Sardinija - cel kup vprašanj

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Leto splaniram izlet po sardiniji, pa me zanima nekaj stvari:

1. ali naj grem tja s svojim avtom ali naj vzamem rent-a-car?
2. je dovolj sekundni šotor za 3 osebe z močnejšimi klini ali je treba kaj bolj močnega kupit?
3. berem da ni dovolj niti 14 dni - kaj pa devet? (14 je malo preveč zame)
4. naj vzamem navigacijo ali je bolj fino preko karte
smile-1.gif

5. kakšno pot se priporoča do tja?

Ostalo pa kasneje...
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
44
skoz okol
1) nevem... preračunaj (če dobiš poceni avio karto iz Benekt bi se verjetno splačalo. Javni prevoz je beden. (po zatrjevanju kolega, ki je prepotoval z javnimi prevozi)
2) sekundni šoto je ok. ni neke grozne burje
3) 9 dni je ok (7 dni da vidiš 3/4 otoka)
4) kar si bolj navajen (ni nekih velemest in neoznačenih poti, tak da se tudi s karto da preživet
smile-1.gif
)
5) sežana - Bologna - Firenze - Livorno - Olbia (ali Golfo Aranci)

kak plan imaš? kaj ti je všeč (narava ali gužva?) Party ali znamenitosti? imaš fuul keša al bolj budget? vse je odvisno tudi od tvojih odgovorov...
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
1. S svojim avtom.
2. Dovolj, ne pretiravaj.
3. Kaj misliš?
smile-1.gif
Če te ne moti, da boš dva dneva zabil na poti, potem sploh ni panike.
4. Precej vseeno. V enem tednu, ki ti ostane, do detajlov itak ne boš prišel. Za ostalo je karta dovolj.
5. Ljubljana - mimo Benetk - Padova - Ferrara - Bologna - Livorna, tam na trajekt do Olbie.
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
1. pri avtu malo tuhtam če mi ga ne bo malo škoda. Enega imam, ki mi ga škoda ni, ampak se mi zdi precej nezanesljiv ker je 98 letnik, drugi pa je "višjega razreda", vožnja bi bila udobna, ampak se mi pa ne da skozi skrbeti o tem

Posebnega plana nimam, ker imam rad nek spontan dopust, vem pa, da bom moral vse splanirat pa veliko prebrat, ampak grem ravno v nakup za kamping, pa raje preverim da ne bom narobe kupil. Gužva mi načeloma ne paše, zato bi šel dol v juniju, za partyje sem tudi bolj ne kot ja, grem pa dol s punco. keša nimam ful, mapak nisem klošar, tako da nekako 1.000 eur po glavi planiram. Ne maram šparat pri hrani, rad dobro jem in popijem kako pivo, diskoteke in podobno me ne zanima, raje kake nenavadne plaže itd.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Kar se mene tiče, je avto namenjen prevažanju naokrog in ne "vahtanju" v garaži. Če te res tako skrbi zanj, pa seveda vzemi rentacar, brez veze, da imaš ves dopust zj***n zaradi skrbi okrog pleha. Jaz sicer na Sardiniji nikjer nisem dobil občutka, da bi to znal biti problem. Je veliko turistov prislo dol s hudimi avtomobili.

Potopis o mojem potepanju sem spisal tukaj, drugi so ga še nekoliko dopolnili. Tam boš našel idej za veliko več kot le 7 dni. Glede na čas, ki si si ga odmeril, bi si jaz izbral le nekaj stvari, saj boš drugače stalno v avtu. Sardinija je namreč precej velik otok, meni je bil najlepši jugovzhod (Costa Rei in južno), najbolj v spominu pa mi je ostal Piscinas.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
1. S svojim avtom, ker itak ni frke...rent a car bo prislo pomojem drazje
2. Sam sem 14 dni spal v sekundnem sotoru na Sardiniji
3. Po mojem je 14 dni minimum, ce noces vsak dan se vozit in skakat okoli. Je pa super ker gre po diagonali Sardinije AC ki je brezplacna.
4. Navihacijo vzami...ce drugega ne je fino za poiskat kak kamp, ki jih je na Z obali zelo malo.
5. Za pot aso ti pa ze napisali.Saj je vedno ista pot.... po AC do Livornega oz. Piombina

LP
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
44
skoz okol
mal heca: tud če imaš avto "višjega razreda" bo na severu otoka pri costi Smeraldi to precej povprečen avto
smile-1.gif
 

Zerly

Pripravnik
20. avg 2007
592
0
16
1. ali naj grem tja s svojim avtom ali naj vzamem rent-a-car?
če imaš namen kampirati potem s svojim avtom

2. je dovolj sekundni šotor za 3 osebe z močnejšimi klini ali je treba kaj bolj močnega kupit?
kar ti bolj paše. Če boš ostal več dni na enem mestu potem je večji šotor priporočljiv (v vseh kampih ne moreš imeti avta poleg šotora)

3. berem da ni dovolj niti 14 dni - kaj pa devet? (14 je malo preveč zame)
če hočeš prevoziti otok in si poleg vožnje še kaj ogledati potem je 9 dni premalo. Zame je bilo že 14 dni premalo. Če imaš namen ležati 9 dni na enem mestu potem je do vrh glave.

4. naj vzamem navigacijo ali je bolj fino preko karte
sam sem navigacijo uporabljal samo v večjih mestih kjer je polno enosmernih ulic.

5. kakšno pot se priporoča do tja?
slo- livorno, livorno - sardinija nočni trajekt

letalo Trieste - Cagliari za cca 40€ - v primeru da greš za kratek čas in rentaš avto
 
Nazadnje urejeno:

Realman

Pripravnik
21. maj 2008
390
2
18
Avto vsekakor priporočam svoj. Pa tudi neke panike ni glede avta mislim. Šotor je kakšna quecha čisto ok, ker jadranske burje ni. Časovno je pa relativno, kaj hočeš videti, za celotno sardinijo bi rabil ziher 1 mesec, če bi hotel tako na easy. Jaz sem bil že 2x po 10 dni, pa še vedno ne morem reči, da sem vse videl. Hrana vsekakor bolje kuhati, ker zunaj je hrana vsaj cca. 50% dražja. ( je pa to relativno glede na lokacijo.) Medtem ko je v trgovinah, bi rekel ceneje kot pri nas ali isto. Kavico pa obvezno zunaj, sploh če si ljubitelj. Drugače je pa sardinija zelo raznolika, sever je bogat, medtem ko je jug pravo nasprotje. Res pa je, da so najlepše plaže prav na severu - costa smeraldi. Pa še dostop, je malo butast, samo tako pač je. Drugače pa priporočam otok madalena na severu zraven costa smeralde, fantastične plaže, enostaven dostop. Sardinija je v glavnem prevelika, da bi si jo lahko ogledal v 14 dneh. Zato je bolje malo omejit oglede in tisto uživat. Jaz vem da še grem na sardinijo večkrat. Medtem ko korzika je bila 1x dovolj.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
Citat:
Uporabnik Realman pravi:. Jaz vem da še grem na sardinijo večkrat. Medtem ko korzika je bila 1x dovolj.

zanimivo. večina pa pravi ravno obratno. jst se na korziko defenitivno še vrnem...upam da čimprej. sardinijo moram pa še probat...
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
Citat:
Uporabnik Realman pravi:. Jaz vem da še grem na sardinijo večkrat. Medtem ko korzika je bila 1x dovolj.

zanimivo. večina pa pravi ravno obratno. jst se na korziko defenitivno še vrnem...upam da čimprej. sardinijo moram pa še probat...


Enako. Sardinija videl in je super (motil me je le odnos lokalcev do okolja....meni v kampu delili 4 vrecke za locevanje odpadkov, 100m od kampa pa divje odlagalisce smeti
bonk.gif
), ampak na Korziko bi se pa lahko vracal vsake par let.

LP
 

Realman

Pripravnik
21. maj 2008
390
2
18
Sem pričakoval takšen oddziv
smirk-1.gif
To je stvar okusa bi rekel, nič nimam proti korziki, ne me narobe razumet, samo meni sardinija bolj sede. Kje ste bili na sardiniji, da vam ni tako všeč? Na zahodu costa verde, vukojebina samo za mene fantastika. Plaže na costa smeraldi kjer moraš malo peš prehodit da prideš do njih, sanjsko pa sem že kar neki sveta videl. MAdalena kot sem že zgoraj napisal noro lepo tudi, pa tudi proti jugu, vzhodna obala. Sedaj mi pa povejte kje na korziki je vsaj približno kaj podobnega?! Me je pa spominjala korzika na slovenijo, sploh notranjost je veliko lepša kot pa sardinija. To se mi zdi da je razlog, da jo vsi tako hvalijo.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Kot si rekel, stvar okusa. Sardinijo obvozil okoli in okoli. Ja plaže so sanjske. Costa Smeralda, Stintino, Teulada, Vilasimius, Cala Gonone,.... Vse ostalo je tako tako. Precej vec zanimivosti na Korziki,ki sem jo ravnotako prevozil okoli in okoli, plaže pa pravtako fenomenalne: Bonifacio, Ostriconi, Rondinara, Lotu, Saleccia,....

S potovalnega stalisca je tudi bolje ker je Korzika pol manjsa, pa na splosno se mi je bolj dopadlo na Korziki. Le komunikacija je tezja na Korziki.

LP
 
Nazadnje urejeno:

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
44
skoz okol
Sej nisem reku, da je grdo oz. da ni fajn..
smile-1.gif

Plaže so res lepša ne Sardiniji kot na Korziki. So mi pa mesta, pokrajina in filing veliko lepši na K. Še posebej, če kombiniraš s kakšnim trekingom v notranjosti.
 

Realman

Pripravnik
21. maj 2008
390
2
18
To se strinjam, samo jaz sem bolj za plaže, zato mi pa sardinija bolj sede. Jaz sem bom vračal na sardinijo drugi pač na korziko, s tem ni nič narobe.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
da povem zakaj mi je bil korzika tako všeč?
kakšen dan sem planinaril v hribih..na več kot 2000m na svežem zraku...popoldne se šel namočit v reko (solenzara-restonica)..drug dan počival na kakšni čudoviti plaži...kakšen dan šel raziskovat mesto... ta raznolikost na korziki mi je bila res všeč.
jst pač ne grem na dopust poležavat...