljšo osvetlitev, druga slabšo (samo dopoldansko, ki pa je v teh jesenskih dneh praktično ni). Tista z boljšo osvetlitvijo ima napolnjenost 100 %, tista s slabšo pa je že nekaj dni nedosegljiva.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Si že dobil? Me prav zanima, koliko to sveti in koliko slabega vremena zdrži. Potrebujem nekaj podobnega za dvorišče.
Seveda je trajanje delovanja odvisno od kopice dejavnikov. Ogromno je pa razlike od postavitve solarnega panela. Imam recimo dve enaki solarni kameri. Ena ima boljšo osvetlitev, druga slabšo (samo dopoldansko, ki pa je v teh jesenskih dneh praktično ni). Tista z boljšo osvetlitvijo ima napolnjenost 100 %, tista s slabšo pa je že nekaj dni nedosegljiva.
Nism se.. kao 15.12.. ne vem kaj meckajo.

Po podatkih mora tole “trgat” (3500lm naj bi bilo 200W+ klasike), glede svetlobnih celic - kar sem gledal lahko zadevo tudi polnis preko USB - bom pac 1x na teden dol snel pa dopolnil.. rabim tudi sam za na dvorisce - da se vsi pripeljemo in parkiramo (torej bo gorela parkat na vecer - to more zdrzat).
Bomo vidl - kitajc pac.. ce ne bo ok - gre pa nazaj
 
  • Všeč mi je
Reactions: krava

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
ok tkole - danes dobil paket.

+ ko se prižge je zadeva svetla, sem jo približno obešal po dvorišču - pomoje bo OK.. montiral bom 2-3
+ niti ni tako "kitajsk" narejena (recimo robovi so točni, kar sem po rokah "valjal" še nič ni popustilo)
+ zadeva se lahko polni preko USB

- zadeva ima eno tipko.. ki v različnih kombinacijah pritiskanja/držanja preklaplja med 3 načini delovanja (senzor on/off .... senzor on / dimmed.... gori ko pade mrak?). Navodilo je sicer v parih jezikih - a skopo in mal konfuzno
- pri USB vtikaču ima zadaj rdečo ledico.. še čakam al bo ugasnila/postala zelena.. skratka pojma nimam kdaj je to polno

? občutljivost senzorja.. trenutno moram priti prcej blizu.. je pa res, da je v navodilih piše, da je treba montirat na višino 2-3m.. testiral sem pa na "dobr meter"

sumasumarum:
- dve lučke recimo, da sta vredne 45€. ob pogoju, da še kaj naročiš in si s tem zbiješ strošek poštnine
 
  • Všeč mi je
Reactions: ericks in krava

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Pri nas so na del javne ceste sedaj na zimo dali solarne lučke kakih 50+ metrov narazen. Sedaj lahko vsak pešec dve do tri ure po sončnem zahodu vidi, kje so lučke. Potem pa je konec veselja, ker se na oblačen zimski dan ne nabere prav veliko energije. Najbrž je to namen javne razsvetljave. Vsekakor jim je treba čestitati, prehudega svetlobnega onesnaževanja ni.
Če bi dal dve ali tri skupaj na dvorišče, bi se po mojem že nekaj malega poznalo in bi lahko videl mačko, ki prečka dvorišče. Nekaj bi bilo.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
posipavam se s pepelom... sel sem prodrobneje brat navodila :p

Tista "ena tipka" - deluje čist OK.. ob predpogoju, da je soncna celica v temi/pokrita.. zgleda lahko luč "programiraš" samo v čisti temi..
 
  • Všeč mi je
Reactions: krava

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
ok tkole - danes dobil paket.

+ ko se prižge je zadeva svetla, sem jo približno obešal po dvorišču - pomoje bo OK.. montiral bom 2-3
+ niti ni tako "kitajsk" narejena (recimo robovi so točni, kar sem po rokah "valjal" še nič ni popustilo)
+ zadeva se lahko polni preko USB

- zadeva ima eno tipko.. ki v različnih kombinacijah pritiskanja/držanja preklaplja med 3 načini delovanja (senzor on/off .... senzor on / dimmed.... gori ko pade mrak?). Navodilo je sicer v parih jezikih - a skopo in mal konfuzno
- pri USB vtikaču ima zadaj rdečo ledico.. še čakam al bo ugasnila/postala zelena.. skratka pojma nimam kdaj je to polno

? občutljivost senzorja.. trenutno moram priti prcej blizu.. je pa res, da je v navodilih piše, da je treba montirat na višino 2-3m.. testiral sem pa na "dobr meter"

sumasumarum:
- dve lučke recimo, da sta vredne 45€. ob pogoju, da še kaj naročiš in si s tem zbiješ strošek poštnine
Pri USB polnjenju rdeča ledica ali ugasne ali pa se spremeni v zeleno. Prva varianta je malce cenejša. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Ja sej sm jest tud tko nekak pricakoval.. polnil sem cca 3h.. je bilo se zmer rdece.. bom dal jutr dlje.