Sej vem spet prenosnik ampak tokrat Lenovo

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
Takole v roku enega tedna imam namen kupiti prenosnik. Proračun max 1000 eur raje manj. Nekako sem se najbolj ogrel za Lenovo 3000 N200 T7250 TY2BNZY ,ki pa ima takšne lastnosti:

Procesor: Intel Core2 Duo Processor T7250 2.0 GHz
Spomin:2X 1 GB PC5300 DDR2 SDRAM
Trdi disk 160 GB Serial ATA - (5400 RPM)
Grafika: NVIDIA GeForce Go 7300, 256MB VRAM
Zaslon: 15,4" TFT WSXGA 1680x1050 + KAMERA
Optična enota: : DVD Recordable (Dual Layer)
Mrežna kartica – 10/100, modem - 56K V.92
Priključki: 4x USB 2,0, S-Video out, RJ45, RJ11, IR, IEEE 1394, monitor, slušalke, mikrofon, 4-1 Multi-card Reader (SD/MMC/MS/XD)
Razširitve: USB Port Replicator (opcijsko)
Operacijski sistem: VISTA HOME PREMIUM
Čitalec prstnih odtisov
Bluetooth
Brezžična povezava Intel 802.11n
Slovenska tipkovnica
Li – Ion baterija 6 celična
Teža 2.87 kg
Garancija 1 leto (fizične osebe 2 leti z izpolnjenim zahtevkom, ki
je priložen ob prenosniku)

Me pa zanima ali ima kdo kakšne izkušnje z to serijo notesnikov, so mogoče zelo pokvarljivi in slabo sestavljeni (sam še nisem videl prenosnika v živo) ali se splača nakup glede na kvaliteto in vgrajene komponente ali priporočate raje kaj drugega.
 

Smile

Pripravnik
10. sep 2007
67
0
6
jaz sem lani kupila lenova 3000 N100 1,73GHz (TY0FSVM) in moram reč da sem ful zadovoljna.
 

pisatelj

Pripravnik
14. nov 2007
172
0
16
Tega notebooka sicer ne poznam ampak so mi pa stri stvari padle v oci:
- teza: ce ga nameravas kaj veliko okoli nositi potem je to pretežka zadeva
- garancija: OBVEZNO dokupi vsaj 3 letno garancijo. Iz prve roke ti lahko povem da ti ne bo zal!!!
- graficna: v kolikor bo notebook uporabljen za "office use" in na njem ne bos igral igrc, pol je to cisto odvec. Taksna graficna kartica ti bo samo bolj kurila baterijo in notesnik bo glasnejsi (graficna se ponavadi fajn greje in zato morajo ventilatorji bolj laufat).

Aja pa da ne pozabim. Pravis da notesnika se nisi vidu v zivo. Mocno ti priporocam da ga pred nakupom gres nekam pogledat in ga primes v roke (notebook da ne bo pomote). Verjetno tud avtomobila/kavca/hise ne bi kupil brez da bi si ga prej ogledal v zivo?

Kar pa same kvalitete tice... eni pravjo da odkar je Lenovo da se obcutno pozna poslabsanje kvalitete. Kej vec ti bo tuki lahko povedal ksn Lenovo user. Naceloma pa imamo v SLO zelo fajne zakone, ki scitijo potrosnike, tko da ce bi ti zadeva kaj nagajala samo gasa na servis.
 

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
Pred nakupom bom itak šel pogledat prenosnik v živo saj na blef ne mislim kupovat saj je to kar nekaj denarja. Bo pa vejetno podaljšana garancija na 6 let (se zgodi - big bang varjanta).Sprašujem pa zato, da nekak dobim vtis ali je to sploh vredno nakupa ali ne. Prenosnik se bo uporabljal večinoma kot zamenjava za namiznega in ga bom bolj malo okrog nosil uporabljal pa gabom večinoma za internet, office varjante, ogled filmov, poslušanje muzike včasih pa tudi za kakšno igro zato ločena grafična.

Mogoče ima kdo kakšen predlog in dobre izkušnje od drugih proizvajalcev. Meni oblikovno sedejo tudi toshibe sam jih ne poznam.
 

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
Sem glih danes gledu tega Hp-ja v merkurju in bi bla dobra zamenjava za lenovo pa še cenejši je edino kaj me malo moti je integrirana grafična no pa saj se tud s to grafično lahko zaigra kakšno igro v stilu NFS.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik ivi pravi:
Sem glih danes gledu tega Hp-ja v merkurju in bi bla dobra zamenjava za lenovo

ne se hecat
ne-ne-1.gif
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.722
145
63
Meni je pri Lenovo všeč, ker ima lučko nad tipkovnico tako, da je možno delat tudi v mraku in temi.

lp
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Citat:
Uporabnik pisatelj pravi:
Kar pa same kvalitete tice... eni pravjo da odkar je Lenovo da se obcutno pozna poslabsanje kvalitete. Kej vec ti bo tuki lahko povedal ksn Lenovo user. Naceloma pa imamo v SLO zelo fajne zakone, ki scitijo potrosnike, tko da ce bi ti zadeva kaj nagajala samo gasa na servis.

Še ena Lenovo uporabnica (sicer modela R61) in nimam nobene pripombe na kvaliteto, res priporočam, in tako kot je še en omenil, tista lučka za temo res prav pride,..je res malo bolj kompakten, mogoče na uč ne nekaterim ne najbolj všečen, samo jaz sem s kvaliteto izredno zadovoljna..
 

motoristic

Fizikalc
18. avg 2007
1.309
18
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Grisbi pravi:
Citat:
Uporabnik pisatelj pravi:
Kar pa same kvalitete tice... eni pravjo da odkar je Lenovo da se obcutno pozna poslabsanje kvalitete. Kej vec ti bo tuki lahko povedal ksn Lenovo user. Naceloma pa imamo v SLO zelo fajne zakone, ki scitijo potrosnike, tko da ce bi ti zadeva kaj nagajala samo gasa na servis.

Še ena Lenovo uporabnica (sicer modela R61) in nimam nobene pripombe na kvaliteto, res priporočam, in tako kot je še en omenil, tista lučka za temo res prav pride,..je res malo bolj kompakten, mogoče na uč ne nekaterim ne najbolj všečen, samo jaz sem s kvaliteto izredno zadovoljna..

tvoj je THINKPAD je malo bolj kvalitetno narejen od prej omenjenga (pa čeprav R serija). Bi se tudi sam raje odločil za lenovo kot HP. Se doma valja še en R52 in T43 - delata ko šus
aplauz.gif
 

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
Vidim, da nekateri še kar odgovarjate na vprašanje, ki je bilo zastavljeno že kar nekaj časa nazaj.
Situacija je takšna, da je ta lenovo že kakšna dva meseca v uporabi pri nas doma in dela odlično ampak vseeno hvala za vašo pomoč.