Se bo mogoče končno kaj premaknilo? 125ccm z B kategorijo

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Imajo oboje na voljo. Če si vozo avtomatik maš vpisano pod opombe samo avtomatik.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
A v prihodnosti ko bodo električni boš mel pa kaj?
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Pozabljaš da ima veliko ljudi tudi kako hibo, enako je pri B kategoriji. Invalid dela z avtomatikom in lahko vozi samo avtomatik. Po drugi strani pa pri 125 ccm rangu je navaden menjalnik samo breme. Večinoma se uporablja zadeva v mestih in tam avtomatik pride najbolj do izraza. na Ac je že vseeno ali je avtomatik ali ročni/nožni. Butneš v 6. in 200 km ne prestavljaš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Sonny_Chiba in sad

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Nakoncu pa ti najbol pametni kaj bomo s skuterji, motor moreš šaltat in nevem kaj vse še, gledajo svoj motor v garaži, ker se nimajo cajta vozit. Mi pa vsak dan levo desno.
 
  • Haha
Reactions: Sonny_Chiba

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
Ne bom nič fural z nožnim, ker koncepta ročnega šaltanja sploh več ne dojemam. Itak me pa potencialno zanima samo elektrika, nekoč, ko/če bo tudi cenovno sprejemljiva.

Zadnjič mi je baba rekla naj preparkiram njen avto, pa sem najprej 10 sekund sedel pa tuhtal kaj narest, pol sem pa pritisnil bremzo in obrnil ključ. In avto je izjavil "press clutch to start the engine". Jebi ga, niso take kompleksne scene več zame.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
zadnjič je naša drug avto obračala, pa mučkala...pa jaz zunaj zmigavam z glavo...je rekla če pa ta nima kamer pa sami neki izgovori.... bogo je to vse skup :D nežno off.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
In potem se čudimo, da je veliko čudnih situacij v prometu. Ljudje niso sposobni obvladovanja ene preproste reči, ki se je otrok, ko ga daš na APN-ko nauči v eni minuti.
Verjamem, da nesposobni najdejo kup argumentov, zakaj je prav tako.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Sonny_Chiba

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
APN smo vsi vozili kot mulci pri 12 letih, par let kasneje pa skuterje.. Poleg tega, da je skuter bolje letel, sploh, ko sva dva nadebudneža gor sedela... a sem omenil, da tam samo knof pritisneš pa naviješ gas?

Več kot 20 let sem vozil avte brez elektronskih pomagal in z ročnim drkanjem. Pa sem se navadil na napredek. And then?

Šaltam samo še na biciklu pa še tam menda zdaj velja manj je bolje.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Eno je, kaj ti je bolj všeč, drugo pa je, da ni konec sveta, če za nekaj ur ali trenutkov uporabljaš drugo tehnologijo kot se nekateri tukaj hvalijo, da niso sposobni prestaviti avta z ročnim menjalnikom. Naslednji teden ne bodo brez navigacije prepoznali, da je ulica enosmerna.
Nekoč sem se čudil, da so za en teden postavili upokojence v križišče, da so ljudem kazali, da semaforji delujejo. Prej so bili postavljeni vsaj desetletje in je utripala rumena luč. Ko berem ta forum, razumem, da je šlo za zelo modro potezo upravljalca ceste.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
Itak da bi tistih par ur preživel z nožno drkalico. Vprašal sem samo, če res moram ali imajo na razpolago tudi avtomatike.

Za motorje mi absolutno ni nič mar in gledam te male frčalice iz strogo iz praktičnega stališča.