Še pomnite, tovariši

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.919
3.739
113
Ljubljana
hmpg.net
Vsak uboj bi moral biti procesiran. Sicer po uradni poti in z ustreznimi dokazi, kar bi naredilo več koristi kot samo pisanje.

Ker če gledamo slovensko zgodovino bi rad izpostavil Valjhuna, sina Kajtimara, ki je pobil Slovence, da bi z njihovo krvjo prelito napolnil jezéro. On je bil začetnik tega gibanja, da Slovenec že mori Slovenca, brata.
Tudi njega na pranger.

Mimogrede leto 2021? Mamo kaj?
Al bomo bili tak kot On, ki vedno ve kam veter piha, Kam je in kam še bo, Rad spomine tudi obuja, Na čase, ko ga še ni bilo. Sicer pa rad v stvari se spušča O katerih nič ne ve In ker te so zelo pogoste Mu vsaj to od rok gre

17
 
  • Všeč mi je
Reactions: blazek33 in McGiver

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.781
1.460
113
42
Najprej pišete kako je treba gledat naprej pol se pa kregate o drugi svetovni vojni...
Meni so prababico in strica ubil Nemci zaradi domobranskega izdajalstva pa ne jokam to na forumu vsake 10 min.

Nevem zakaj nebi obujal lepe spomine na slovensko državo. Se vedno je bilo 95 posto folka za Slovenijo in prav je tako.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi, jest5 in sad

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.161
3.173
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Če bi bila ta Slovenija potem država državljanov z večjo narodno zavestjo ter pripadnostjo in ne bi bili tako kot zdaj Jugoslavija v malem potem ne bi bilo neke škode :p

Narodna zavest pri Slovencih? Dobra šala... Naj sosedu crkne krava, pa da mam boljši avto in večjo hišo od njega - to JE Slovenija...
Pa pljuvanje in sovraštvo do vseh priseljencev, pa ni važno, ali so iz Evrope, ZDA ali pa izpod Kolpe...
Tako mlatimo po Hrvatih, ampak, oni imajo res narodno zavest. Mogoče jih pa večina Slovencev zato sovraži, ne vem...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.533
14.140
113
Ne mešat fovšije in privoščljivosti z narodno zavestjo ;) Se pa strinjam v prvem delu, da je narodna zavest pri Slovencih oz. v Sloveniji na splošno zgolj šala. In drugače tudi ne more biti po vseh teh desetletjih pranja z bratstvom i jedinstvom, državljanska vzgoja pri nas je že dolgo časa ne na nuli ampak v minusu.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.161
3.173
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
In kaj naj naredi(mo), oziroma kdo lahko to spremeni, pa kdaj, pa kako, pa... saj veš, kaj mislim... :sprasujemse:
Edit: no, pa narodna zavest tudi pomeni, da si s sosedom prijatelj, da si pomagata, ker sta oba "tam", ne pa...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.533
14.140
113
Uf, zdaj na tej točki kjer smo je to pomoje že resen in težko rešljiv problem. Tudi, če nekako izbrišemo razne razdiralne scene (ala partizani, domobranci in vse ostalo sranje) in se nekako dejansko poenotimo kot narod potem še vedno ne bo to to kajti zdaj je tu nova doba, doba multikulturalizma, še večjega mešanja vsega možnega kot kadarkoli do sedaj, doba kjer meje (državne, narodne, kulturne, itd.) niso "in" oz. niso zaželjene, doba v kateri so prišleki pomembnejši od domačinov, doma v kateri si lahko prehitro napačno popredalčkan v kolikor začneš razlagati o kakršnemkoli državljanskem/narodnem ponosu.
Mislim, da smo ta vlak spremembe na bolje glede narodne zavednosti oz. zavesti žal zamudili, si pa želim, da se motim in da se to kdaj dejansko spremeni.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.533
14.140
113
Jup. Ampak hej, morda se pa kdaj v prihodnosti iz tega le izcimi kaj pametnega :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajpace