Še pomnite, tovariši

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ali lahko izvem, zakaj se zadnji mesec dogajajo obujanja spominov?

1613900890710.png


Je to morda neki sindrom, da se po tridesetih letih obuja spomine na junaška dejanja? Zakaj se pa dosedajšnjih 30 let ni :sprasujemse: ?

Zopet nekdo kuha neko čorbo v ozadju :mad: ! Upam da se mu je samo kjuratz dignil ob prihajajoči tridesetletnici. Ker - od poletja 91. leta naprej nimamo na prav ničesar biti ponosni :(.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne vem če spada v politiko. V spam pa zagotovo ne, ker imam občutek da nas zopet nekaj nategujejo.

V bistvu sem postavil resno vprašanje. Da ne bo na koncu tako kot smo imeli v 80. letih, ko so samo še obujali spomine na dogodivščine in hajke, v bistvu na čase ko jim je še stal, čez 10 let je pa vse skupaj vrag vzel z državo vred. Naslednjih 30 let pa pametovanje pravnukov, kdo je koga in kdo ni :nigladek: .
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in luciano

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Bo ok v čveku....!

Sam ne se žalit pa kregat....
 

Krokar

Pripravnik
27. jan 2019
80
82
18
Meni se zdi da 30 let samo obujamo spomine, drzava pa propada.

Država nam propada zaradi raznih "demzov", ki jim samostojna država nikoli ni bila intimna opcija in bi raje bi živeli v komunistični diktaturi. Posledično vlagajo svoje napore v to, da država propada, samo da bi lahko na koncu rekli, da so imeli prav. K temu spada tudi pljuvanje po spominih in obletnicah osamosvojitve.

Ko se bo v naših sredinah izgubila miselnost narodnih izdajalcev in bomo znali pokončno praznovati rojstvo države, takrat bo tudi država prosperirala. Komaj takrat nam bo namreč jasno, zakaj jo imamo in da se je za skupno dobrobit vredno tudi malo potruditi...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Ko se bo v naših sredinah izgubila miselnost narodnih izdajalcev in bomo znali pokončno praznovati rojstvo države, takrat bo tudi država prosperirala. Komaj takrat nam bo namreč jasno, zakaj jo imamo in da se je za skupno dobrobit vredno tudi malo potruditi...

To.

+ (pri)vzgoja in negovanje narodne zavesti, brez tega ne bo šlo oz. ne gre. Se danes sprav lepo vidijo posledice, ker je bila v preteklosti ta stvar povsem zapostavljena.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Krokar in somišljeniki , Ko TI ustanoviš državo, z namenom da se bodo na njej napajali predvsem hijene in krokarji, - potem si lahko upravičeno ponosen na samega sebe in svoje delo. Toda nikar vpletati Demza zraven, ker TO ni moja nikakršna, še najmanj pa intimna opcija :mad: !

Zakaj so torej začeli po medijih rožljati s spomini na otroštvo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.840
4.952
113
Zopet nekdo kuha neko čorbo v ozadju :mad: ! Upam da se mu je samo kjuratz dignil ob prihajajoči tridesetletnici. Ker - od poletja 91. leta naprej nimamo na prav ničesar biti ponosni :(.

Nobene čorbe ni, kot si sam napisal bo 30. obletnica in vsako leto se več ali manj razpiše par člankov/intervjujev o tem dogajanju.

Tvoje nadaljno pisanje pa se mi zdi kot odraz nekoga, kateri vidi tujino za tista 2 tedna Hrvaške in Ikeo v Celovcu. Sem živel in delal po tujini. So plusi in minusi. Ko vidiš kaj se dogaja v drugih državah šele spoznaš kako lepo in urejeno je pri nas.
 

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.411
632
113
Intimna opcija (vecer.com)

Intimna opcija pomeni, da je neka opredelitev notranja, telesna, spontana. To je v skladu z nacionalističnim imaginarijem, v katerem imajo nekateri, tisti boljši, naši, "to" v krvi, za razliko od drugih; zato imajo tudi več pravic od drugih, saj jim je to prirojeno.